Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Daniela eu stiu ca atata timp cat iei progesteron daca il pui vaginal nu e voie sa intri in apa, mie mi-a zis doctorita nici baie in cada sa nu fac numai dus tot ca iau progesteron zilnic.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

17+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DaniellaSM

Fetelor voi aveti experienta cand credeti ca e bine sa incep oleaca de inot ,,maine am 9saptamani exact,dar mai iau inca progesteron dimineata si seara!!



Despre innot nu stiu, insa eu vroiam sa fac yoga sau pilates pregancy si am intrebat in vreo doua locuri si mi-au zis ca ma primesc dupa 13 sapt. ... dar deocamdata is asa de obosita seara ca nu mai am energie sa ma duc...
Mai stai si tu pana la 13 sapt sa fii sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Mess, ok deci stau si ma odihnesc pana pe la 13 saptamani si pe urma a iesi atleta din mine!!
Da e foarte weird ca eu am facut yoga in tratamentele mele de IVF si m au pus la un loc cu gravidele, dar na ca nu am mai fost anul asta deloc ,lea ma facut toate pe dos anul asta , nu stiu din a cata saptamana se poate!!

Atunci propun sa dormim !!


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Mihaelafalt, si mai tre sa iau progesterone inca 1 saptamana cel putin , fac numai dus ,ca mi e frica de cada inca !!Tu pana cand ai luat progesteronul??

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

buna fetele,mai primiti o graviduta?Am aprox 12 sapt de sarcina si mai am o fetita de 1 an si 3 luni.Bebe o venit pe neasteptate,imi doream 2 copii,dar nu asa apropiati de varsta,dra acum ii bine venit bebe,il asteptam cu drag.Eu inca o alaptez pe fetita si nu stiu cat timp ii bine ca sa mai fac asta,nici nu imi vine sa o intarc,ca mie asa de draga cand sta la san.Din pacate nu o sa am asa mult timp liber ca sa intru pe forum,dar am sa incerc.Nici nu stiu ce sa fac cu greturile,ca nu se mai termina,la prima sarcina nu am avut treaba.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Aly bun venit si sarcina usoara.
Daniela eu sunt in saptamana 17 si 5 zile si iau si acum cate 3 pastile de arefam pe zi si plus o injectie de progesteron la 3 zile, cu ovulele si injectiile cred ca trebuie sa merg pana la sfarsitul sarcinii sau mai vedem cum se prezinta uterul ca este uter contractil, normal se ia doar primul trimestru pana isi intra placenta in drepturi dar sunt multe gravidute care iau toata sarcina pentru diverse probleme.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

17+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt

Buna gravidutelor.
Imi pare rau ca nu intru prea des.
Magda te rog sa te calmezi, asteapta rezultatele la test, mai fa un eco la un alt doctor daca poti cat mai repede si intreaba-l exact ce vede ca sa stai linistita.
Cat despre sangerari, repaos la pat, placenta se ridica dar tu trebuie sa stai linistita te dai jos doar pentru mers la baie, tratament de sustinere iei ceva? Progesteron, nospa, scobutil?
Fetelor care puteti sa ma treceti si pe mine cu carucior albastru ca am anuntat saptamana trecuta ca o sa avem baietel.
Alina la multi ani, esti sarbatorita intr-o zi cu sotul meu.
Fetelor pentru cele care nu stiti nu mancati picant-iute, eu inainte nu mancam, acum parca sunt disperata as manca toata mancarea iute si ieri mi-a fost rau, am avut contractii mari am sunat doctorita si am aflat ca iute nu merge cu sarcina provoaca contractii, eu citisem mai demult dar am uitat.
Felicitari fetelor cu rezultate bune la amnio si ecografii, o sa ajungem toate la termen cu bebeii sanatosi.
Mi-au venit rezultatele la triplu test si sunt bune, faza e ca la secretii mi-a iesit candida si acum iau canesten gyn iar arefamul il iau oral, nu va zic ce rau imi este de la el, azi am scapat din mana un borcan cu moare de castraveti pe care vroiam sa il spal din cauza ametelii, abia astept sa il pot pune din ou vaginal.
Va pup si vreau sa citesc doar vesti bune da?


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

17+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Miha, i-a arefamul inainte de culcare. Eu asa iau utrogestanul, numai oral seara ca da somnolenta

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Daniela, eu iau progesteron si acid folic pana la sf trim 1, adica maine. Raman cu elevit, fier si aspenter


Fetelor eu vin maine la intalneala, dar oare cate am mai ramas????? Eu cu Flavia???? Este vreo rezervare pe numele cuiva la ceainarie?

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Ela seara il iau inainte de culcare, chiar cand aproape sa adorm dar la amiaza si dimineata cum sa fac, acum mi-au revenit toate simptomele de la inceputul sarcinii, pot zice ca chiar mai mult, imi vine sa vomit, cad de somn si sunt super ametita, abia astept pana marti sa pot pune iar vaginal.
Va pup si gata pe azi ca intru la somnic.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

17+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pastilutza spune:

Buna,
Si eu confirm pentru intalnirea de maine.
Pot ajunge chiar un pic mai devreme de ora 4.

Mergi la inceput