Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Fete dragi multumesc mult de info.

Mihaela , vad ca ai mutatii nu iei si clexane?? Mie dr care mi a facut fertilizarea mi a trimis un email si cica inca o saptamana sa iau de acum inainte dar din 2 in 2 zile ,utrogestanul dimi si Crinone gel seara!si pe urma gata dar cred ca am sa continui pana sunt sigura ca placenta e ready si a preluat jobul !!

Am un chef de facut nimic , dar culmea m am apucat sa intind niste haine si am obosit ma apuca raul de pregneala si ma tot inmoi in fotoliu, am sa termin treaba cand se termina weekendul!


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Salutare,

Am avut o perioada incarcata si nu prea frumoasa. Bubulinele sunt ok, eu la fel, altele au fost problemele.

Nu am apucat sa citesc, vad insa pe pagina precedenta ca sunteti cateva care confirmati pentru ora 16. O sa trec si eu pe la ceainarie sa vad daca va gasesc acolo .

Nu am facut rezervare, oricum pentru cate persoane suntem nu cred sa fie o problema. Cand ajung o sa intreb daca mai sunt burticute sosite, lol.

Pe curand!



Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

'neata!
Pastiluta, daca ramane stabilita intalnirea, pot ajunge mai devreme, sa nu te las singurica.
Jo, felicitari pentru domnisoare! Sa fiti sanatoase si sa duci sarcina pana la termen! Cum ramane pentru astazi, ne vedem?
Felicitari fetelor care au primit rezultatele bune si care au aflat ce sex au bebelusii. Am observat ca fetitele sunt majoritare, si eu am aflat ieri ca vom aveam fetita :-)
Magda, asa cum ziceau si fetele, du-te si cere si cea de-a doua parere. O sa fie bine si te vei linisti! Doamne Ajuta sa fie bine! Iti doresc multa putere sa poti depasi perioada aceasta.



Ella I. 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Jo, sper sa ca esti bine si nu este nimic grav. Daca ramane stabilita intalnirea, te asteptam cu mare drag.
Deci, doamnelor :-) care mai veniti la intalnire intr-o frumoasa zi de primavara?



Ella I. 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Rose si Aly, bine ati venit si voi in clubul nostru de burtici! Tot mai multe suntem.

Ce frumos de voi, fetelor, ca va puteti intalni sa va admirati burticile azi! Eu o astept pe Virgo peste doua saptamani.

Am intrat sa raportez alte neplaceri ale sarcinii: nas infundat zilnic dimineata cand ma trezesc, scurgeri de sange din nas, mai ales cand imi suflu nasul, gingii sensibile (si periuta mi-e plina de sange cand ma spal pe dinti)..Mai intai mi s-a parut ciudat, mai ales ca toate astea au aparut cumva simultan, dar m-am documentat si se pare ca toate sunt simptome normale pentru perioada asta a sarcinii. Eram curioasa daca mai este careva printre voi care se confrunta cu aceleasi problemute.

In alta ordine de idei,de azi ne apucam de renovare. Cum in cursul saptamanii lucram, doar in weekenduri vom putea munci la proiectele noastre. Azi incepem cu vopsitul blanurilor(cadrelor) de la usi/ferestri la etaj. Saptamana viitoare montam usile noi si le vopsim, apoi punem laminat nou la babelusi in camera si pe mini-coridorul de sus. Tapetam camera puisorilor doar dupa ce stim ce e si al doilea junior. Eu sper cu toata fiinta mea sa fie o domnisoara.

Daniela Veuger 16+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyce

Rose si Aly, bine ati venit si voi in clubul nostru de burtici! Tot mai multe suntem.

Ce frumos de voi, fetelor, ca va puteti intalni sa va admirati burticile azi! Eu o astept pe Virgo peste doua saptamani.

Am intrat sa raportez alte neplaceri ale sarcinii: nas infundat zilnic dimineata cand ma trezesc, scurgeri de sange din nas, mai ales cand imi suflu nasul, gingii sensibile (si periuta mi-e plina de sange cand ma spal pe dinti)..Mai intai mi s-a parut ciudat, mai ales ca toate astea au aparut cumva simultan, dar m-am documentat si se pare ca toate sunt simptome normale pentru perioada asta a sarcinii. Eram curioasa daca mai este careva printre voi care se confrunta cu aceleasi problemute.

In alta ordine de idei,de azi ne apucam de renovare. Cum in cursul saptamanii lucram, doar in weekenduri vom putea munci la proiectele noastre. Azi incepem cu vopsitul blanurilor(cadrelor) de la usi/ferestri la etaj. Saptamana viitoare montam usile noi si le vopsim, apoi punem laminat nou la babelusi in camera si pe mini-coridorul de sus. Tapetam camera puisorilor doar dupa ce stim ce e si al doilea junior. Eu sper cu toata fiinta mea sa fie o domnisoara.

Daniela Veuger 16+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei


Eu m-am confruntat cu sangerari nazale, dar niciodata nu mi-a curs sange din nas, cantitate. Dar aveam impresia ca am nasul infundat si cand suflam ... patam usor servetelul.

Iar cu gingiile aproape 3 saptamani a fost oribil. Atat de sensibileeeeeeee... eu care nu sangeram niciodata cand ma spalam pe dinti, acum era ceva de nedescris, plus ca gingiile au fost non-stop semi-inflamate si cum le atingeam era dezastru. Ata dentara, dezastru, scobitori, dezastru. Ajunsesem sa ma spal cu bicarbonat pe deget si tot sangeram...

Situatia s-a remediat brusc.

Succes! Sper sa scapi cat mai usor si cat mai repede!

Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Danyce si eu ma confrunt cu sangerari mici cand suflu nasul, care este mai tot timpul infundat. Cu gingiile nu am probleme si sper sa nu am.

Fetelor eu ma pregatesc de intalneala, daca vedeti o roscata mai dolofona eu sunt....

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Hello la toata lumea!

si distractie faina fetelor care s-au dus la "intalneala"

Bun venit burticilor noi! De alaptat in timpul sarcinii am mai auzit, chiar si de alaptat in tandem ( si pe cel mare, si pe cel mic), deci nu cred ca ar fi vreo problema, tu fa cum simti

Elutza, felicitari pentru fetita!

Daniela, spor la renovari si amenajari! Sanatate multa! Daca mai tin bine minte, la prima sarcina mi-a curs cate un pic de sange din gingii, dar nu sa ma ingrijorez. Nasul imi e adeseori infundat, dar cum eu am o rinita alergica, asta nu e ceva neobisnuit.

Pe mine a inceput sa ma ajunga oboseala , ieri pentru prima data mi-am luat o juma' de zi libera si am dormit toata dupa-masa (initial am zis ca ma intind o ora, max doua, in final am dormit de la 1 la 5 si jumatate)



Dark Bendis 18+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

A fost o intalneala in 3 tare placuta si sper sa se mai repete!!! Ma bucur ca v-am cunoscut Pastilutza si Joy Joy, pentru amandoua si
Petrecere frumoasa la botez Pastilutza
Flavia si Elutza ati chiulit

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_ella2003

A fost o intalneala in 3 tare placuta si sper sa se mai repete!!! Ma bucur ca v-am cunoscut Pastilutza si Joy Joy, pentru amandoua si
Petrecere frumoasa la botez Pastilutza
Flavia si Elutza ati chiulit

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife


same here

Jo 18+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput