Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Elly multumesc pentru carte.... si ma gandeam ca eu as putea dupa Paste cu alergatul, chiar vreau dar nu am cum perioada asta. tu poti sa te apuci iti dai seama, dar te insotesc peste o luna
Deci ce mancam luni???????
Cred ca o sa mananc si eu salata cu de toate si fripturica la gratar sau telemea.
Eu am o problema nu prea am cum sa mananc la munca, o avea ceva daca masa mea de pranz e undeva pe la ora 4 sau mai bine sar peste si manac seara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Minus un kilogram si patru sute de grame! In doua zile ;)
Stiu insa de data trecuta ca se slabeste rapid la inceput, dupa care mai trebuie si rabdare, si reduceri de portii ca sa nu te ia deprimarea ca nu mai e asa o scadere spectaculoasa.
Elly, te-ai cantarit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mky.. stii ca dupa Paste nu prea mai pot sa alerg ... sper sa fac ceva sport acum ...

Nu prea inteleg de ce nu poti sa mananci la munca ... si ce faci? rabzi pana la 16.00?

.. sau mananci rontanele?

Eu mananc in birou .. am colegi care se duc la "cantina" .. colegi care-si comanda.. sau care vin cu mancare de acasa ..

Karula- inca nu m-am cantarit .. ma voi cantari doar miercurea de dim ...pt ca am inceput de miercuri regimul .. si ma cantaresc din saptamana in saptamana ... sper sa rezist

Dar cred ca acul cantarului va arata mai putin .. pt ca miercuri cand m-am cantarit eram balonata .. trebuia sa-mi vina ... si acum mi-a venit ... pana miercuri ma desumflu





Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Gataaaaaaa, m-am hotarat sa incep si eu de luni.Va tot citesc si pana acum eram nehotarata, dar vad ca ati inceput sa aveti rezultate si mor de oftica:))Vad ca sunt mai multe fete care incep atunci si cred ca o sa fie mai usor sa schimbam impresii.Abia astept sa vad cum slabeste doamna Buflea, mai ales ca ea doar se duce acasa si mananca ce-i prepara mama ei...asa sa tot tii cure de slabire !:))

Dar am o mare rugaminte: vreau si eu cartea, cine o are poate sa mi-o trimita pe mail?? (poza cu floricica:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Elyda- daca nu ai cartea inca, ti-o pot trimite eu, dar nu stiu adresa ta de e-mail.

Succes ...

WOW ce de fete incep luni ....
Ar tb sa facem o lista si sa o punem pe prima pagina



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui elly_me

Elyda- daca nu ai cartea inca, ti-o pot trimite eu, dar nu stiu adresa ta de e-mail.

Succes ...

WOW ce de fete incep luni ....
Ar tb sa facem o lista si sa o punem pe prima pagina



Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...



Ti-am trimis PM cu adresa mea de mail.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Elly am uitat de luna mai
Cu mancatul la munca este cam greu la mine, pentru ca nu am unde sa imi prepar o salata sau ceva de genu....mai mult rontanele, covrigi, mc'don... se mananca pe la noi
dar acum stau eu si ma gandesc ca as putea sa mi-o prepar de acasa.... trinc>>> dar cand va fi ora de orez sau ceva care se mananca cald hmmm o sa vad eu pana la urma, nici nu am prin zona de unde sa imi iau si nici nu am incredere ca este proaspat.
De acord si eu cu listuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Doamnelor,

Deci stiti ca eu sunt cu evindentele ...prin urmare, avem urmatoarele Sirene in devenire :

- Buflea
- Ralu
- Laura
- miky
- elyda

Deci incepem :

Luni - PROTEINE :

Dimineata - fructe

La pranz
- salata verde cu legume si piept pui, sau
- salata verde cu legume si telemea, sau
- salata verde cu legule si oua

Seara - la fel dar mai putin ...

Intrebari:

1. Ce naiba inseamna "pranz" si "seara" - pe la ce ore ar fi asta ?
2. Pot manca orice fructe
3. Pot manaca oricat la pranz, pana ma satur ? Ca am inteles ca seara trebuie sa reduc portia de la pranz la jumatate
4. In salata ori pune sare, ulei si otet ?
5. Am voie cafea dimineata, cu lapte si indulcitor ... please say YES, please say YES

Daca raspundeti DA la toate intrebarile mele de mai sus, sunt all set

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Buflea din cate stiu eu pranzul este intre orele 12 si 14 iar seara este intre 18 si 20 ....daca gresesc fetelor va rog corectati-ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buflea, nu mai am cartea si nici rabdare n-as avea sa citesc. Dar iti spun cum tin minte si mai ales cum am facut eu la prima tura de-am slabit cum zisei de la 62 la 52 cu dieta si apoi pana la 48 dupa dieta:

Mic dejun: fructe la 8/9, fructe la 10/11. De obicei la prima ora aluneturi/seminteturi/smochineturi, apoi dupa doua ore un mar/para/banana etc.
Cafeaua la mine e obligatorie. Multa. Tare. Neagra. Pe tot parcursul zilei

Pranz: 14.00, maximum 15.00

Cina: 19.00

Abaterile mele: - am mai baut cate o bere, daaaa, BERE; - n-am mancat deloc supa, deloc paine.
Asta nu mai stiu daca e abatere sau am luat-o din carte, dar in ziua de vitamine mancam cam din doua in doua ore cate o verzitura, acritura, fruct, leguma, inclusiv varza/conopida/dovlecel crude.

DACA se intampla peste zi sa simt ca e musai sa bag ceva in gura (si nu puteam bea bere la infinit nici macar eu :))), bagam o migdala. Sau mai beam o cafea. la mine a functionat!

Mergi la inceput