Burtici cu stelute de iulie-ugust 2013 (85)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

hai mai paulici, iti trimit o batistuta :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

apropo de intarit burta, si eu o patesc si mai ales cand ajung din gresala pe spate, asa ca ma corectez imediat. uneori ma trezesc din somn ca simt burtica tare si vad ca aam ajuns pe spate :)
ah si dupa sex o patesc mi se intareste dar se relaxeaza imediat dupa ce pun mana si mangai putin...cred ca ar fi cazul sa stau cuminte de acum incolo..

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Stiu de muschii aia Monirina dar daca am sanii ca sosetele vb lui Ele tot degeaba e.
Cred ca asta cu sportul e la pachet cu purtatul sutienului, trebuia sa o facem de la bun inceput ca acum e degeaba.
Betty hahaha si eu zisai, tre sa stam n cap ca sa n avem sani lasati. Da eu mai stiu una "se duce un barbat la dr. si se plange ca scula lui se uita la pantofi ce sa faca? Si dr. Ii zice sa si puna pantofii pe dulap :)))))))))".

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

La mine cu toate flotarile , exerciitile facute, nu si-au revenit. S-au retras, nu mai cadeau pe burta..dar tot sosete erau. In schimb intra frumos sutien push-up sau in palmele lui barbatu-miu , adunate ca un mar. :))
Nu am stres cu sanii, dar acum arata infiorator: mari, negri, patati...ca la tigancile de pe strada. Norocul meu ca nu alaptez in public..mereu am avut o retinere...as oripila lumea vizual. astazi le-am facut si eu testul de colostru..esteeee...laptaria e la locul ei.

Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oxana, gasesti toate motivele din lume, numai sport sa nu fie . Asa sunt si eu...daca tot sunt lasati ca nu am purtat sutien, la ce sa mai fac sport?



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ele si le maine sunt tare pigmentati , eu am pielea alba-roz in mod normal fiind blonda iar sanii parca i-as fi luat imprumut de la ceva mulatra , is patati , mamaloane mari si negre...nu sunt al mei sunt din alt film...

paula si eu sunt puturoasa si comoda ..nu stiu cum voi face cu sportul...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Eheeee, ce vremuri, ce sani! Si eu aveam sanii frumusei, dar mi s-au lasat si inmuiat. Bine, nefiind prea mari, nu e atat de dramatica situatia, dar parca tot i-as vrea pe aia dinainte. Ma intreb daca acum, dupa tura a doua, vor ajunge si mai rau.

Monirina, ce sa mai zic... . Sau mai bine .

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010) si 26+

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

cu sportul va zice baba cum e...care a fost scutita la sport toata viata :))
nu sunt instructoare, nu eram pasionata de asa ceva, ma si cocosasem de la lenevit in canapea...deci clar sunt om obisnuit..as fi stat doar la tv si cu praji langa mine.

trebuie sa va gasiti ceva sa va placa..orice pilates, aerobic, tae bo, bicileta..ceva sa fie miscare. Pe mine tae bo m-a bagat in priza cat sa ma indragostesc de un negroman. :))
Primele luni nici nu te transformi fenomenal, iti vine sa bati pe cineva dupa fiecare antrenament ca esti epuizat...dar ce e bun..DA DEPENDENTA. Daca insisti 3 luni (in toate nenorocirea descrisa de mine) nu o sa mai poti fara, o sa ai energie dupa cat pt 10 , osa va revina cheful de sex, va veti simti frumoase si increderea in voi o sa fie la cote maxime.

Monirina stiu ca tu esti profi, am zis parerea mea de om obisnuit. Daca ai alte pareri asteptam cu drag.


Elena & Denisa (26.10.2004)
28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula eu o sa ma bag la sport, de placut imi place doar ca tare greu ma mobilizez. Sunt o fire mai sportiva de felul meu sau mai bine zis am fost. In liceu eram buna la rezistenta am luat si locul intai pe judet pentru 2000 m si asta fara nici un antrenament special.
Iar legat de sani mi a explicat mie odata cineva de ce nu se pot ridica/umple cu sport sau tot felul de remedii gen creme, pastile. Era multa logica in ce spunea si tind sa l cred.
Nu contest nici ce spune Monirina, doar ca in acest caz cred ca trebuie sa fie de la bun inceput, nu cand deja sanii sunt lasati.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput