Stelute de iulie-august 2013(83)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Amalia draga ce bebeluse zdravene ai, pup eu fetele toate trei


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Cum mai Amalia, sa-ti dea injectii de maturare? Sper ca nu te prostesti de cap!! Si ce-i daca s-au intors, si Raul era intors cu capul in jos la 28 de sapt si s-a nascut la 40 de sapt ( fara 2 zile). Si ce se intampla daca le da injectiile si nu nasti?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Dana, eu am mai povestit ca am comoda cadita si masa de infasat, ambele detasabile. Desi pare un moft, pentru mine a fost extrem de utila. Si ca investitie e ff buna, comoda a folosit o Rares 4 ani si din vara ii atasez iar masa de infasat si cada si o va folosi fata cel putin 3 ani. Deci nu mi se pare ca am dat bani degeaba. Eu am probleme mari de spate asa ca imi este imposibil sa stau aplecata sa I fac baie sau sa l imbrac.

Mess, ce te invidiez cu aparatul foto!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Mi-a zis o prietena ca este un magazin destul de apropae de mine, unde aduc haine din State de la carters, next si care or mai fi. Dupa ce inventariez ce am, o sa vreau sa ma uit si eu. Pana atunci apare si Mony in Tm si poate mergem impreuna la


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Si noi ne-am luat aparatul foto tot cand am proiectat bebele, anume pt el si pt mami


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Amalia , pupam printesele marisoare , sa stea cat mai mult in burtica la mami .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

delia vreau si eu la dar din pacate pana pe 5 mai am alocate zero finate pt acest capitol .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Amalia felicitari pentru voinicute!
Paula din ce stiu eu, sper sa nu vb prostii, gemenii se nasc oricum mai devreme de 38 sapt. Asa ca li se da aceste injectii ca sa fie gata mai devreme, pe la 36 de ex. Parca asa I a zis Amaliei ca sunt asteptate la 36 sapt.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Paulici iubita efectul tine 7 zile si in sarcina gemelara se fac preventiv nu doar cand nasc

nasterea este prog pe la 36-37 sapt


amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oxana, pai eu stiu ca injectiile de maturare a plamanilor se dau inainte cu o saptamana de nastere. Si din sapt 34 nu mai sunt necesare...de aceea sunt intrigata de ce ne pregateste Amalia!!
Aaa, si o sa le repeti tot la 7 zile, sa inteleg!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput