Scoala - recuperare zile libere de Paste

Scoala - recuperare zile libere de Paste | Autor: anya

Link direct la acest mesaj

Au anuntat sa sambata aceasta si inca intr-o sambata, pana in 25 mai se vor recupera cele doua zile libere date de Paste.

http://www.mediafax.ro/social/minivacanta-de-1-mai-elevii-merg-la-scoala-sambata-pentru-a-recupera-zilele-libere-de-2-si-3-mai-10756403

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sambata pe 20 si 27 aprilie, asa a aparut in ziarul nostru local ...
Eu am inteles ca nu ziua de Paste se recupereaza, ci 2-3 mai.
Asta e, vom recupera, daca trebuie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu n-am auzit nimic, sa vad daca aflu ceva la after, cand ma duc
sa-l iau.
Acu ce sa zic, pe 2 mai chiar ar fi avut ore "importante", dar pe 3 mai (vineri) era lejer, desen, abilitati practice.. ce sa recupereze aici ?

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mare porcarie. Noi am facut rezervare pe we asta sa plecam undeva.
Nu am cerut liber de 2 si 3 mai, din partea mea era mi bine sa fi mers atunci fetele la scoala dar sa ne lase week-end-urile libere, mai ales ca e vreme buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Wow, ce prostie! Mai ales ca nu s-au anuntat din timp zilele de recuperare, e prima data cand aud.. Cam din scurt...

Lavi, daca aveti rezervare sa plecati undeva (banuiesc c aati facut rezervarea inainte sa aflati de intentiile astora cu recuperile), banuiesc ca nu e o problema sa pelcati, sa vorbesti cu invatatoarea, diriginta... in cel mai rau caz le pun absente, nu?

Momentan nu mai stiu care sunt regulile actuale privind prezentele/absentele, inca suntem la gradinita cand poti lipsi fara probleme cand vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ai mei sunt in scoala primara si nu ii trimit la scoala sa recupereze ceva. Sambata asta unul din ei are antrenament, sapatamana viitoare, sambata, celalalt are concurs in alt oras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Rezervarea am facut-o de vreo luna. Ne intalnim cu finii care stau in celalalt capat al tarii sa o sarbatorim putin in avans pe mezina noastra. Si-au organizat si ei programul astfel incat we asta sa ne putem vedea. :(
O sa incerc sa vorbesc sa le invoiesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Mi se pare oricum o mare abureala asta cu recuperatul orelor dintr-o zi libera. Parca pe vremea noastra (cand eram si noi mai tineri), in cazuri din astea, materia se recupera din mers.

Imi aduc aminte cand se organizau alegeri, ca ne dadeau liber si vinerea de dinaintea alegerilor, si lunea, ca se numarau voturile. Doamne ce ne rugam sa fie necesara si organizarea turului 2!
Ca asa ne mai scoteam de alte libere
Nu ne chema nimeni la recuperari
Asta vad ca e chestie mai noua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

s-a trimis de doua ori mesajul, nu stiu cum sa-l fac sa dispara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fania spune:

Si noi recuperam pe 20 Aprilie si 11 Mai, o sa fie amuzant parca vad ca nu vor face mai nimic, dar deh, daca a hotarat guvernul te poti pune contra?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Si va imaginati ca se recupereaza ceva? :)) Vor veni la scoala 1/3 dintre copii si invatatoarea sau profesorii vor mima ca fac ceva ca sa treaca ziua. Eu nu-l duc la scoala in zilele alea, asta e sigur.

Mergi la inceput