Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui faur_ana

mersi mult virgo pt recomandare. voi merge oricum deseara la medic sa vad ce zice si revin cu noutati. am baut un ceai din codite de cires mai devreme si nu ma mai ustura momentan knd fac dar fac des si ma doare un rinichi de abia ma misc si vad k sunt pe cale sa reapara contractiile :((

11+


Foarte posibil sa-ti treaca numai de la Urinal. Eu bagam in mine in prostie biseptol pana am descoperit ca se poate mult mai simplu si fara. Cam intr-o zi-doua scapam fara probleme. Vezi ca au si ceai la plic, in compozitie si codite de cirese, exact.

Mami de Mathias si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns faur_ana spune:

sa speram k nici eu nu vreau sa bag o gramada de medicamente in mine sa nu-i fac rau lui bebe :( abia astept sa merg odata la medic, parca nu mai am rabdare sa vad ce e de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabold spune:

Magda: imi pare nespus de rau. Suntem alaturi de tine.
La mine, nimic nou..bebele imi tot da picioare, abia astept eco de pe 17 si apoi morfologia de sem. 2 pe 26. De 2 zile ma doare rau spatele. Nu mai gasesc nici o pozitie. Nici in picioare, nici pe scaun, nici culcata. Ce pot sa fac fara sa iau medicamente. E clar ca ma doare nervul sciatic pt durerile se duc pe piciorul drept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinabold

Magda: imi pare nespus de rau. Suntem alaturi de tine.
La mine, nimic nou..bebele imi tot da picioare, abia astept eco de pe 17 si apoi morfologia de sem. 2 pe 26. De 2 zile ma doare rau spatele. Nu mai gasesc nici o pozitie. Nici in picioare, nici pe scaun, nici culcata. Ce pot sa fac fara sa iau medicamente. E clar ca ma doare nervul sciatic pt durerile se duc pe piciorul drept.


Alina, pe mine ma ajuta mersul pe jos cand ma gadila sciaticul (a inceput de vreo 2-3 saptamani). Alt leac nu prea stiu, mai bine intrebi un dr. Alta solutie ar fi o sala de kinetoterapie unde sa aiba o abordare specifica pt gravide.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Magda, Doamne ce rau imi pare! Sper sa gasesti putere sa poti trece peste aceasta grea incercare si intelegere din partea familiei si a apropiatilor. Nu uita ca noi suntem aici si te vom sustine cum si cu ce putem!!!

Elena, cred ca te poti duce linistita la concert. Si vorba fetelor, daca nu te simti bine, poti pleca oricand

Vi4i, da, fetita o sa am. Ne-am gandit si la nume, Iris :-) Ne-a placut semnificatia numelui, lumina ochilor + nume de floare. Al doilea prenume al meu este tot de floare si taticu' a zis ca vrea doua flori in casa .
Ma bucur ca esti mai bine cu sotul. Cat despre cel mic, parerea mea este sa mai treci cu vederea unele nazbatii pentru ca este inca mic si nu intelege chiar totul. Nu zic sa fii permisiva intru totul, dar priveste acest clip http://www.youtube.com/watch?v=sc-76rGfVBk
Rabdare
Daca faci listuta cu doctori pe prima pagina, numele doctorului meu este Dr. Aurelian Pintilie, spitalul Malaxa. Multumim

Flavia, ghici ce? Ieri am mancat o shaorma de la Dristor + ayran
Sotul mi-a facut surpriza!

Bun venit noilor burticute! Sarcina usoara!

Fetelor, la voi cu cat sunt mai mari bebelusii fata de saptamana in care va aflati? La mine este o diferenta de 11 zile, iar doctorul ma banuieste de diabet gestational. Vreau sa stiu daca ma este cineva in aceasta situatie.

Va pup, o zi minunata!


Ella I. 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Elutza, si-a mea a tot fost cu 2-3 zile mai mare decat varsta teoretica, iti mai spun diseara cand ma intorc de la eco exact cum mai e. Eu am un factor de risc la diab gestational si de la prima sarcina, ca Matei a avut 4 kile.
Asa la modul general eu intotdeauna am avut o glicemie exemplara, dar cica n-ar avea importanta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Eu saptamana viitoare fac urmatoarea miscare de maestru: programare la medic pentru control si sa vedem cum au iesit dublul test + analizele de rigoare. O sa ne plangem un pic de niste dureri de spate cu iradiere in piciorul stang, sa scrie in fisa in "atentia" celor de la medicina muncii, care m-au chemat la evaluare de risc pe 18 dimineata. Plus adus la cunostinta ca zbor pe 23, deci recomandare de echo (acoperita de abonament). Si o sa tragem cu ochiul la bebe sa vedem ce este.

God I'm smart.

Mami de Mathias si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Magda, imi pare foarte rau ,iti doresc sa mergi mai departe si sa ai sanatate pt cei doi copii.

Despre mine mai nika , doar ca Mess mi a dat un tips bun ,si am sa merg luni sa mi fac si eu Harmony Test,ca sa stiu ca am trecut hopul asta sper sa fie totul bine !

Fetele noi nu va insiruiesc , va doresc burtici mari si sanatoase!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

Magda ,imi pare rau,cuvintele sunt de prisos,sa te bucuri de cei 2 copilasi ai tai si sa treci peste!
eluta 82 ,eu sunt patita cu greutatea lui bebe,la prima sarcina ,acum 3 ani,bebelusa mea tot timpul era mai mare ,la ecografii, in medie 2 saptam chiar 3 ,am facut testul de glucoza si s-a dovedit cu nu aveam diabet.Chiar la ultima eco,la 38 de saptam bebelusa era mai mare cu aproape o luna..de aceea a trebuit sa nasc prin ceza ,pt ca dupa masuratori avea 4200 kg.Dr mi-a explicat atunci ,de ce asa mare diferenta,pt ca fiecare copil e diferit,unul are capul mai mare,altul toracele,femurul,etc,culmea ca fiimeanu a avut nici capul f mare sau mai stiu eu ce.deci pana la urma nici masuratorile astea de la eco nu sunt chiar asa exacte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy_ggg spune:

si fetita a avut la nastere 3450,deci diferenta de 800 gr.

Mergi la inceput