Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sunny sa-ncerci si sa reusesti!Musai!

Mada REZISTAAAAA!Am o nedumerire cum Dzeu iti incape echipamentul in geanta ta de dna?Ca eu am ditamai gentoiu pt sala

Serialbastre,promit nu mai vorbim,oricum 2 i-am maritat,unu l-au halit copiii(gasca mica),restul asteapta gasca mare si se duc si aia .

Karula premiul 1 pt disciplina ,aplauze va rog.....

Miky e ok salata orientala dar fara maioneza

Cu Suleyman a fost simplu ,i-am administrat sotului din dotare o cura intensiva in vacanta de Craciun ,acum e addicted,liniste la noi in bucatarie luni si marti de la 20 la 22.15 .


Edit:Bunica poate pregatii tiramisu pt maine seara cand avem voie o feliuta de tort si OBLIGATORIU 4 patratele cioco neagra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ralu..simplu..geanta mea de doamna e ditai gentoiu`...sunt in blugi,ca prefer tinutele sport,deci am doar adidasii...
partea mai proasta e ca o sa fug ca o doamna in adidasi si cu..poseta....or sa zica astia ca am pierdut autobuzul..improvizez si eu ca sa impac capra,varza si alergatul.Edit poseta o pot purta si peste piept.Incap pantofii in ea...cam asa...soi oricum inapoi maintorc inmers lejer,da` tot trei km sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Era o vreme cand mergeam la munca(cand lucram) pe role...eram tanara...24-25 ani,la 48 de kile si 1.65 inaltime.La servici scoteam rolele si puneam pantofii....misto tare...pana in 2009 in ianuarie am avut cam 58 kg...apoi in sarcina 114...si mai am acu` 7 kg ca sa ajungcam cum eram inainte de a naste.Eu ma multumesc cu 3kg acum...ca vine vara si alerg cu Eva...insa e greu..la 36 de ani nu se mai duc kilele ca la 27...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bune de dimineata la mine,

Cum mai Mada, ai avut in sarcina 114 Kg ? Valeuuuu ... si in cat timp le-ai dat jos ... valeu, valeu ...

Aseara am fost exemplu - am mancat salata si m-am culcat cu durere de cap. Acum de dimineata ma doare mai putin, dar tot doare ...
Am baut otetul ala ...mai, e bun otetul ala la ceva sau numai la a-mi distruge stomacul ?
Apoi am baut cafea, cu a zis Ralu, cu lapte de soia ...

Am la mine trei fructe - o para, o portocala si o pruna ... pare putin, dar sunt fructe americane, care ca si pulpele, sunt niste mutanti ... sper sa rod la para aia, care mai e si tare, vreo ora.

Pentru lunch, cum am promis, cartofi fierti, cu sare, pusi pe o salata cu de toate ... diseara am hockey de la 19:00, deci ajung acasa in jur de 20:30 ...daca nu imi face maica-mea o portie de salata sa o iau la patinoar, iar mananc tarziu.

Ca stare generala, nu imi e foarte rau, dar nici foarte bine ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ca sa treaca timpul mai usor, Ralu, ce mancam maine ... mie nu mi-e clar cum e cu fainoaasele alea ... pot manca paine ..paine goala toata ziua ?
De ce scrie biscuiti ? Biscuitii nu sunt cu zahar ?

In afara de paste (care nu imi plac) si hummus (care imi place pe paine), nu am nici o idee pentru maine ...

P.S. Mi-a placut aia a lui Sunny - zid, cap, bang ... probabil ca era la raspuns rapid. Super faina, mi-o insusesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Adica in august2009,cand am nascut..114kg.Acum mai am 7 ca sa ajung la cat aveam dinainte de sarcina.Daca-s 10 deja plutesc...iar daca-s numa trei...atunci o sa lunec mai bine.
Buflea,pizza cu sos rosii,oregano,porumb,niste masline...fara branza si carne pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

mie iar mi-e rau de la dulciurile pe care le-am mancat ..

ufffffffff sa-mi fie invatare de minte .... ma lecuiesc de dulciuri ...

acum daca as vedea dulciuri nu as mai putea nici sa ma uit laele, daramite sa mai si mananc

......
De m-ar tine starea asta toata perioada si sa nu mai pun dulce in gura ...

Nici eu nu stiu ce sa mananc maine ...

Mai studiez pe seara cartea ... sa vad ce retete usoare mai sunt pe acolo ...


Uffff ce stare nasoala am ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Idei de meniu pt maine(zi de carbohidrati)

Mic dejun

-se stie deja,fructe

Pranz

-spaghete cu sos de rosii sau tortelinni umplute cu ciuperci sau pizza calzzone cu legume,shaorma cu legume si diverse verdeturi

Cina
o prajitura la alegere sau o felie de tort sau 3 cupe inghetata si obligatoriu 4 patratele ciocolata neagra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Am pus pe prima pagina lista ... cine va face cap.2 .. va lua lista de acolo si o va updata ...

In acest mom. nu prea am pofta sa mai mananc nk ... nu prea as vrea sa vad mancare ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Bai Ralu, are you crazy ? (cap, ochii pleaca mari din orbite si vin inapoi)

Maine mancam prajitura sau tort ? Din ala cui zahar, oaua si mii de calorii ?

Eu am acasa niste cheese cake, imi dai voie la cheese cake maine ?

Mai cautati in cartea aia, ca in afara de prajitura nu imi place nimic de pe lista lui Ralu ...

Elly - dar de ce ai mancat tu dulciuri ieri ? Eu cred ca ti-e rau de la ciocata Andrei ... esti sigura ca stomacul te supara ? ia cauta-te in dos, nu gasesti o vanataie ?

Mergi la inceput