Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

In salate pun foarte putina sare si doua linguri de ulei de masline la o salata verde intreaga de ex. Si o lamaie intreaga. Asa mananc salatele si fara dieta de altfel.

Ce e misto la Rina asta, ca dupa ce termini cu ea, ramai cam tot asa :)) Adica iti raman obiceiurile bune de alimentatie. E buna rau!

edit: portiile sunt... de bun simt. Ziceam mai devreme ca la un moment dat, dupa prima luna cand se slabeste spectaculos, se intra pe linie moarta o vreme. Si atunci, ca sa nu te depreseurizezi, se mai umbla la portii, se mai taie din ratia de ciocolata neagra... dupa caz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Sefa, pe mine m-ai uitat....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ups ! Scuzati

- Buflea
- Ralu
- Laura
- miky
- elyda
- Serialbastre


Deci am stabilit ce mancam luni ... trec si ziua de marti ca sa puteti sa va faceti cumparaturile in weekend:

MARTI - Carbohidrati

Dimineata - fructe + cafea cu putin lapte (nu stiu daca asa spuneDna Rina dar eu asa o sa fac)

Pranz
- salata verde cu legume si orez fiert
- salata verde cu legume si cartofi fierti
- salata verde cu legume si fasole boabe fierte
- salata verde cu legume si naut boabe

Seara - la fel ca la pranz doar portie ma mica

P.S. Pe mine daca ma luati cu "portii de bun simt" am ocazia sa va arat cat sunt de nesimtita ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si tu de luni ?

- Buflea
- Ralu
- Laura
- miky
- elyda
- Serialbastre
- eumada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amarantina spune:

Si eu de luni.
Karula zici ca te-ai mentinut 4 ani dupa ce ai slabit atat? Super, eu n-am reusit sa ma mentin nici 4 luni.
Buflea cred ca iti va fi usor sa tii Rina daca gateste mama ta exact ce-i spui. Te invidiez
Eumada si Laura voi ati tinut si anul trecut? Cate kile ati dat jos? Ati mai pus la loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Vreau si eu cu voi! Primiti si balenute ? Nu pot sa zic de la cate kg o sa plec, o sa va zic cand scad destul si ajung undeva la o valoare multumitoare si de care sa nu imi fie rusine sa o zic pe forum

Ce-mi place ca e destul de mare grupul deja, cine e cu shuturile in dos cand calcam stramb ? Sper sa fim cat mai mult aici in grup ca sa nu ne lasam pe tanjeala, la mine prevad ca va fi de cursa lunga, ca-s multe kile de dat jos

Anul trecut in vara, in 6 sapt am dat jos cam 12 kg, putina dieta, nu drastic, doar fara dulce si mancat seara , dar mult sport, bicla zilnic, cate 40-50 km.... ma treceau toate transpiratiile, am slabit mult si s-a vazut, dar de cum a venit iarna si m-am bagat la hibernat, le-am cam pus la loc, nu pe toate dar aproximativ ...deci intentionez pe langa dieta sa bag si o tura de bicla de cate 15-20 km seara o tura dupa ce vine sotul de la munci sa am cu cine sa o las pe Sophia smecheria





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:


Bina mai, daca nu se inscrie nimeni, dau eu shuturi in fund. Bine ca stiu , sa-mi iau pantofii cu varf ascutit, ca sa-l simtit vibratia, in sus, pe intestinut gros.

Luni va astept la raport si vaicareala ...ne vaicarim intre mese, de foame, da ?


- Buflea
- Ralu
- Laura
- miky
- elyda
- Serialbastre
- eumada
- amarantina
- strumphita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Citat:
citat din mesajul lui amarantina
Karula zici ca te-ai mentinut 4 ani dupa ce ai slabit atat?


M-as fi mentinut in continuare, dar din toamna am avut mult de lucrat si invatat noaptea. Si rontaiam incontinuu, de stres, de nervi, de somn, de plictiseala...

Buflea, portiile "de bun simt" sunt la mine asa: la pranz o farfurie mare intinsa (dar nu cladita ca un tort, ci mai rasfirata mancarea cat sa para farfuria plina, plus salata la liber), iar seara o farfurie medie-mica (de-aia de tort, ca vad ca tot la tort ajung). Sunt sigura ca te incadrezi cu mult bun simt si gratie pe deasupra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Dragele mele, nu gasesc cartea in multele mele documente salvate pe laptop. Cine e draguta sa mi-o trimita si mie? Cui trimit adresa de mail pe PM?
Multumesc!


Mergi la inceput