Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor ( nu mai e provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 41

elyda

1318 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite elyda un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui viviana

Deci, dupa cum va spuneam s-a intors nashp.... acasa.

Asteptam sa vad cand o sa scrii asa ceva.Nu de alta, dar eu sunt Stan Patitul, asa ca stiam ca asa o sa fie. Dar stii tu vorba aia:"rau cu rau, dar mai rau fara rau".O sa vezi ce rau o sa fie cand o sa plece pe drumul ei si intrebarile tale "ce faci, esti bine, pe unde esti...) or sa o cam plictiseasca...

IOANA
Mergi la inceput

Lali

3859 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lali un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mai, eu am crezut ca e gluma aia cu postarile in rezumat ? Cum vreti voi ca un soft sa faca rezumat la postarile noastre ? Sunt eu in urma cu tehnologia de mi se pare ca asa ceva nu se poate ? Sau tu il vrei pe Marius sa faca rezumate ca si asa, conform meseriei, le are cu compunerile ? ...ah ! daca asta era, daca vroiai sa-l pedepsesti pe Fanthomas, s-ar putea sa inteleg ...

Mai, si totusi, am scris 2 capitole intr-o saptamana ? Really ?

in gluma am zis-o, dar cu naduf.
Daca Marius m-a luat in serios, de ce nu ?

Musai, musai sa mergeti in Disney, recomand ca pe o mare prosteala pentru adulti si o metoda de a scapa de stres. Poti sa te prostesti acolo cu acte in regula ... Dar nu-ti fie teama, gasesti senzatii tari neinvartitoare destule. Plus paradele si spectacolul de lumini sunt o minunatie:

http://www.dlrpmagic.com/video/entertainment/disney-dreams-2013-lion-king-brave-lightears/

http://www.dlrpmagic.com/video/entertainment/disney-magic-on-parade/

In aeroport barbatul a fost mucles, cred ca a fugit mai repede decat mine in avion, sa nu se prinda careva ca suntem impreuna. Iar dupa aia s-a camuflat adanc in scaun asa ca am scapat fara morala.

Moaaaaama ce priveliste ai din birou. Te invidiez.
Si ce fericiti sunt ai tai cu copiii in parc !

Elyda, mie cescutele chiar mi-au placut, ne-am dat cred ca de vreo 4 ori ...

Editat de - Lali on 15/04/2013 19:14:49
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Am vazut 440 de poze. Numarul asta il dedic sarbatoritei

Podul cu lacate de pe Sena. Indragostitii isi scriu numele, isi inchid inimile in lacat si arunca cheia in Sena.

Editat de - viviana on 15/04/2013 20:03:10
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Curcubeul din La Defense si ceva flori de primavara.
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Frumoasa rau poza aia cu curcubeul ...
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Hai si un turnulet insorit
Mergi la inceput

eumada

5597 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luieumada Adauga semn de carte la raspuns Trimite eumada un Mesaj Privat
Super fain....eu nu prea am poze de cand am fost....si eram tanara...si o sa merg iar cu Eva....

Frumos,Vivi....las` copilul sa se bucure...

Madalina

Copiii gasesc de toate Ón nimic. Adultii, nimic Ón toate."
Mergi la inceput

alinuk

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui viviana

Podul cu lacate de pe Sena. Indragostitii isi scriu numele, isi inchid inimile in lacat si arunca cheia in Sena.

este si in Bucuresti un astfel de loc
La teatrul Masca din Giulesti.
http://masca.ro/site/index.php?option=com_content&task=view&id=162&Itemid=108

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Sarbatori de Paste ..si pentru ei
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................
Mergi la inceput
Carmenbr
Carmenbr

1699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmenbr un Mesaj Privat
Dragii mei, am nevoie de sfaturile voastre. Sotul meu revine acasa dupa 1,5 ani, pana acum lucrand pe coasta cealalta si venind acasa 1 week-end pe luna. De cca 8-9 luni, cand sotul meu pleca, Eric era suparat si plangea, lucru normal cred eu. Pt ca prin natura meseriei sotul meu nu stie niciodata cu siguranta cand ajunge acasa, eu preferam sa ii spun lui Eric ca vine tatal lui doar cand il stiam in avion. Au fost dati cand a trebuit sa plece cu serviciul, sau a pierdut avionul si atunci copilul a fost dezamagit, asa ca am recurs la a nu-i mai spune decat cand eram sigura de venirea lui. La fel stabilisem si ca ii vom spune lui Eric ca revine acasa definitiv doar cand va ajunge cu masina in driveway. Ieri, sotul meu fiind acasa, a plecat in parc cu Eric si decide fara sa stiu si eu, sa ii spuna lui Eric ca el vine acasa in 2 saptamani, insa ii spune sa nu imi spuna mie, sa fie un secret. Ce secret frate, ca eu stiam de asta, doar amandoi stabilisem un lucru. Pe drum spre casa de la aeroport, Eric se "scapa" si spune ca are un secret si apoi mi-l spune, dar e dezamagit ca tati va fi suparat pe el ca el a spus adevarul. Deci copilul e confuzat, inca nu face diferenta intre secret si adevar. Ce m-a deranjat pe mine e faptul ca l-a invatat sa ascunda ceva de mine (ceva ce eu oricum stiam, asa ca nu ar fi fost nici o surpriza sau secret), mai ales acum cand fiu-meu a inceput sa minta. Are aproape 9 ani si de juma de an ma chinui sa-l invat ca nu e ok sa minta (ale tineretii valuri), asa ca pentru mine a-l invata sa mai aiba si secrete fata de unul din parinti, nu mi se pare un lucru bun.
Voi ce parere aveti? E o lipsa de comunicare intre parinti sau e ok sa invatam un copil la nici 9 ani sa aiba secrete fata de unul din parinti? Nu vi se pare ca e prea devreme sa il invatam ca in viata exista si secrete? Mie mi-e groaza de secrete, ma gandesc doar la anii adolescentei cand oricum copiii fac oricum prostii, daca chiar noi parintii ii invatam cu secrete, oare cum o sa fie mai incolo?! Mai ales aici cu atatea tentatii periculoase!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Editat de - Carmenbr on 15/04/2013 21:06:05
Mergi la inceput
Carmenbr
Carmenbr

1699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmenbr un Mesaj Privat
Viviana mie imi plac mult de tot pozele cu fata ta si copacii infloriti! E frumoasa tare pe cat e nash...spui ca e.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Mergi la inceput
Pag. din 41 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com