Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna feteloR!!
scz pt absesnta dar pe langa faptu; k is f ocupata in aceasta perioada am si prob cu pc-ul de acasa si nu pot intra inca!!1
sper k in curand sa se rez aceasta prob si sa ajung si eu la zi cu povestitul!!!
va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Salutare burtici

Marie, bun venit ! Sa creasca mari inimioarele si sa se nasca cu bine la termen. Doamne ajuta! Nu te strea cu simptomele, eu cand le am, cand nu. M-am mai ingrijorat eu, dar imi autoimpun ca trebuie sa gandesc pozitiv si cu Doamne Doamne inainte!O sa fie bine, o sa vezi!

Eu azi ma duc sa imi iau rezultatele la Torch, Doamne ajuta sa fie bune !

Va pup, e soare afara, e cald, e frumos ! Sa nu stati in casa fetelor ! Eu ieri am iesit la plimbare, foarte bine m-am simtit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Eu am noroc de baietelul meu ca ne scoate in fiecare zi din casa si pe mine si pe tati ca altfel nu stiu daca ieseam asa de des afara.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme83 spune:

Si eu sunt la 6 saptamani si de 2 zile nu mai am nici un simptom. Miercuri imi fac primul set de analize pentru sarcina, in 8 Mai ma duc la urmatorul ecograf. Sper sa fie totul bine, la primul s-a vazut saculet+punct negru doar la eco intravaginal. Analizele de tiroida mi-au iesit in limite normale, endocrinologul mi-a marit totsui doza he hormoni cu 25%, spunanan ca in primul trimestru de sarcina hormonii trebuie sa fie in limita superioara a intervalului de referinta.
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermelina spune:

Buna. dragele mele.Am avut o saptamana grea, miercuri dimineata iar am pierdut putin sange, am fost la medic si m-a internat 3 zile pt a-mi face perfuzii cu hemostatice si injectabil amestec litic.Azi am venit acasa, ma simt bine, bebe e f bine asezat, ii bate inimioara si are dimensiunile normale pt 7 saptamani, atat cat trebuie sa am. Sper sa ma ajute Bunul Dzeu sa nu mai am astfel de probleme.Nu stiu nici medicii de la ce este, pt ca bebe e la locul lui.Va doresc sanatate si sa auzim numai de bine.Va pup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Ma bucur sa aud c a sunteti bine si ca bebeii sunt la locul lor!!!
Hermelina sper sa nu mai treci prin asa ceva si sa fie totul bine pana la sfarsitul sarcinii


Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Meme nu te ingrijora, totul va fi bine.

Hermelina, iti doresc multa sanatate si poate nu va mai curge sange ca sa stai linistita.

Bine ca bebeii sunt bine!

Mi-am luat rezultatele de la Torch. Ma speriasem toata ca unele erau pozitive respectiv IGG si IGM-urile rau negative. M-am dus rapid la doctorita de familie si m-a linistit. Alea pozitive inseamna ca am anticorpi pt acele afectiuni sia alea negative ca in prezent nu am nimic in sange suspect. Uff, m-am linistit !

Va pup fetelor! Iesim la plimbare in parc cu inca 2 familii cu bebeii din dotare, respectiv 2 fetite de 4 si 6 luni! Ne citim mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_1981 spune:

buna sunt noua printre voi si avem 6 saptamani si 3 zile. Merg la dr. Luchian in ploiesti- la primul consult la 5 sapt(10 aprilie) dezamagire totala m-a consultat si apoi un pic cam sec mi-a zis sarcina incipienta sau amenoree secundara si ma trimis acasa cu o reteta. Arefam , vitaina e si acid folic. Urmeaza prima ecografie pe 24 aprilie dar am niste emotii de numa numa. Pana atunci mi-a zis sa nu fac analize sau alte chestii doar sa am grija de mine. Stiti ceva de doamna dr.Luchian?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme83 spune:

Diana, nu ti-a facut medicul eco intravaginal? Acolo ar trebui sa se vada sarcina, chiar daca pe eco normal inca nu e vizibila. O sa fie bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Buna, fetele!
Vin si eu la raport: am facut prima eco - bebe e la locul lui, are dimensiuni normala si ii bate inimioara tare-tare:) Am zis ca la a doua sarcina nu o s amai am atatea emotii...da de unde!
Analize urmeaza si la mine, nu am facut nimic pana acum.
Am acum 6 sapt si 4 zile.
Merg la dna dr Parfene la Medlife, unde cel mai probabil o sa si nasc (din nou).

Eu nu am timp sa intru prea des...ajung tarziu de la serviciu si timpul scurt ramas mi-l petrec cu printesa mea frumoasa.

Va pup! sa auzim numai vesti bune!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput