Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Subscriu ..eu la cei doi baieti nu am poftit la acru in schim acum la pitica rad varza murata de fiecare data cand ma apuca pofta de acru. Si bineinteles si masline verzi la greu si peste cat mai mult si tone de mujdei dar din cel simplu fara maioneza samnatana sau alte alea.
Sunt fun Dristor kebab ca au portii mari si pot alege mai putini cartofi si mai multa carne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misandra spune:

Da, da, da, Dristor, ce idee buna, trec pe-acolo in drum spre casa! Multumesc, Flavia

Ce fac doamnele? Cam mica prezenta azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Salutare burticute!!!

eu am revenit mai bine zis mi-am revenit!!! inca odata fetelor MULTUMESC p-u sustinere! Joyjoyun brat mare de ,mersi p-u mesajul tau...si p-u sustinere!!! sunteti toate foarte dragute!!!
deci asa mai pe scurt... eu si sotul ne-am impacat....i-am zis tot ce am avut de zis... parca a inteles cate ceva... acum suntem bine deocamdata! asa suntem noi de cand ne-am cunoscut,mai mult certati dacat impacati...doar ca acum dragostea nu mai e aceea ca la inceput si certurile se incep mai usor si se termina mai greu! sper sa trecem peste aceste hopuri si sa ne continuam viata mai departe frumos impreuna cu copii nostri!

eu imi simt bebele atat de mult si bine,chiar astazi cand se misca am ridicat bluza si am vazut miscarile gingase si rapida pe burtica,m-am topit pe loc
cel mai rau e ca ma enervez foarte mult cu piciul meu...ei bine eu niciodata nu am avut multa rabdare,iar acum in sarcina nu o am deloc..si foarte repede ma aprind si strig la ala mic....(este si el un smercher si se tine numai de boroboate si nicioada da nicoadata nu ma asculta) ajung la ceea ca il fac sa planga,plang si eu langa el! si asa au inceput contractiile chiar foarte multe pe zi! ieri chiar am avut dureri si nu ma lasau si burta tare ca piatra. incer eu sa fiu mai calma dar nici cum nu imi iese. stiu ca nu sunt o mama perfecta si nici nu am sa fiu,dar problema mea e ca vreau copilul meu sa fie perfect si atunci cand e obraznic si nu ma asculta ma pierd cu firea si ramanem certati. il iubesc enorm asa cum este caci e un copil minunat destept si frumos si stiu ca nu exista copil perfect si stiu ca la 3 ani ei se tin numai de obraznicii si smecherii!

piffff iarasi eu.... ma plang pe aici..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Magda sper sa vii cu vesti bune si ca totul a fost o alarma falsa!! asteptam cu nerabdare noutatile tale care sigur sunt bune

Rose si Aly bine ati venit in grup... eu v-am inscris pe lista doar ca nu am UM-ul DPN-ul vostru...asa ca cu drag astept aceste date sa completez lista!

a si apropo de lista...va place cum arata??? la fetele care cunosc deja sexul am pus cate un carucior in dreptul numelui cu culoarea respectiva! acum daca mai vreti sa adaug inca cate ceva imi spuneti si eu am sa incerc! aaaa si ce ziceti daca mai punem si doctorul si spitalul la care veti naste,asa puteti schimba impresii daca mergeti la acelasi medic sau spital!

trimit si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

fetelor ce frumos ca v-ati intalnit! data viitoare asteptam si pozici!

sa va zic cum e aici la control..eu merg la un spital de stat ca la privat preturile sunt foarte mari! aici ma cantaresc si im iau tensiunea la fiecare vizita...dar nu sunt notate de dr e undeva. le scriu eu in file sa stiu cum stau kg. asculta inimioara ma intreaba daca sunt bine,imi da trimitere p-u analize de sange si urina pe care le fac o data la o luna(platesc doar vreo 70 centi p-u amandoua) si receta p-u Calcium si fier(pe care le iau gratis de la farmacie)! cam atat, rece si repede dar asa e dr meu! ecografie nu fac la spital cu nu am incredere nici in aparate si nici in ecografistii de acolo, astea le fac la privat si urmatorul e tocmai in mai dupa Pasti sper ca atunci sa aflam exact ce e bebe ca totusi eu inca sper ca e fetita si nu baiat cu mi-a zis la DT. sanatos sa fie ca eu deja il iubesc enorm...fetita sau baiat

Darkbendis

Anda si eu tot am auzit ca ceaiul de ghimbir ajuta la stari de greata si slabiciuni...la mine mama des il bea ca face bine la organism dar eu nu am reusit sa-l beau...Beahh prea picant p-u mine! sper sa iti revii cat mai repede si sa treaca starile de greata!

Mess felicitari p-u rezultate bune la test! acum a ramas doar sa te gandesti la nume si la toate cele ce are nevoie bebe.


Elutza! mersi ca intrebi de mine! tu ai aflat ca ai fetita?? mi-a scapat undeva mesajul nu de alta dar sa te trec cu carucior roz la listuta daca e asa!

Miralexia hai ca mai ai putin si simti si tu pe bebe miscand...atunci cand se va intampla vei exact ca e bebe. si eu am de asteptat pana in mai la morfo fetala de trim 2 si ultima data am vazut pe bebe la 12 sapt

Elena si eu am vreo 2 rochii lungi de vara si abia astept sa se incalzeasca afara sa le pot purta,eu chiar vreau sa imi mai cumpar inca vreo 2 si asa sa trec de vara si sarcina cu rochii lungi..sint comode frumoase si inca mai bate vantul peste tot si nu te incalzesti prea tare
de concert,ce sa iti zic,eu sa fi fost in locul tau ma duceam..caci dupa ce vine bebe timp de concerte in curand nu mai ai! si la urma urmei daca e prea tare muzica stai si tu putin si dupa aia poti pleca oricand

ela felicitari p-u trim 2! si felictari p-u rezultate bune! Doamne fara pasteeee,eu mananc paste de 2-3 ori pe sapt. imi plac la nebunie si nu imi inchipui sa am restrictie la asa ceva dar bebe sanatos sa fie si daca e nevoie ma las de toate
si eu am pus ceva kg dupa ce m-am lasat de fumat...adica de la 5 sapt pana la 12 am pus 4kg..dar de atunci am stopat si sper ca luni cand merg la control tot la 57 kg sa fi ramas Dream babe ,dream








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vi4i spune:

Fetele ce au probleme cu constipatia..eu am gasit secretul..in oricare caz la mine functioneaza perfect!

apa culduta cu lamaie si o lingurita de miere dimineata pe stomacul gol. eu pana acum faceam doar apa culduta cu lamaie si nu prea si-a facut efectul dar dupa ce am introdus si mierea...ma simt mai bine si in fiecare dimineata ies din WC cu zambetul pe gura
ei bine ca eu apa cu lamaie beeam p-u ficat de frica sa nu fac iarasi colestaza de sarcina. dar vad ca a ajutat si la intestine!

gata va las ca am inceput sa fac Spam pe aici,merg sa imi trezesc copilu sa ii dau ceva fructe si dupa asta vreo 2 ore in parc la joaca cu bicicleta!

va pe toate!

o dupa amiaza frumoasa sa aveti!

PS: daca vedeti si voi ca scriu cu greseli gramaticale sau ma exprim incorect nu dati cu rosii...ce-i drept am invatat limba romana la scoala dar traind intr-o tara unde se vorbeste si rusa,vrei nu vrei ajungi sa vorbesti o limba stricata si de acum 6 ani de cand sunt Gr vorbesc 4 limbi in fiecare zi... romana cu piciul,engleza cu sotul,greaca cu restul si rusa cu bunica care e in vizita la matusa mea aici! ma stric eu la cap degraba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Multumesc fetelor si eu va doresc la toate rezultate bune la analize pana la finalul sarcinii si sa nastem bebeii sanatosi. Doamne ajuta!

Vi4i, ma bucur ca ne dai vesti bune si ca esti bine cu sotul tau

Completezi si la mine, carucior albastru pt baietel, dr. Peteu Cristian, spital Municipal



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose2 spune:

Buna dimineata fetelor!
Vi4i multumim ca te-ai gindit la noi si bine ca ti-ai mai rezolvat problemele.
Completeaza la mine UM 05.01.2013 si DPN 10.10.2013.
Cit despre doctori, momentan merg la Dr. Bolintineanu la Promed.

Numai bine,
Rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutelu spune:

Salutare, burticute, si bine v-am gasit!

As dori sa ma alatur si eu grupului, cu o sarcina in 11 saptamani. Sunt la al treilea bebe, mai am doi baietei de 9 si 6 ani. De data asta ne dorim mult de tot o fetita sanatoasa si speram ca Doamne-Doamne sa ne asculte rugamintea. Nu stiu daca apare la profilul meu ca sunt din Iasi si am 35 de ani. UM a fost pe 24 ianuarie iar DPN este 31.10.2013. Dr. meu e Mihaila Catalin si voi naste la Cuza Voda din Iasi. Va pup pe toate si va urez sarcini cat mai usoare in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalogos spune:

Dragi fete,

Va multumesc ca v-ati gandit la mine. V-am citit mesajele, la toate, si sa stiti ca v-am inapoiat gandurile bune

Din pacate pentru mine , dintre toate posibilitatile, s-a ales o varianta sadica. Am pierdut sarcina, in 12 saptamani, acum 2 zile. A fost horror, chiar si la nivel fizic, dar nu cred ca e o poveste pe care ar fi bine sa o scriu aici si acum ....

Am aflat la cateva ore dupa..ca era fetita si ca testul Panorama era ok. Nu stiu ce nu a mers ok de data asta si nici nu cred ca am cum sa aflu.
Eu am avut mereu sarcini cu risc ridicat, cred ca si faptul ca am 2 copii e un miracol...si poate si ca faptul ca am acceptat ideea lui bebe3 a fost o dovada de inconstienta din partea mea, dat fiind istoricul meu de sarcini cu probleme.

Deocamdata nu incerc sa inteleg, inca mi-e greu sa accept ca s-a intamplat asta.

Voua va doresc bebelusi sanatosi si mult noroc.O sa mai intru din cand in cand sa vad cum va merge...

Mergi la inceput