Stelute de iulie-august 2013(79)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

haha, Ama, noi cu miscaciose in burtica,vedem numai copii cuminti. '
dar optimismul nu strica.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_ama

Deci statistic, judecand dupa cazul lui Teo, sunt mai mari sansele ca miscarea multa in burtica sa duca la un bebe foaaarte cuminte

Happy Ama 26+ si Eva


ar fii ideal, al meu e un miscacios de ma termina. Cand e vreme afiana afara , incepe si el, cat a fost inorat, cred ca a dormit. dar noaptea se comporta tot ca si ziua Oricum ma concentrez sa nu-mi fac iluzii si sperante, ma conving singura sa astept momentul respectiv si vad atunci ce fac


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ele

haha, Ama, noi cu miscaciose in burtica,vedem numai copii cuminti. '
dar optimismul nu strica.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani


Si io tot c-o miscacioasa dar asa fu si prima si am slabit 13 kg in 4 luni de la nastere ca nu dormea si manca din ora-n ora
Eu nu mai sper nimic decat sanatateeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Maeve eu nu zic ca Denisa a fost rea (suna urat cuvantul). Cu toate asta uite la mine diferenta intre ele. Nu am mai vrut pt ca nu m-a ajutat nimeni. Sotul ajungea seara la 19 de la munca , eu eram praf.
Despre cum va fi, eu doar ma amuz pe subiect. Sanatoasa sa fie si eu sa am creier tari.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Deci daca e pe partea de slabit, sa nu fie cuminte!!

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Cand apar si eu, dispareti voi


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Delia R, asa e cel mai bine, sa nu-ti creezi asteptari false, o sa te comporti in functie de subiect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Buna, va zic si eu pe seara, dupa ce toata ziua am facut pe harnicuta: am gatit 2 feluri mancare, am spalat 4 masini de rufe, am spalat faianta in bucatarie, aragazul si gresia...cu dese pauze, timp in care v-am citit
Bun venit Carmen, sarcina usoara!
Felicitari Bobitza si Flory pt rezultate si ecografie!
Oanka, frumos din partea ta! Sa se intoarca la tine gandurile frumoase si Dumnezeu sa-ti aiba in paza sarcina!
Amalia, sper ca ai reusit sa te relaxezi cu buburuzele nazdravane!

Betty, cred ca ne incuscrim, dragalasul meu doarme toata ziua, destul de rar isi face simtita prezenta si noaptea doarme dus si nu are obiceiul sa ma trezeasca din somn.

Azi noapte am visat ca iesise in relief, foarte pronuntat, din burtica, ca o imbratisare, o manuta de bebe dolofanel, cu degetele mititele si eu mangaiam manuta si cand am vrut sa merg sa-i arat sotului, nazdravanul s-a intors, s-a dat peste cap si am simtit ca s-au reliefat la spate cele doua manute. Atunci, am dus palmele mele la spate, mangaind manutele si incercand sa le prind, sa nu mai scape si am mers sa-i arat sotului, dar m-am trezit. Zambind bineinteles

23 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor
am ajuns si eu acasa si am dat o tura la un magazin de gravidute si mi-am achizitionat o pereche de pantaloni si o bluzita draguta pentru botezul de sambata...nu ma mai incapea nimic din ce haine aveam eu mai elegante...

cat despre Ilinca si ea misac des , de mult ori ma intrab cand doarme , cel putin din 2 in 2 ore o simt si da javruta cu putere , dar cred ca se misca si prin somn si fiind maricica o smit bine...


pentru fetele care fac clexane 0,4 , m-au anuntat de la farmaciile sensiblu ca acum se compenseaza total 100 %




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

grapy tu si bobita harnicutele noastre...

ce vise mai avem ,a tau e simpatic , eu de vreo cateva saptamani tot visez ca urmeaza sa dau din nou Bac-ul si habar nu am ce sa scriu , nu mai stiu nimic ..si dupa un timp tot in vis ma gandesc ..la ce imi mai trebuie bac cand eu am facultate si licenta data si ma trezesc...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput