Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

De_ea felicitari! Ce bucurie!

A aparut prima ciresica


Mi-a aparut colostru cred. Am simtit o senzatie de racoare la sani si m-am uitat si era ceva galbui la iesire (ca sa zic asa), dar apoi s-au inchis mameloanele. Inteleg ca e un semn bun.

Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Foarte frumoasa prima pagina :) multumim.
Carmen, scuza-mi ignoranta dar de ce "trebuie" spalate cuverturi perdele? Spor la treaba. Ca sa te linistesti eu nu am facut nici un bebe -colt in bucatarie si nici nu intentionez pana nu vine acasa si vad ce preferinte culinare are

Ma uitam pe listuta de acum ne mai putem astepta la spontane, nu?
Mi-ar fi placut atat de mult sa traiesc acel moment spontan, cand se declanseaza travaliul :( va invidiez pe toate pt asta. Stiu ca suna ciudat mai ales pt cele carora le e frica, dar eu sper sa va bucurati de acel moment

Vio nu iti face griji sigur va fi sotul in preajma sau cineva care sa te dea fuga la spital. Ai mai vorbit cu ceva cunostinte ca plan de rezerva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

flafi am vorbit sa stau la cumnata saptamana care vine ,dar nu-mi vine sa plec de la casa mea si sa-mi las copiii ,nu stiu cum voi proceda si as vrea sa trec de saptamana aceasta macar. Sunt tare stresata in legatura cu drumul pana la maternitate.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaiIunie2013

Gata, rezolvat si prima pagina

Cam multe culori ... dar sper sa fie ok.

Daca aveti idei mai frumoase, va rog poftiti







Arata foarte bine prima pagina!

Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Foarte frumoasa pagina intai !
Multumim !
flafi dar poate ai parte si tu de un travaliu inainte de ceza ,poate se hotareste Vladut sa vina mai repede ,cu toate ca ar fi bine sa mai astepte un pic.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Bine ai venit de proaspata De_ea !!!

La multi ani

De_ea felicitari! Recuperare rapida si laptic la baietel, si fara colici, si muuulta rabdare

Te asteptam sa ne scrii povestea nasterii, atunci cand poti.






Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Cu placere fetele pt prima pagina


Iris, deci si tu ai visat 9 mai . Ce o fi pe 9 mai oare Sper sa nu ne faca vreo surpriza bebeii nostri si om naste toate 3 pe aceeasi data .



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

34+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Frumoasa prima pagina

Stiam ca va veni momentul cand se va schimba si la noi, dar nu contientizam ca deja am intrat in focuri. Eu sunt si la final de iunie si poate de aceea (oricum nu apuc 40 de sapt, dar 37-38 am sanse)



29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Felicitari primei ciresele! Bine ai venit pe lume. De luni intru si eu in prenatal, acum sunt inca la munca si astept sa se incheie saptamana.
Eu am 35 de sapatamani intru de maine si colostru mi-a aparut pe la 22 de saptamani, a disparut o vreme si acum a aparut din nou. Mentionez ca sunt la a doua sarcina.
Nu am retinut numele mamicii care se procopsise cu streptococul B, si eu am fost depistata la inceputul sarcinii. este normal ca fiecare femeie are in corp acest streptococ, dar se activeaza odata si apoi devine inactiv. Daca se activeaza acum la sfarsit trebuie tratament cu antibiotic si la copilas daca se va naste normal, asa am citit eu pe net dar acum fiecare doctor stie mai bine.
Imi dati si mie parola de la contul comun va rog?
multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Deny, multumim!Arata bine si o sa arate din ce in ce mai bine!
Nici mie nu-mi vine sa cred ca a venit momentul, parca a trecut ffff repede timpul.

Mergi la inceput