Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Oxana, avand in vedere ca sunt platita ca si cum as sta la birou cele 9h (nu sunt nici in odihna, nici in prenatal) tre sa imi fac toata treaba. diferenta este ca nu conteaza de unde mi-o fac.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Am inteles Amalia... deci trebuie sa mi trimit sotul in alt dormitor ca eu sa am loc de manevre.:D Problema la mine e ca daca vede Rares ca se elibereaza locul din patul meu in secunda doi e langa mine.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Doamne da' mult mai scrieti ... (nu ma plang doar ca tot raman tare in urma)

M-a apucat zilele astea iar o repriza de stres, anxietate...


Ma streseaza aspectul fizic, maica-mea a pus in sarcina si dupa o grama de kile pe care nu s-a straduit niciodata insa sa le dea jos, ca asa era pe vremuri, si a ramas a d "doamna" de 90Kg ... Deci is stresata rau de asta, dar sper sa am vointa sa-mi revin macar cum eram acum (cu vreo 10 kg extra )

Ma streseaza strech marks, n-am timp si is obosita si nu ma dau zilnic cu creme, desi am cumparat vreo 4 (mai dau cand pot), acuma pe burta, fund, nu umblam cu burta goala oricum, insa pe sani chiar ma gandeam ca daca fac am auzit ca se corecteaza cat de cat cu laser ... Ma refer la partea de sus, ca is mica si plinuta daca nu mai pot purta nici un decolteu e nasol (Asta ma mai scotea pana acum, aveam cupa D inainte, acuma port niste bustiere elastice ca nu m-am lamurit ce marime sa imi iau)


Nu m-am hotarat inca nici macar in ce tara o sa nasc, unde stam primele luni, nu am cumparat nimic inca ...

Ca sa nu mai zic ca nu m-am hotarat nici la nume inca ...


Gata , am terminat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Da Cris, a dat 10 lei pe 3 caserole, adica 1,5 kg

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Am niste zile tare aglomerate la munca. Cred ca imi iese copilul direct adunat de spate, atata il mai chinui cu statul non stop pe scaun...saracutul atata se mai agita, cred ca s-ar intinde un pic si nu are loc.

Azi mi-am luat o rochie lunga, neagra, lalaie, si ma intreaba Raul- esti printesa, mama? Saracutul, nu m-a mai vazut in rochii lungi

Cata harnicie pe aici, eu nu am chef de nimic...nici de Paste nu cred ca dau indicatii, astept sa intru in prenatal si fac atunci, ca tb sa fac si modificari de haine, de sertare si acum nu mai vreau sa ma gandesc si la asta!!



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Si eu am luat capsuni de la lidl. Deja sunt la a 3 caserola si sunt 3.33 lei mai exact.
Mess stai linistita ca acu nu e ca pe vremuri, slabim noi. Iar vergeturile nu dispar dar se estompeaza si nu se mai vad asa de urat.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Am inteles Amalia... deci trebuie sa mi trimit sotul in alt dormitor ca eu sa am loc de manevre.:D Problema la mine e ca daca vede Rares ca se elibereaza locul din patul meu in secunda doi e langa mine.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




Eu deja dorm in alta camera de 3 saptamani da nu am printisor mic ca tine

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Paula,printesele nu fac curat ce dragut e Raul
E normal sa nu mai ai chef si de asta dupa atata stat la munca...eu am profitat ca sunt acasa.


Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Hello fetele!!! Multumesc ca ati intrebat de mine
Am ajuns si eu de putin timp am fost sa ii mai cumpar lui bebitza una alta si ma dor picioarele de nu mai pot. Vad ca ma ia si o durere de cap am papat si eu si ma pun putin in pat.
Bobitza si eu tot de la mag din stefan cel mare am luat patut + lenjerie + baldachin. Sapt viitoare o sa ma duc sa iau si cosuletul


26+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula ce scumpic e piticul ...

mess vad ca pe toate ne apuca si pe rand depresiile..hai sus capul , eu sunt convinsa ca se poate slabi dupa nastere sunt atatea exemple printre fete ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput