MONTIGNAC (187)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Apropo de ce semnale iti da organismul cand eaxgerezi intr-un sens sau altul.Dupa cateva zile in care am variat intre clatite, saratele, turtite,mamaliga, saratele, am ajuns la saturatie cu cerealele...Drept pentru care simt ca e cazul sa fac o pauza.De luat nu am luat niciun gram, si pentru mine asta este marele mister, dar nici nu ma mai framant..slava Domnului.

Asa ca azi:
MD Iaurt degresat gol
G o para
P O salata mixta-mi-am pus jumatate de frigider in sacosa-salata verde, rosii, ardei, ceapa verde, o ciuperca, masline, castravete, rosie, ridichi, lamaie, ulei de masline, cu bucatele de cas afumat.
G 3 smochine deshidratate
C habar nu am...la inspiratie.Oricum ma duc la sala azi, si dupa sala nu prea imi trebuie mai nimic, atat sunt de obosita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

buna ziua tuturor
Dupa citeva zile in care am mincat foarte putin din cauza de stres si suparare, iar cintarul s+a dus in jos considerabil, ieri m-am mai linistit si am cam exagerat am baut pina pe la 13 1/2 litri de lapte batut facut in casa deci gras, apoi am mincat o omleta din 2 oua cu branza de vaci si o rosie, iar seara pe la 19, o ciorba de zarzavat si citeva linguri de tocanita de ciupercute cu salata verde...cam mult, ma simteam balonata si prea satula aseara...
Dimineata surpriza, la cintar , era mai mult cu 400 de grame
Azi sunt mai potolita,
am descoperit CAJU, nu mincasem pina acum, am mincat de dimineata o punguta de 50 grame, sunt destul de calorice, au cam 580 de calorii si 18g glucide la 100 de grame,
nu mi+a fost foame mult timp dupa ele, am mai mincat putina branza de vaci pe la 11 si inca mai astept pentru pranz,
am o salata la pachet cu ou, rosie, ridiche,ceapa, castravete si trebuia si branza care am mincat-o deja
la cina cred ca voi mina doar un castronel de ciorba de zarzavat
miine vreau sa tin post...si nu prea stiu cu ce...ca la mine baza sunt proteinele, fiindca nu maninc deloc fainoase sau fulgi sau tarate ...
ma gindeam la miste fasole...o salata ceva..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hello-yellow!

cald si soare, vremea mea preferata!

Bebe, e normal sa ti se intample asta, organismul tau s-a grabit sa puna deoparte cand a prins ceva resurse. la fel ai face si tu

Puishorule, voiam sa-ti zic de rata de la Lidl ca si-a luat un coleg de-al meu si zice ca e ranceda de n-au putut s-o manance. si-a luat crispy duck.

si mai voiam sa te intreb ceva : am fost la dermatolog si m-am hotarat sa-mi cauterizez niste papiloame virale. ptr imunitate mi-a dat sa iau vitamax si bronho-vaxom. acuma, eu inteleg ca asta e bun ptr imunitate, dar am citit despre el ca e bun ptr a te feri de bolile cailor respiratorii provocate de bacterii, nu de virusuri. si ca exista un alt imunostimulator care se ocupa de virusuri, Isoprinosine. Oare de ce mi l-a recomandat pe ala si nu pe celalalt? exista vreo explicatie?

Vitamaxul asta imi face o foame de-mi tremura genunchii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Prietena mea Corina, care a inceput dieta pe 30 martie, si a avut si o abatere grava saptamana trecuta(cand a slabit doar jumatate de kg) s-a cantarit azi dimineata.A pierdut 4,3 kg!!!!E foarte fericita, va dati seama...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor

am o durere de cap uracioasa si ma paste stiti voi ce. nici macar nu ma cantaresc ca-s basicata pe mine - si pe voi! (ca mi-ati zis de paulaner de la Lidl si cine si-a luat aseara??? si a mai si baut?? ). glumesc. merci de pont, puisoaro, tu zisesi prima parca


am dat o gramada de aprob-uri la mesaje, asta pentru ca sunt de parere ca moderatia e cuvantul cheie in toate, inclusiv in alimentatie. nu o sa ne imbolnaveasca nici o friptura pe saptamana, nici o briosa sau o bucata de ciocolata. in fiecare zi insa..... in exces toate procesele fiziologice se modifica, si nu in bine.

pup pianistele si le urez succes! ia vedeti, stiti piesa asta?

o zi super va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

In 18 zile 4.3 kg.Super!
dimineata cafea,ceai,un mar
g.un mar
prinz -cascaval si telemea de capra cu o rosie ,un castravete ,2 ridichi
-g un mar
cina
-ciuperci cu smintina ,fasole verde
Eu nu ma astept la rezultate bruste ,dar 1 kg pe saptamina e garantat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:


Ninha, era vorba de rata congelata??? eu aseara nu am mai gasit... :(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Dulcetica, tu ai mai mult de 5 kg in plus, asa ca eu zic ca daca esti foarte atenta la ce mananci, 1 kg /saptamana e garantat.Asta din ceea ce vad la prietenele mele care au inceput toate dupa mine.



Si eu as vrea sa invat sa cant la pian...si as avea si de la cine...Doar ca mi-e teama ca as fi super stangace, si ca e foarte greu sa inveti la 40 de ani un instrument, mai ales cand nu ai avut niciodata de a face cu muzica...Poate daca va mai aud pe voi, imi fac curaj.Sa mai copilarim un pic, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress- felicitari prietenei pentru scadere este foarte bine cat a slabit in primele zile ... unde mai pui ca nici nu are o luna inca
- daca ai posibilitatea incearca sa inveti sa canti la pian ... e super acest instrument
- era normal sa te plictisesti intr-o zi de atatea painici, saratele , mamaligi

roxanaz si eu am durere de cap uracioasa din aceleasi motive ca si tine saptamana viitoare imi vin rusii si pe mine ma apuca durerea cu o saptamana inainte offf urata mai e perioada asta

dulcetica nimeni nu iti poate garanta ca slabesti un anumit numar de kilograme intr-o anume perioada de timp cu un anume stil de alimentatie ... fiecare organism este unic si slabeste intr-un anume fel ..... cum bine vezi la mine , ma alimentez la fel de ani de zile si in ultimul an nu am mai slabit nici un gram .... deja organismul meu e super obisnuit cu acest stil

ninha cald si soare daaaa ... am inviat si eu de cand a aparut soarele

bebe pai e normal sa reactioneze organismul asa ... dupa ce l-ai privat de alimente cateva zile, sigur ca in momentul in care ai mancat imediat s-a pus sa-si faca resurse .... si-a facut provizii cum s-ar zice

meniul meu de ieri
md. tarate de ovaz cu kefir si seminte
g. mar
pr. ciorba de legume cu inimi si pipote de pui + ardei iute
g. doi crakersi
ci. branza dulce cu marar, rosie, ardei
g tarzie: mar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ca tot ne-am apucat sa discutam despre nutritie, si moderatie in alimentatie, eu mai am o problema mare de tot.Cu apa.Si cu noua moda de a ne numara paharele de apa, turnandu-ne cu palnia pe gat pana atingem cota obligatorie de 2 l /zi.Eu nu imi aduc aminte ca acum 20-25 de ani cineva din anturajul meu, rude, prieteni, etc, sa si fi facut probleme ca la 7 seara inca nu a baut decat 1 l de apa, si sa bea in tampenie, inclusiv noaptea, ca asa trebuie.Nu am baut in viata mea atata! In timpul unei ore de aerobic, in care transpir moderat, daca beau 250 ml-300 ml de apa e mult, intr-o zi normala beau o cana de cafea cu cofeina, una fara, si inca 2 de ceai (cateodata doar una).Eu cred ca trebuie sa bem atunci cand ne e sete.Punct.Si daca am mancat o farfurie de supa, tot apa e-ca am mai auzit si aberatia ca nu, 2 l trebuie sa fie apa si nimic altceva.Eu ar trebui sa fiu moarta de mult.Ca nu beau apa aproape niciodata..pentru ca nu imi place.inainte beam mai mult lapte, acum l-am scos si pe ala, bagam ceai la greu.

Voi cat beti?Beti mai mult decat simtiti nevoia, doar pentru ca asa trebuie?

Mergi la inceput