Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna, dragi gravidute!
Eu nu am mai intrat pentru ca mi-a fost foarte rau, am fost in spital, am sarcina emetizanta si aproape 3 saptamani am varsat f mult, am ajuns sa nu mai pot sa mananc si sa beau nimic. Am ajuns la spital, mi-au pus perfuzii, m-au pus pe picioare si acum pot, cel putin, sa mananc orez si biscuiti. Nu am vrut nici un fel de medicament insa, pana la urma, tot mi-au pus metoclopramid si apoi osetron. Sper ca bebe sa fie bine.
In rest, vad ca suntem tot mai multe si tare ma bucur!
Cand am fost in spital, am reusit sa îmi fac si programarea pentru eco morfologica de trimestrul I. Urmeaza emotiile cu dublul, triplul sau dry testul. Doamne ajuta ca totul sa fie bine!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Anaraluca, e usor de spus, dar eu cand merg in parc cu el, la locul de joaca, vrea si el urcat in toate minunile, de obicei e si sotul cu noi, dar se intampla sa megem si singuri si nu pot sa -i spun copilului ca nu te ajut sa urci. Una e sa mergi in vizita la cineva si sa nu ridici copilul rsspectiv si una e sa-l refuzi pe al tau, iti dai seama ce e in sufletul lui.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

In legatura cu ridicatul sau luatul copilului in brate, eu nu o mai pot ridica pe printesica mea, are si vreo 16,5 kg. Insa ma las in genunchi si ne imbratisam si ne iubim. Nu i-am zis inca de sarcina, sa nu creada ca bebe ii face ceva rau mamei.
Astepram eco de 13 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Anaraluca, e usor de spus, dar eu cand merg in parc cu el, la locul de joaca, vrea si el urcat in toate minunile, de obicei e si sotul cu noi, dar se intampla sa megem si singuri si nu pot sa -i spun copilului ca nu te ajut sa urci. Una e sa mergi in vizita la cineva si sa nu ridici copilul rsspectiv si una e sa-l refuzi pe al tau, iti dai seama ce e in sufletul lui.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Flowerbee imi pare rau ca ai trecut prin toate astea, speram ca bebe e bine!!! Bine ai revenit printre noi!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Nu stiu de ca s-a trimis acelasi mesaj de mai multe ori

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Flowerbee, Doamne ajuta sa fie bine si bebelul tau ! Si sa nu-ti mai fie rau

Drianny, asa e, imi imaginez, nici eu n-am putut sta deoparte azi fara sa o iau in brate pe nepofina mea. Oricum trebuie sa ne rugam sa fim bine si noi si bebeii ... Va pup, ma duc sa Ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Buna tuturor!
Ma bucur ca s-a facut pagina de odisee,si mie imi place numele de stelute,ca fulgusori..nu prea ninge prin noiembrie decembrie :)))
Flowerbee sper sa fiti bine si tu si bebelusul iti doresc sa ai multa putere sa treci cu bine peste toate,stiam pe cineva care era la fel ca tine dar din pacate :( nu a vrut sa mai pastreze sarcina si a intrerupt-o :(
Voi cum mai stati cu greturile,eu de o saptamana nu am mai avut,dar sunt foarte somnoroasa am dormit mult zilele astea.Parca incepe sa se vada burtica.Am vazut poze ca la prima sarcina nu se vede prea repede si altele care au mai nascut deja au burtica destul de marisoara in jur de 10 saptamani.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata,

SilviaT, bun venit in odisea noastra!

Drianny, si eu incerc pe cat posibil sa-l ridic cat mai rar pe junior in brate, dar nu-mi reuseste tot timpul. Cele mai multe chestii le-am pus in carca lui tati de mai bine de o luna: facut dusch/baie la junior, schimbat cand e kk(ca mie mi-e si mai rau cand trebuie sa-l schimb din cauza mirosului), pus/scos in scaunul de masina sau de masa,etc.Dar cand suntem singuri acasa trebuie sa-l ridic si eu cateodata...si e destul de greut, 13.5kg

Flowerbee, chiar ma gandeam cum de nu ai mai intrat. Sper ca esti mai bine acum si ca poti manca. Si eu am avut niste zile proaste cu greturi ff puternice in care nu prea am mancat, doar rontait niste biscuiti, dar mai am si cate o zi mai buna si atunci recuperez. Sper sa treaca odata perioada asta grea de greturi sa putem si noi sa ne bucuram de sarcina, de primavara

Ellenutsa, poate esti norocoasa si ai terminat cu greturile.Eu inca ma lupt cu ele, dar sper sa scap curand. Si mie parca incepe sa se contureze burtica desi la cantar am aceleasi kg(ma ingrasasem aproape 1kg acum 2-3 sapt, dar in ultima l-am dat jos ca n-am prea papat).Asta e, noi si bebeii sa fim sanatosi

O zi buna tuturor

fericita de Alexandru (11.04.2011) 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Neata!Semenez si eu condica:greturi!M-am trezit la ora 4 in greturi si pana la 8 am incercat sa ma tin bine,e mai binisor acum,stiindu-ma cu copilul la gradi si singura pana la 4.e din ce in ce mai greu,e bine ca reusesc intr-un final sa pap si sa nu vomit.
Nu am nici 6 saptamani!ma uit la voi cele cu 10-11 ,va invidiez!

Mergi la inceput