Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu) | Autor: Rufus

Link direct la acest mesaj

Continuati, continuati...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Miroase a weekend:). Sunt la a 2-a cafea, cine o savureaza alaturi de mine?:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu, cu placere
Intre timp, o rog pe Carmen sa repete intrebarea, cumva am ratat-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dark_sun

Miroase a weekend:). Sunt la a 2-a cafea, cine o savureaza alaturi de mine?:)

Eu! Mi-am facut un ness tare de sta lingurita in pozitie de drepti.Am o zi plina si imi trebuie combustibil de racheta.Pana beau nessul ma delectez cu ce s-a scris pana acum ca vad ca a fost activitate.Scriu fetele( astea de peste balta) in timpul noptii ,ceva de goaza!
Trebuie sa raspundem la o intrebare? Ce...intrebare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
si eu la a doua cafea, mama ei de treaba, a zburat timpul si aproape nu am facut nimic :((((
asa ca ma scuzati, fug rapid sa termin neste situatii.
va las sa va distrati cu maimuta bucatareasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata,

Mi-am facut cafeluta si am asteptat telefonul de mic-dejun.
Aseara s-au intors la hotel la 12 noaptea. Au fost la Sacre Coeur unde au prins si slujba, la Trocadero de unde au filmat turnul Eiffel in nocturna, La Moulin Rouge...
Azi e ziua de Disney land.


Carmen, de cand a plecat fata noi ne-am hotarat ca in fiecare seara sa mergem pe jos cate 8-10 km. Si ne alegem diverse trasee. Nu ne uitam la ceas. Eu de fapt nici macar nu port ceas. Am fost uluita de ora la care am scris mesajul. Daca ma intrebai la ce ora m-am culcat aseara iti ziceam ca pe la 10-11.

Nu exista cumpana care sa nu poata fii trecuta. Pentru ca trebuie sa alegi. Orice alegere ai face se cheama ca ai trecut hopul. Chiar daca hotarasti sa nu iesi dintr-o situatie tot alegere se cheama.
Depinde cat de mult lasi in urma. Cat de mult esti dispus sa cari dupa tine.
Daca o persoana nu vede lucrurile asa, inseamna ca are nevoie de ajutor specializat.

Moartea prematura este singura cumpana care nu poate fi trecuta. Nimeni nu este pregatit pentru asa ceva.

Aqai, zisesi asa:
asa ca inca o sugestie e ca atunci cand suferi sa ai grija mare cum reactionezi fata de cei din jur, sa nu declansezi mai multa suferinta. e un cerc tare pacatos.
Cand esti in mare cumpana, ai o tragedie personala, la un moment ajungi la un varf. De acolo fara sa vrei ii ranesti pe cei din jur. Nu mai exista disponibilitatea sufleteasca pentru a avea grija de sensibilitatile si susceptibilitatile lor.

Adevaratii oameni de langa tine, adevaratii prieteni te vor intelege. Se vor fi simtit jigniti dar vor ierta si se vor preface ca nu au bagat de seama.

Eu i-as spune prietenei mele, surorii, fetei, mamei: "Besteleste-ma, jigneste-ma, arunca-n mine toate laturile, numai sa stiu ca esti bine!" Dupa racorire altfel stam de vorba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Eu, cu placere
Intre timp, o rog pe Carmen sa repete intrebarea, cumva am ratat-o...



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Da, Carmen, care era intrebarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Carmen draga mea...nu prea sunt buna de dat sfaturi bun cind nu cunoscdatele problemeie....asa ca tot ce pot sa ti spunasa pe repezealaeste sa gindesti pozitiv,totul trece,se rezolva
CE CUMPANA AI????
Eu cind sunt in probleme vars sacul si toata lumea...sarut mina!!!a fost alaturi de mine si aceste gesturi m au alinat.....dar mi am exprimat in clar durerea
Scuze pt intirziere am fost in pana informatica...acum merge tableta laptopul si fixul sunt pe bara
Asteptcarmen pe pm sau aici....zi ne clar si vom sari cu toate...nu te sfii ca probleme sunt peste tot.....nimic nu i total roz sau negru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Am sa ma laud cu fata mea.

Noi am mai fost la Paris cand avea 9 ani. Adica acum 6 ani. (Doamne, atatde mult a trecut?)

Atunci Celcesforaie si-a cumparat o cana cu Chat Noir (emblema celebrului cabaret). Acu vreo 2ani am ostracizat cana in dulap sa nu se sparga.
Copila mea i-a cumparat cadou suporturi de pahare cu Chat Noir.

Cand am fost la Notre Dame am luat o moneda ovala cu profilul Notre Dame, de la automatul de imprimat monede din incinta catedralei.
El a pierdut-o dupa 2 zile.
Azi dimineata scumpitzica ( momentan nu mai e nashparlia ca mi-e dor de ea) mi-a spus ca si-a amintit de moneda pierduta si ca a luat una special pentru ta-su.

Eu nu trebuie sa spun nimic de aceste cadouri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Cam tarziu, stiu, dar mai gasesc si eu o cafeluta pe-aici?!
Am fost la un client toata dimineata, acum 15 minute am aterizat la birou, ma duc sa-mi pun o cafea si sa ma pun pe lecturat din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

In timpul asta ta-su m-a anuntat ca face un dus si apoi se va unge.

Oau! Gandii eu in sinea mea.

Si ca o sotie iubitoare ce sunt m-am grabit sa impart cu dansul uleiurile mele. I-am facut o prezentare cu mare staif: asta-i ulei cu avocado si masline si lasa pielea nu stiu cum, crema asta are un miros spicy cu mosc si e tocmai buna...

El (cu o voce mica): diclofenac, ca ma doare spatele?

Mergi la inceput