Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

dar tin sa spun ca nu cred ca e adevarata treaba si in viata extrauterina; L a fost tareee agitata, nu dormea noptile decat maxim 3 ore legate, asta pana pe la un an, iar acum nu mai doarme decat 10-11 ore/noapte si deloc ziua la 2 ani



Deci Yvyana mi-ai spulberat si ultima bucurie ... dupa ce ca-s ingrijorata ca nu misca asa tare acum nu ma lasi nici sa sper ca macar voi fi o mama fresh ... tu fetelor ai mei dormeau toata noaptea, de la 10 la 8 dimineata si inca o tura ziua ... eu sper ca si gagalicea asta sa le ia exemplu ca daca-i ca a Yvyanei, m-am ars ... eu nu-s omu care sa nu doarma noaptea ... Paula nu te vad bine, daca nu-mi doarme fata o sa primesti colet ... din cel fara optiune de refuz sau retur in 10 zile

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Aaaa, pai stati asa, eu vreau fete cuminti, ca deh, sunt soacra mare!!

Si dorinta mea cea mai mare e ca si mezinul sa fie macar pe 1/2 asa cuminte ca Raul si sunt super multumita.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Deci eu sa sper ca voi avea 2 fete cumintele foc?

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

dragelor la mine primu copil misca toata ziua mi se facea rau cit de tare ma lovea si dupa ce l-am nascut ma mincatttttttt dormea cite un pic in rest plingea de se facea albastru,la al 2 tot asa misca de imi sarea burta dupa ce l-am nascut pina la 6 luni nu am stiut ca am bebe numa minca si dormea,la al 3 la fel misca ca ziceam ;acuma iese,dupa ce am nascut-o nu se trezea nici pt mincare ,m-am dus pe la 4 luni cu ea la doctor sa ii zic ca doarme intr-una si el a inceput a ride a zis ca au venit pina acum mamici ca nu le dorm copii dar ca doarm prea mult eu sunt prima,acum imi misca rar si finut deci nu stiu la ce sa ma astept dupa ce il nasc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

deci Betty, roaga-te sa te loveasca macar ultimele 3 luni. :D
a mea o sa fie cea mai cuminte..si maica-sa cea mai modesta. :))

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Dana eu m-am dat cu deodorant dar cu parfum nu am putut cum ma dadeam incepeau a stranuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora86

dragelor la mine primu copil misca toata ziua mi se facea rau cit de tare ma lovea si dupa ce l-am nascut ma mincatttttttt dormea cite un pic in rest plingea de se facea albastru,la al 2 tot asa misca de imi sarea burta dupa ce l-am nascut pina la 6 luni nu am stiut ca am bebe numa minca si dormea,la al 3 la fel misca ca ziceam ;acuma iese,dupa ce am nascut-o nu se trezea nici pt mincare ,m-am dus pe la 4 luni cu ea la doctor sa ii zic ca doarme intr-una si el a inceput a ride a zis ca au venit pina acum mamici ca nu le dorm copii dar ca doarm prea mult eu sunt prima,acum imi misca rar si finut deci nu stiu la ce sa ma astept dupa ce il nasc



Deci pana la urma Teodora a confirmat; nu stii la ce sa te astepti cand iese la lumina, poti decat sa speri ca va fi linistit, dormicios, mancacios

Happy Mom si S27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Deci statistic, judecand dupa cazul lui Teo, sunt mai mari sansele ca miscarea multa in burtica sa duca la un bebe foaaarte cuminte

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Dana, nu cred ca se lipseste cineva de deodorant pe caldurile alea si nici nu cred ca se scalda in parfum iar copiii sunt mult mai destepti decat cred unii asa ca asta e ultimul lucru de care sa te stresezi ca oricum ai sa mirosi a chestii combinate

Betty, cati ani are baiatul tau? Cred ca e f simpatic din ce povestesti

Si sa nu mai aud vorbindu-se de copii obraznici si copii cuminti, eu i-am spus lui Alise ca asa ceva nu exista iar aia care par "obraznici" sunt din alte cauze. Iar copilul meu nici nu a mancat ca lumea nici nu a dormit normal decat dupa 3 ani, de asta il fac cu asa diferenta pe-al doilea

Mai e cineva care inca n-are nume pentru copil?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Va multumesc fetelor, dr-ul; este optimist si zice ca va fii bine


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput