Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
ufffffffff, ce bataie de cap cu forumul acum, o parte din mesaje sunt pe acest DC, alta parte sunt pe platforma noua!!!
sa speram k in curand mergem toate pe un singur forum k sa citim mesajele toate si raspunsurile!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMihaela89 spune:

Buna seara,
Am revenit cu noutati. Se pare ca din analize am o infectie cam uratica. Vom vedea si vineri la doamna ginecolog ce spune si mi-se va da reteta de augementin dar trebuie sa asteptam sa intram in 3 luni.
Anaraluca83 asa patesc si eu cu aciditatea. am incercat sa evit unele alimente si fructe si a fost mai ok.
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Bun venit burticilor noi!

Mihaela, mai scrie cate ceva despre tine, orice, sa faci 10 mesaje sa te vedem in timp real, pana atunci esti moderata.
Da, intr-adevar, utrogestanul da stari de voma...dar il inghiti? nu ti-a recomandat dr mai degraba intravaginal? asa nici gand de rau...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011 si ... in asteptarea lui bebe2 6+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

schimbat semnatura, a mai trecut o saptamana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

viitoare mamici

marie, draga mea, dar de ce ttrebuie sa stai la pat? sper ca nu ai probleme cu sarcina...
marie, si eu tot 7+ am (dar nu indraznesc inca sa-mi fac semnatura) si am observat eu ca se vede ceva-ceva la burtica...talia masoara la fel, insa abdomenul inferior e o idee tuguiat -evident ca asta e insesizabil pt cei din jurul meu (care oricum nu stiu ca sunt gravi. la tine se vede mai pronuntat? poate ca fiind sarcina multipla, ai uterul mai umflat
mihaela, spui ca la 10 saptamani nu se vede deja burtica? abia astept si eu sa creasca...
despre infectii, am mai auzit, o prietena apropiata a luat antibiotic de 2 ori in sarcina...acum are un baietel sanatos si tare scump.
roxx are dreptate, utrogestanul pe cale vaginala (eu am chiar de 200) nu da stari de rau.

va tot citesc cu greturi si aciditate...eu chiar nimic deocamdata si ma astept parca in fiecare zi sa mi se intample...dar banuiesc ca nu e musai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

neata fetele
cumintica si tu esti matinala?eu ma trezesc la 6.30 in fiecare dim,eu care dormeam pana la pranz inainte...
din pacate am avut dezlipire de placenta sapt trecuta,am fost in spital 3 zile,acum pare ok dar recomandarea este repaos la pat cat mai mult
se pare ca greturie mele nu sunt constante,azi nu am,ieri am avut intr-una.imi place mai mult cand am greturi ca stiu ca puiutii mei sunt ok.
o zi frumoasa va doresc
se pare ca trebuie sa ne mutam pe forumul nou,sper sa ne gasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

Eu nu reusesc sa resetez parola ca adresa de mail cu care m-am inregistrat acum cativa ani pe DC nu mai este valabila. Am trimis un mail adminilor, sper sa ma ajute ei
Cumintzica, eu azi am 11 sapt si se vede burtica asa putin mai tuguiata, desi kg nimic in plus nu am, doar burtica e mai pronuntata
Greturile sunt tot prezente, azi dimi am varsat putin, evident doar venin ca eram nemancata, dar cred ca tura asta scap mai devreme de greturi

O zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna dimineata burtici!

Eu sunt putin ingrijorata . Duminica seara am facut sex cu sotul. Lejer si cu simt de raspundere ,deci nu brutal sau altfel. Seara aia nimic, ieri nimic pana spre seara cand am observat dupa pipi, pe hartie o urma maronie. Nu e foarte pronuntata , nu curge altfel pe chilot, decat cand ma sterg, atunci se ia putin pe hartie. Nu pot spune ca ma doare burta sau altceva, dar n-am dormit deloc bine azi noapte tot gandindu-ma. Daca era de la raportul sexual, nu trebuia sa fie atunci seara sau peste noapte? Sa ma panichez, sa merg la dr, sau sa mai astept poate se opreste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMihaela89 spune:

Buna!!
M-am mai linistit putin cu antibioticul. Eram prea stresata in legatura cu el.
Cumintica,burtica e putin tuguiata asa dar o observ doar eu nu si ceilalti dar parca nu mai am rabdare abia astept sa mai creasca.
Roxx26 i-au comprimatele oral. Vineri o sa-i sp doamnei doctor ca ma simt asa si poate schimba tratamentul.

Va !! O zi buna!
Voi mai intra si mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Buna tuturor
Ce este cu noua platforma,unde este ca eu nu inteleg?
Sper sa apara mesajul meu pentru ca sunt extrem de ingrijorata
Sa o iau de la inceput asa: acum 2 ani mi-am facut papanicolau si a iesit totul perfect.Anul trecut am facut un al test din cauza ca aveam ceva scurgeri si banuiam ca am candidoza.Rezultatul a fost exact acesta nu a iesit nimic altceva decat candidoza dar cam la max cu 4 ++++ .Am luat canesten si poligynax am repetat analiza si au mai scazut sporii,nu mai stiu cat ca nu mai am foile.
Acum marea problema e ca la aceste ultime doua analize a iesit C4 ,nu stiam ce inseamna nici doctorul nu mi-a zis nimic mi-a dat doar tratament pt candidoza,si abea acum citind pe net am vazut ca c4 inseamna cancer.am ramas socata si am inceput sa plang am fugit la doctor dar m-a programat abea pe maine,nu am apucat sa vb cu el doar cu asistenta.
Nu stiu ce sa cred...eu ma gandeam ca e c4 din cauza candidozei nu stiam ca inseamna suspect de cancer sunt foarte ingrijorata nu stiu ce o sa se intample cu mine sau cu sarcina .
Voi ce credeti,cunoasteti cazuri de genul?nu stiu ce o sa fac pana maine...dar pana vin analizele.
Va pup pe toate sper voi sa fiti bine si bebelusii la fel

Mergi la inceput