Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Fetele, sarcini usoare si negretoase, bebei sanatosi si norocosi va doresc, sunt si eu mamica de m,inune de noiembrie-decembrie 2012.
Un pup special pentru Roxx26!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor imi cer scuze ca nu am ami facut listele aseara darm-am luat cu smotru prin casa si s-a facut f tarziu!!!
ma apuc acum!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2013 spune:

ar mai treb sa lucrez putin la lista daradorm, asha k pe maine, adik pe mai tarziu


kmy


ps:cine direste parola pt facut modificari astept PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna dimineata, fetelor, hop-top si eu in casuta voastra/noastra :)
Eu am aproape 8 saptamani acum, mai exact pe 17 aprilie o sa fie 8, cand sunt si programata la eco din nou... am mai fost o data pe 3 aprilie, acum sper sa se vada si sa stiu mai multe

Raluca, am acelasi sentiment ca tine, ca o sa ajung o balena, imi este foame intr-una, dupa 30 de minute dupa ce am mancat, imi simt din nou stomacul gol Dar asta nu conteaza, important e bebe sa creasca si sa fie bine, dupa aia, kilogramele se pierd ele odata si-odata

sa aveti un weekend frumos si (ne)pofticios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Bine ai venit silvia! Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Fetelor voi cum va descurcati cu ridicatul copiilor in brate? Eu trebuie sa-l mai iau pe al meu in brate, de obicei treaba cu ridicatul o face sotul meu, dar se mai intampla sa nu fie pe langa noi si atunci stau cu stres sa nu se intample nimic rau cu bebe din burta.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Si eu o mai ridic pe mandra mea...Sper sa fie totul ok si sa nu fie probleme. Dar imi este destul de greu sa o fac sa inteleaga ca, dintr-o data, mami nu o mai poate lua in brate. Incerc sa raresc treptat.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Bun venit Silvia, suntem cam pe aproape amandoua cu sarcinile. Sa dea Dzeu sa avem toate bebei la termen, sanatosi si noi sa ne refacem repede.

Asa e Silvia, sa fim noi sanatoase si bebeii si o sa dam jos dupa nastere. Chiar ieri ma luase o foame crunta, am fost plecata cateva ore , mai exact vreo 2 si pana n-am mancat nu m-am linistit. Doamne ce senzatie, n-am mai patit de foarte multa vreme sa simt o foame asa crunta,d eci mancasem. Se pare ca o sa am un mare mancau sau o mancauca.

Mananc fructe multe, simt nevoia. Voi pofte ceva aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Aveti mare grija cu ridicatul .... Nu va jucati cu asa ceva. Si pe nepotica si fina mea as ridica-o non stop, as sta cu ea in brate mereu cand merg in vizita, ca are doar 6 luni si mi-e draga foc, dar stiu ca nu e voie, nici sora mea nu mi-a dat voie, asa ca stau cuminte. Delegati si voi daca puteti din treburi sotilor si mai ales cu ridicatul.

Apropo de asta, va feriti sa faceti curatenie cu mainile goale, sau sa inspirati detergenti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Anaraluca, e usor de spus, dar eu cand merg in parc cu el, la locul de joaca, vrea si el urcat in toate minunile, de obicei e si sotul cu noi, dar se intampla sa megem si singuri si nu pot sa -i spun copilului ca nu te ajut sa urci. Una e sa mergi in vizita la cineva si sa nu ridici copilul rsspectiv si una e sa-l refuzi pe al tau, iti dai seama ce e in sufletul lui.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput