Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Bina ai venit Diana! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!
Marie, te asteptam cu vesti bune despre gemenasi!

Si...proba de semnatura

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011 si ... in asteptarea lui bebe2 6+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna venit Diana, sarcina usoara si bebe sanatos ! Nu sunt din zona, insa te-as sfatui sa schimbi doctorul daca nu simti o conexiune cu ea. Mai ales daca zici ca a fost asa distanta. Trebuia sa faca un eco intravaginal, sarcinile mici se vad asa cel mai bine. Decizia finala e a ta insa parerea mea e ca trebuie sa te simti in largul tau cu doctorul care iti va urmari sarcina si te va asista la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

viitoarele mamici, ma primiti si pe mine?

eu am exact 7 saptamani si dpn: 6.12.2013
inca nu-mi vine sa cred ca pot scrie la capitolul asta...la noi a fost putin mai greu: dupa 2 ani de 'lupta' am obtinut (prima) sarcina prin fiv. multumim domnului si doctorului minunat care ne-a ajutat si nu ne dori decat sa fie sanatos!

am avut prima eco saptamana asta: un mic puiut (ar fi putut fi sarcina multipla) cu 114 batai de inimioara pe minut. e putin sub media de dezvoltare a varstei, dar suntem convinsi ca vom recupera!

ca urmare a fiv, eu iau tratament de sustinere (progesteron si clexane), in plus de vitamine prenatale.
dar ma simt f bine aud de greturi la voi...eu nu am experimentat (inca)... doar sanii sunt mai tari, mi-e somn mult mai devreme seara, dar nu dorm neaparat mai mult (ma si scol mai devreme) si parca mi-e foame mai des. mananc cand mi-e foame, dar si sunt mai atenta la ce bag in gura. nu am luat inca in greutate, dar am observat ca ma balonez usor: dupa masa pare ca am deja burtica de gravi, desi dimineata e la fel de plata...
abia astept sa ma pot mandri cu burtica

roxx, am vazut ca te duci la medlife, la dr parfene. sa stii ca am auzit lucruri f bune despre dansa! eu tot la medlife ma duc, la dr cu care am facut si fiv (dr albu).

sarcina sanatoasa si usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit cumintzica, ma bucur pentru tina ca ai reusit dupa atata timp! Iti doresc sarcina usoara, fara probleme si la termen si bebe sanatos!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

neata burtici
noi suntem bine,sper sa trecem cu bine de perioada asta.inca nu stim exact cati bebei o sa avem,sunt 3 dar unul este mai micut,speram sa recupereze.noi am luptat mult ptr aceasta sarcina,obtinuta prin fiv,mai am o sarcina oprita in decembrie si de asta sunt asa stresata sa fie totul bine.
vad ca greturile apar si dispar asa ca o sa incerc sa nu ma mai sperii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

drianny, multumesc
marie, se pare ca avem ceva in comun si noi tot 3 embrionasi am avut, dar doar unul a ramas lipit de mami si speram sa se dezvolte sanatos. iti inteleg emotiile si stiu prin ce treci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

cumintzica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

burtici va multumesc pentru primire
sper sa avem o odisee frumoasa si bebelusi sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Bun venit Cumintzica, Doamne ajuta sa ai bebe la termen si sanatos !

Marie, uau , 3 embrioni, cred ca ai emotii cumplite. Avem noi cu unul si ne gandim la toate alea, d-apai tu. Doamne ajuta sa ramana toti lipiti. N-am stiut ca prin fiv ati reusit. N-ai mai zis pana acum parca, nu?! Sau n-am fost eu atenta.

Oricum sa ne ajute Doamne Doamne pe toate sa ducem sarcinile cu bine la termen si sa nastem niste puisori sanatosi si dragalasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Bine v-am gasit mamici si viitoare mamici ,
ma inscriu si eu la odisee cu bb 2 .

Marie_83 si Cumintzica , inteleg perfectce spuneti voi , prima sarcina a fost si la prin obtinuta prin fiv si acum dupa 1 an si 10 luni vine bb 2 natural.

Mergi la inceput