Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

aaaaa :)
o las pana deseara, acum merg in curte sa-mi fac straturile sa pun salata
o sa pun azi si o poza cu lalelele mele iubite, care au inflorit mor cand le vad :)
va pup pe toate!
ah apropo de kg, vad ca am inceput sa pun cum scrie prin carti , 500 de grame pe sapt am ajuns la 5,5 kg, azi am incheiat 21 de sapt, trec in 22. eu zic ca e bine nu? desi ma enervez cand pun mana pe mine si dau de grasime, dar fata de alea 35 de kg puse in prima sarcina, acum sunt lux

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

si mie mi-au revenit sanii la normal, dar na era mici si nu aveam cum sa se lase ca gravitatia functioneaza altfel .Ce e drept eu port sutien , inafara de noaptea.Dar cand am alaptat am purtat si noaptea , recipientele mele mici nu puteau sa mentina toata cantitatea de lapte si curgeau intr-o fericire deci sutienul plus tampoanele pt sani erau indispensabile .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Sportul e bun nu contest, dar la sani nu prea ajuta, sanul e tesut adipos plus nu mai stiu ce pe acolo, nu e muschi asa ca nu prea ai ce antrena, daca s a flescuit asa ramane.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




exista deasupra sanului muschiul pieptului care sustine sanul!!! daca lucrezi acel muschi are putere sa sustina sanul care inradevar e plin de tesut adipos! si binenteles ca daca muschiul nu e lucrat nu poate sustine greutatea sanului.

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana daca nu doare e ok ..si daca nu ti-a spus nimic dr. legat de col inseamna ca nu sunt motive de ingrijorare...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Monirina m-ai omorat cu sanii tai.
fetelor nu va uitati,ca dupa plangeti cand ii vedeti pe ai vostri..cel putin asa e la mine.
Suunt frumosi!!!!!

Ai mei au devenit sosete dupa Denisa, probabil dupa inca o sarcina si o alaptare o sa fie de o frumusete rara. :D

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Salut fetele mele!

O singura remarca am de facut referitoare la sani (care in visele noastre cele mai fanteziste se mai ridica):

Un doctor a fost intrebat de o pacienta:

"D-l doctor ce sa fac sa imi stea sanii drepti"?

Medicul: "Stai in patru labe"


27+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

unidanad sunt contractii nedureroase, dar sunt normale,de acum in colo o sa tot avem.au rolul de a scurta incet incet colul si de al pregati pt nastere.Ideea e sa nu fie regulate si fffff dese. Se pregateste organismul de nastere ca doar suntem in trimestrul 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele

Monirina m-ai omorat cu sanii tai.
fetelor nu va uitati,ca dupa plangeti cand ii vedeti pe ai vostri..cel putin asa e la mine.
Suunt frumosi!!!!!

Ai mei au devenit sosete dupa Denisa, probabil dupa inca o sarcina si o alaptare o sa fie de o frumusete rara. :D

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani


Prea tarziu a venit atentionarea. Deja mi-au dat lacrimile!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Bine ca mi-ati spus, eu nici nu ma uit ...

27+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

bety e tare replica :)))
ele
doxy eu vorbeam de lasarea sanilor! intradevar sanul in sine e mai moale,deh nu mai avem 20 de ani, dar nu lasat :)
cand am terminat cu alaptatul aveam depresie cand imi vedeam sanii,, dar si-au revenit si asta doar cu sport! pacat ca n-avem ce face in privinta vergeturilor

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput