Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Michelle, ai ales gresit persoana. Invers ar fi mai bine. Nu de alta, dar se pare ca tu nu ai inteles ca eu sunt mai stricta asa si sigur tu nu esti ca mine. Eu am nevoie sa fiu mai relaxata in strictetea mea cu Eric, de aia o si admir mult pe Vivi cum isi educa fata si de cat calm da dovada.
Insa si strictetea mea da roade, cel putin la scoala, ca altfel am parte de tantrumuri (bine, fara dat cu curul de pamant, doar din gura ) de la fiu-meu. Ma chinui de cateva luni sa scap de talking back si nu reusesc frate deloc. Dar nici eu nu ma las. Insa isi ia revansa cand ia premii pt rezultatele de la scoala (are 4 pe linie la mate si la spelling si reading). Ieri am primit hartie ca joi ia alt premiu, la sf trimestrului 2. A mai luat si la sf trimestrului 1. Nu se califica pt honor roll ca la behavior are 2 din cauza de vorbit mult si de contrat cand crede el ca are dreptate, se crede mai destept ca teachera. (v-am povestit eu cu teachera lui de ELA de la grupa de avansati care greseste la spelling)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Am uitat sa spun ca exact ideea Vivianei e ceea ce cred eu ca m-a deranjat, faptul ca barbatu-meu a schimbat macazul fara ca eu sa stiu, dupa ce stabilisem amandoi ceva. Multumesc inca o data la toti care mi-au dat sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Drum bun Carmaw ! Ai grija de tine , gandeste pozitiv

Laura ai bucurat copii . E haios acum , mic .

Le-am cumparat fetelor 2 ( doi) catelusi de craciun cu toate cele necesare si am rezistat doar 2 nopti . I- am donat unui coleg la ceas de seara
Este o responsabilitate foarte maresi nu suntem pregatiti.

Am mai avut porc de guineea , doi ; primul a murit in seara de revelion dupa ce a mancat castravete. Nu mai macam castraveti in extra- sezon

Cea mica , mi- a facut un strugurel de buze , ca pe vremuri - stiti ca existau unele , in cutiute cu capac !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Taica-meu tocmai m-a anuntat ca maine intrerupe curentul cateva ore ca are de lucru ceva la instalatia electrica.
Super...si eu abia asteptam sa vad platforma noua. Exact maine si-a gasit.
In alta ordine de idei am fost afara aproape o ora, dar as mai fi stat daca nu era asa tarziu. Am o energie in mine....Nici vorba sa ma culc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carmen, dar trebuie sa te pui si in locul sotului tau! al meu a avut o perioada cand lipsea saptamanal sau cate 2 saptamani iar atunci cand isi vedea copilul habar nu am ce faceau sau vorbeau dar oricum era o euforie de ambele parti! deci incearca tu sa te schimbi

eu abia astept schimbarea de maine ! oare punem sa facem in asa fel incat sa nu citeasca toata lumea care ne vorbeste prin alte locuri ce scriem noi pe aici? adica sa stim ca vorbim doar intre noi, pinguinii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ehei, daca vad ca primiti greu si grei ma inscriu si eu. Primiti colindatori pe ghetar? Eu sunt pinguinul asta http://www.youtube.com/watch?v=a1AHMUhOzPI

Si am intrat in mod special sa o felicit pe Laura pt catel si sa ii povestesc de ciobanescul pe care l-am avut in copilarie. Il chema Corbea si negru era ca taciunele. Latos si maaare. Nu l-am crescut noi de mici , ci unchiul meu drag, care mutindu-se la Bucuresti a trebuit sa il dea. Noi nu i-am fost niciodata stapini. Ne-a acceptat, dar adevaratul stapin i-a ramas unchiul pe care il simtea de la zeci de metri si incepea sa rinjeasca! Noi copii nu am avut voie sa mergem la el, nu prea era el blind, dar speria toata vecinatatea. Am avut o gramada de garduri de platit si numai taica-meu si strabunica se duceau la el. Stiam ce vecin intra in curte dupa latratul lui, isi avea favoritii si mai putin favoritii lui. Tare destept! A murit la citeva luni de la moartea unchiului. Sper ca amindoi sunt in acelasi loc in ceruri si se hirjonesc. *emoticon cu omulet stergind o lacrima si zimbind in acelasi timp* .

Carmen, eu zic sa fii suparata pe sot si nu pe copil. Copilul va cauta un confident (de obicei persoana care nu e asa "dura", eu ma duceam la taica-meu cind aveam note proaste ). Si eu si sora ne-am mai mintit parintii (cind aparusera baietii in vizorul surioarei si vroia sa se intilneasca cu ei). Sa ridice mina sus cine nu si-a minciunit un pic parintii .

Lali, ne tinem de mina, da? Si mie mi-e GRRROOOAAAAZZZAAAA (astia erau dintii mei care clantaneau) de zburat. Ma asez strategic pe linga usile de urgenta, stau numai spre coridor si ascult obsesiv citeva cintece. Sa nu zbori niciodata la Dresden ca faci infarct! Au coridorul de zbor f ingust si reduc inaltimea f rapid si brusc. Ca un facut, de cite ori zbor se petrece inainte cite un accident ca sa vad pe orice canal m-as uita la TV (ma consolez insa cu gindul ca statistica s-a indeplinit pe luna si nu va mai fi accident si cind zbor eu). In schimb am un coleg cu care am jurat sa nu zbor. De cite ori se urca dumnealui sa zboare pe undeva, se intimpla ba sa fie unul cu bomba prin aeroport, ba sa se strice nu stiu ce, ba sa ii zguduie bine. E renumit in firma si toti se feresc sa aiba programare pe undeva cu el .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cu o asa sefa se intra greu ( am uitat sa iti spun ca mi-am scris pe hartie ce mi-ai urat ca sa nu uit cand m-oi uita tu)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

carmen, dar trebuie sa te pui si in locul sotului tau! al meu a avut o perioada cand lipsea saptamanal sau cate 2 saptamani iar atunci cand isi vedea copilul habar nu am ce faceau sau vorbeau dar oricum era o euforie de ambele parti! deci incearca tu sa te schimbi

eu abia astept schimbarea de maine ! oare punem sa facem in asa fel incat sa nu citeasca toata lumea care ne vorbeste prin alte locuri ce scriem noi pe aici? adica sa stim ca vorbim doar intre noi, pinguinii?

alina



Ar fi bine....Dupa ce ca nu stiu cum o sa ma descurc....si daca va gasesc maine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eumada, merg in paralel. citeste numai ce a sccris admin.
te faci ca ti-ai uitat parola!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Da` io vreau la aia noua.....daca unu` scrie intr-un loc si altu` in altu`.....?

Mergi la inceput