Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41

Laura25

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
aschiutza noi speram ca daca va creste odata cu copiii, vor fi prieteni la catarama, ca vor avea grija unii de altii reciproc. Eu una abia astept sa duc catelul in plimbare prin padure si la lac. Vom incerca sa il invatam sa accepte lesa, dar nu il vom tine legat in curte, ci vrem sa ii face un tarc spatios, unde sa stea cand e nevoie.

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

USA,
1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui eumada

Da` io vreau la aia noua.....daca unu` scrie intr-un loc si altu` in altu`.....?

Madalina

Copiii gasesc de toate n nimic. Adultii, nimic n toate."

se vede ca esti obosita! paralel inseamna ca merg impreuna in acelasi timp , nu ca sunt paralele ca sinele de tren

alina
Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

USA,
1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
deja apar schimbari, cred ca e miercuri deja.
orice schimbare cere rabdare in primul rand! ai rabdare , eu sunt asa curioasa!!!!

alina
Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat
aschiutza, willkommen !

Eu stiu in mod logic ca-s numai pitici in capul meu cu avioanele, dar la fata locului nu ma pot abtine. Pe zboruri scurte e OK, dar America sau Australia o sa le vad cand va exista posibilitatea de anestezie generala la imbarcare si trezire la destinatie.

Pana vine shefa, eu iti dau o bila alba: pinguina, de preferinta cu loc langa iesirea de urgenta ... a mea esti !

Si sa stii ca se intra greu pe ghetar ca-s pinguinii mai rotunjori, asa, si spatiul locativ limitat. La ramdunicile ce-si falfaie gratios siluetele e loc mai mult ...
Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

deja apar schimbari, cred ca e miercuri deja.
orice schimbare cere rabdare in primul rand! ai rabdare , eu sunt asa curioasa!!!!

alina

Ce, unde ?

Mada, stai calma, nu te pierzi asa de usor, daca nu ne gasesti tu, te gasim noi !

Mergi la inceput
a_alinta
a_alinta

USA,
1996 Mesaje
asa e lali, dar iti dau o veste buna! frigul vine de la nord si eu prevad un mare ghetar in lunile urmatoare!

alina
Mergi la inceput
Carmenbr
Carmenbr

Donator pentru diana
 USA,
1699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmenbr un Mesaj Privat
Lali, inseamna ca la mine tu nu vei ajunge in vizita. Si eu care credeam ca te ademenesc cu faptul ca stau la 15 min de Disneyland, ala original.
Si eu mor dupa Disney, desi l-am vazut si rasvazut.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

Povestea nasterii!

Mergi la inceput

Lali

Romania, Bucuresti
3859 Mesaje
Carmenbr,
poate s-o inventa totusi zborul cu anestezie la pachet .

a_alinta, glumeam si eu, la cate pinguine sunt la dieta sa vezi cum s-o aglomera spatiul aerian in cateva saptamani !
Mergi la inceput

buflea

USA,
4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

cu o asa sefa se intra greu ( am uitat sa iti spun ca mi-am scris pe hartie ce mi-ai urat ca sa nu uit cand m-oi uita tu)

Bueiiiii, va rog ...pe ghetar se intra GREU din cauza obiceiurilor voastre alimentare, nu din cauza mea ...eu doar va arunc la pasari ca sa nu-mi luati stralucirea

Carmencito, I got your back, girl ...intraba tu ca sa invat si eu, ca si eu sunt cam control freak ...si am si un copil care ma provoaca, unul care il copiaza pe primul si un sot care nu ma asculta.
Mergi la inceput

Denisam

Donator pentru diana
 Canada, Toronto/Rm.Valcea
6806 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Denisam Adauga semn de carte la raspuns Trimite Denisam un Mesaj Privat
Wow sefa exact asta vroiam sa scriu la Carmen(kisses)- ca ce bine ca intreaba ea ca Mai Aflu si eu strategies- si eu am la fel kids and sotu din dotare-la mine e insa fii mea cea mare si baietu' al mic!
Sper sa va gasesc si eu Maine- is la tenis si tb sa Plec dupa Alex si apoi la gym cu el-am o durere de bazin de azi de dimi de IMi vine sa urlu- Sper sa Nu ma blochez de tot!
Vivi-Arunca niste diclofenac please- tks!

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com