Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Olimp, indragosteste-te linistita ca n-am treaba ... am vrut sa iti zic ca poate ne incuscrim dar e cam mare diferenta si Ilincutza ta o sa-i spuna mos la flacaul meu ... Pfuaii acum realizez ca eu am facut 2 generatii de copii ... Bianca o sa creasca deodata cu nepotii mei, parca vad ca o sa-mi mai traga ironicul meu o porecla: BUNICA - MAMA

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Hai ca am bagat si eu o coasta la cuptor cu ceva cartofi ca nu mi a trecut cheful de munca :)).
Ma uit acum pe geam si un domn plimba un carut cu doua gemene. Is "proaspete".

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna fetele!
Sunt bine, dar pur si simplu am fost foarte aglomerata la servici.
Am ajuns la 1 acasa si am bagat ca migu in continuare pana acum.

Nu am citit mare lucru, dar mi-a ramas in cap culmea chirurgiei.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Fetelor care aveti perna de gravide... am o nelamurire... cum va intoarceti de pe o parte pe alta cu perna?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Ele, sefii tai vor sa recupereze alea 4 ore lipsa in cele 4 ore prestate? Sper ca nu ti au dublat portia de munca. Daca ceva bagi si tu alea doua viteze ale lui Olimp.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Doxy, ce mi-a placut remarca ta "ca-s proapsete"
Fetele, eu maine merg pe St. cel Mare la showroom-ul celor cu patuturi si lenjerii

http://patutbebe.ro/shop/copii/lenjerie-patut-bebe/imprimate/#

abia astept

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty cred ca Bianca va face cel putin 6-7 anicori pana cand va fi matusica la cum se casatoreste generatia nou si pana mai fac si copii...sau poate nu

am ajuns si eu pe acasa , papat si instalat in pat... , am avut tocanita de pui cu mamaluguta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Doxy cateodata ma intorc cu perna cateodata nu depinde cum imi vine

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Bobitza se vad ca s proaspete, stateau ca gugulustele infofolite fiecare in paturica ei, roz din cap pana n picioare. Au apaut multi copii mici in complex si ma bucur foarte mult. Diferenta intre gemene si fetita mea va fi de 3-4 luni deci vor fi prietene. In ritmul asta poate deschidem o gradinita aici sa nu ne mai batem capul :))).
Legat de mobila a cumparat ieri sotul totul de la ikea. In we montam. Sper ca nu lipseste nimic si ca nu a incurcat nimc.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Sunt terminata, fete dragi! Tot mai bine e sa stai si sa "freci menta" ... nu mai fac de astea

Bobitza, unde ai gasit tu capsuni la 500 g cu 3 lei? Ca eu ultima data am luat de la Lidl cu 5 lei 250g Trimit totusi soatza sa vada ... cine stie, poate "la tzara" e mai scump

Betty, foarte tare feciorul tau ... tu ar trebui sa fii ZEN la ce buna-dispozitie e in casa ta

Stefania, ti-as trimite eu chef de munca de nu poti duce ... dar sa nu-ti inchipui ca eu am Dar parca am inceput sa ma simt prost ca face al meu 75% din treaba din casa ...

Pana la urma cred ca o sa fac o fapta buna ... si-i duc tortuletul de zahar ars finutei ... Precis fina ii super ocupata cu bebelina si n-are timp de facut chestii dulci. In plus, ne fac un bine si noua ... ca nu ne lipseste zaharul la niciunul

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput