Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Fetelor noi suntem bine doar ca nu prea am timp de scris. Am si treaba si inca doi copii de care sa ma ocup. Mi-am facut analizele...de data asta nu m-am mai panicat la IGg-uri. Am invatat si eu dupa 2 sarcini cum trebuie sa fie. Luni ma duc din nou sa imi vad gemenasii si nadajduiesc sa fim bine.
Am o stare de rau asa permanenta, dar nu vars...dar ma simt oarecum ametita cred ca si de la Lutinus pe care l-am luat. Asta e un fel de ultrogenstant doar ca e mai scump si nu da reactii adverse...greturi, dureri de cap. Sper sa se fi reasorbit hematomul si sa nu trebuiasca sa mai iau progesteron.
Va spun mai multe luni dupa ce imi vad inimioarele....spunea cineva de 3...wow...ma ia ameteala...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

larissa, wow, ce bogata esti si vei fi cu 4 copilasi
reactiile adeverse depind clar de la persoana la persoana : eu iau utrogestan la greu si nu am am deloc greturi sau dureri de cap.
sarcina usoara tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

buna ziua ,e o zi chiar frumoasa
iesiti la plimbare fetelor? eu sunt consemnata la pat dar imi place vremea asta
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_1981 spune:

buna , nu mi-a facut ca nu e dotat cabinetul, dr. doctor e foarte ok si cumsecade dar cabinetl in sine cam lasa de dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMihaela89 spune:

Buna seara, Sunt noua pe aici si ma bucur mult sa vad asa activitate.Foarte fain grupul.
Va urez tuturor sarcini usoare si multa sanatate.
Eu sunt insarcinata in 10 saptamani si astept cu nerabdare sa creasca burtica. Am facut analizele iar maine dimineata vom merge la control sa le vada si doamna doctor.
De curand( mai precis saptamana trecuta) am avut si un accident de masina. am fost la control si a spus ca bebe este bine, ca am pierdut putin lichid si mi s-a dat uterogestan 100 2cp/ zi si no-spa 3cp/zi pentru a relaxa uterul. Pana acum nu am avut stari de rau dar de cand am inceput sa le iau parca am o senzatie continua de greata :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

neata fetele
ce faceti,cum va simtiti?
eu m-am trezit cu greata,de fapt de azinoapte am simtit-o...nu ma plang
eu sunt in sapt 7+ si parca am un pic de burtica,la voi cum e?
o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

ce ziceti daca ne-am numi fulgisori ? avand in vedere ca nastem la inceputul iernii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

Sper ca ati avut un weekend placut.Noi am fost la tara si a fost tare bine, vreme frumoasa, aer curat, gratare, a alergat piticul din dotare kilometri
Eu sunt mai ok cu greturile acum, tot prezente dar acceptabile, poate si aerul curat a ajutat.

Bun venit noilor gravidute, sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi

Mi-au sosit si mie rezultatele la analize, cele de sange par ok cu exceptia hemoglobinei care iar e varza ca si la prima sarcina, deci parca vad ca iar trebuie sa infulec cantitati industriale de fier, si cele de hepatita, vdrl, hiv sunt ok, iar cele pt dublu test sunt fara interpretare ca vor fi corelate cu eco de la 12 saptamani, asa ca mai am cateva zile de stres ca n-am idee daca sunt bune valorile sau nu

O zi buna tuturor

fericita de Alexandru (11.04.2011) 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna gravidute! Sa aveti o saptamana frumoasa!! Bun venit noilor colege de odisee, sa aveti bebelusi sanatosi si la termen si sarcini usoare!!!
Azi am fost si eu si m-am mai usurat de vreo jumatate de litru de sange, sper sa iasa analizele ok, iar la sf saptamanii as vrea sa ma programez la eco pt dublu test.
Va pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna dimineata la pranz de acum

Bun venit Mmihaela si Arianna. Bebei sanatosi si sarcina usoara !

Pe mine ma omoara aciditatea. Nu stiu ce sa mai fac. Lactate trebuie sa consum ca deh, trebuie calciu , fructe simt nevoie, legume la fel si ma trezesc noaptea cu gura punga. Horror nu alta. O s-o intreb pe doctorita desi nu cred ca fie remediu , decat cumva din alimentatie. Voi ati patit asa ceva ?

Aaa si au inceput sa mi se senzibilizeze dintii. La cald/rece mai ales.

Mergi la inceput