Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Salutare!!!!

Mey suturi in fund stiu sa dau si eu si ceva ghionturi in coaste daca aveti nevoie .

Uite cum facem Buflea va da voua si eu ii dau lui Buflea ca trebuie sa fie cineva sa o impulsioneze si pe ea si cum am experienta cu d'alde ea....

Pentru ziua de marti am luat niste varza romaneasca pt ursu si mananc si eu ,am de gand sa o fac la cuptor,marti sunt amidonuri nu carbohidrati.

Strumphitzo lasa draga jena deoparte ca zau nu-si are rostul,se cheama ca esti femeie cu greutate ,nu balena,sigur ca te primim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Serialbastre da-mi PM si-ti trimit cartea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Avem voie gustari intre mese?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Din cate stiu eu ,nu.Distanta intre mic dejun si pranz trebuie sa fie de minim 2 ore si intre pranz si cina de minim 3 ore.
Dimineata poti manca din 2 in 2 ore fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Am inteles ca unele dintre voi ati tinut dieta asta si ati slabit destul de mult cu ea.Ma tot uit si ma minunez ca e foarte permisiva, in ziua de proteine se pot manca legume, in ziua de amidonuri la fel si am tot citit despre alte diete disociate si puneau mare accent pe grija de nu amesteca proteinele cu legumele.Iar faptul ca se pot , manca dulciuri, fainoase si mai ales foetaje...nu cumva e prea frumos sa fie adevarat? In a cata zi se bea doar apa?

Am maaare nevoie sa slabesc, dar am incercat cu alte diete si ori m-am ingrasat ori efectul yo-yo m-a facut sa plang. Am probleme cu coloana vertebrala si din cauza asta nici la sala nu prea pot sa fac cine stie ce exercitii, cu mersul pe jos ce ma mai descurc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Vreau si eu de luni

Am mai tinut dieta Rina si am avut rezultate bune.Si eu am fost uimita de cat de lejera este si nu imi venea sa cred ca se slabeste dar am avut o surpriza placuta.
Dupa ce am tinut ramasesem setata si fara sa imi dau seama,mancam tot asa pe zile,diversificat.
Cred ca o sa fie bine daca o sa fim multe.Revin luni la raport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Sunny, eu n-am tinut in viata mea alta dieta in afara de asta, acum 4 ani. Poate si din cauza asta la mine a avut efect si imediat, si pe termen lung. Sunt sigura ca orgamismele reactioneaza diferit, sunt sigura ca sportul e mega, super, extra util, dar eu n-am facut si nu fac. Merg mult de jos, in ritm destul de alert, zilnic. Atat. Si cresc doi copii relativ mici :D
Dieta asta m-a convins din prima, fix din cauza generozitatii ei. Nu suport constrangerile de niciun fel, mi-e groaza sa mi se interzica ceva (la care din proprie initiativa pot renunta lejer, dar sa nu mi se impuna, ca e jale).
Nu cred in dietele drastice care se bazeaza pe infometare si alimenteaza frustrarile, proasta dispozitie. Cred ca asta e secretule ei. Te face sa mananci sanatos fara sa iti fie nici fizic, nici psihic rau. Doar iti impune un minim tipar, asa ca slabesti, evident, doar nu e ca de obicei cand mananci cu pofta, amestecat si mai bagi si "gustari" de proasta calitate.
Iar dupa 90 de zile, numai continuand cu fructele dimineata, tot n-o sa te arunci imediat la snitele cu piure, garantat. Ca te obisnuiesti sa le mananci oarecum pe rand. Si tot slabesti.

Ziua de "apa" (care la mine a fost zi de lichide), e la fiecare a 30-a zi parca. Sau dupa 30 de zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

si eu pe lista, da fara suturi in dos.

Andra, cartea aia mi-o trimiti si mie? tu deja ai adresa mea de mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

In fiecare a 30 zi.

Da Karri,acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

In fiecare a 30 zi.

Da Karri,acum.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!




Deci dupa fiecare 29 de zile , o zi este NUMAI cu apa..Pai nu sunt decat 3 zile, nu ar fi mult.Nu am auzit pana acum despre o dieta mai permisiva ca asta.Mi se pare foarte usor de tinut.

Mergi la inceput