Scoala - recuperare zile libere de Paste

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Si va imaginati ca se recupereaza ceva? :)) Vor veni la scoala 1/3 dintre copii si invatatoarea sau profesorii vor mima ca fac ceva ca sa treaca ziua. Eu nu-l duc la scoala in zilele alea, asta e sigur.


Exact, nu se va face mare lucru, dar deranjul este prezent: sculat de dimineata, mers pana acolo ca sa ai de unde veni inapoi
Dupa cum ziceam, abureala...
Banuiesc ca in afara de o absenta nu se intampla nimic daca nu duceti copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Stie cineva la cate absente nemotivate se scade un punct la purtare? Parca la 6 sau 7, nu?

Ma gandesc sa nu o duc, asumandu-mi absentele. Sunt 5 ore in acea zi... poate nu trec toti profesorii absente.

Am vorbit cu diriginta, nu mi-a promis nimic problema e ca s-a cam invoit aproape toata clasa pentru ca sunt 2 petreceri la ei in clasa in acea zi, un baiat si o fetita, fetita chiar la orele prazului, baiatul nu stiu, Aproape toata clasa e invitata. Petrecerile au fost programate cu mult timp inainte, avansul dat, invitatiile date, cadourile cumparate.... Noi nu mergeam oricum la petreceri pt ca planisficasem iesirea de mai inainte.

Hai sa zicem ca as fi de acord cu recuperarea asta dar mult prea din scurt a fost anuntata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala spune:

La 10 absente nemotivate se scade un punct la nota la purtare. Absente motivate la scoala noastra = cele pentru care prezinti scutire de la medicul de familie sau cerere, adresata catre directoare si aprobata de ea, in care explici de ce lipseste copilul de la scoala.

Ca parinte poti sa-l invoiesti un numar limitat de ore pe an; cred ca 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ineptia maxima e ca ne-a spus si de la gradi ca se recupereaza samabata!!! Adica le cheama pe educatoare aiurea ca nu vad de ce ar merge vreun copil sambata la gradi.
Astia au innebunit cu totii!!!
Pe cel mare, care e la pregatitoare nu-l duc, iar de gradi nu mai vorbim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, poate prinde bine data viitoare: daca parintele motiveaza faptul ca a lipsit copilul de la scoala, atunci absentele nu mai sunt nemotivate!
In cel mai rau caz faci o hartie prin care dai cu subsemnatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Recupereaza la gradi ??? Nici nu stiu ce emoticon sa pun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io nici nu ma gandesc sa duc sambata pe cineva la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

La gradinita logica e:
- educatoarele sunt salariate si trebuie sa vina chiar daca nu au activitate
- copiii parintilor bugetari (care recupereaza) sa aiba unde sa mearga
- copiii parintilor care vor sa fac acuratenia de Paste sa nu stea acasa in curent si praf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cre'ca la punctu' 3 s-au gandit cel mai abitir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Noi recuperam din mers cica, nu trebuie sa venim la scoala sambata.

Mergi la inceput