Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Dap.
Dap.
Dap.
........................
Dap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Idei de meniu pt maine(zi de carbohidrati)

Mic dejun

-se stie deja,fructe

Pranz

-spaghete cu sos de rosii sau tortelinni umplute cu ciuperci sau pizza calzzone cu legume,shaorma cu legume si diverse verdeturi

Cina
o prajitura la alegere sau o felie de tort sau 3 cupe inghetata si obligatoriu 4 patratele ciocolata neagra.

Andra ,mamica de 3+1

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





Tot maine puteti consuma mamaliga. Merge o varza cu mamaliga, ciuperci cu mamaliga sau o tocanita de legume permise cu mamaliga. Mamaliga trebuie facuta doar cu apa, fara unt. Stiu ca prin unele parti se pune unt. Paine puteti manca, chiar si lipie dar sa fie facuta cu apa nu lapte, de preferat fara zahar.
Daca imi mai aduc aminte, va mai spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hai sa traiesti ... pot manca mamaliga cu fasole batuta ? Fasolea trebuie sa fie carbohidrata, nu ?

Moamaaaaa, m-am scos daca pot sa mananc mamaliga cu fasole batuta si prajitura ... dezmat, dezmat, dezmat culinar !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ca sa treaca timpul mai usor, Ralu, ce mancam maine ... mie nu mi-e clar cum e cu fainoaasele alea ... pot manca paine ..paine goala toata ziua ?
De ce scrie biscuiti ? Biscuitii nu sunt cu zahar ?

In afara de paste (care nu imi plac) si hummus (care imi place pe paine), nu am nici o idee pentru maine ...

P.S. Mi-a placut aia a lui Sunny - zid, cap, bang ... probabil ca era la raspuns rapid. Super faina, mi-o insusesc

Da, eram la raspuns rapid, e naspa ca nu avem emoticoane , ca pana scriu europene...imi vine sa ma dau cu capul....am scurtat-o.Din cand in cand ma apuca lenea,nu foarte des, cam o data pe ora si ma tine am 59 min.Noroc ca imi trece repede.
Astazi am fost cuminte, (Ralu fii pe faza si lustruieste ciocatele)am tinut dieta dar am gustat o bucatica miiiiica de (a naibii potriveala) rahat de cacao.Scap fara control la partile moi cu ciocata sau...ups!
Cum mai fasole??? Fasolea nu a fost la liber azi la amidonuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah ! Fasolea era azi - cap, zid, bang ...

Ralu, fasolea era azi ? Daca DA, atunci mananc hummus cu mamaliga - merge asa ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ah ! Fasolea era azi - cap, zid, bang ...

Ralu, fasolea era azi ? Daca DA, atunci mananc hummus cu mamaliga - merge asa ?

Cer drepturi de autor
Fasolea era sigur azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nu doamna Buflea nu merge nici asa ,mamaliga fara humus ,covrigi,lasagna cu spanac,lasagna cu ciuperci,pateuri...chele(doar foietaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ah, imi place foietajul ...invata-ma, cum sa-l fac ...iau foi si pun ulei intre ele si la cuptor ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Nu.
E mai simplu de atat.Gasesti si la voi in supermarket aluat de foietaj ,il lasi sa se dezghete il ungi cu ou batut ,incingi cuptorul in prealabil ,foc mic spre mediu ,tai aluatul in ce forma doresti si bagi in tava cu hartie de copt,lasi la copt pana se rumeneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Ca sa treaca timpul mai usor, Ralu, ce mancam maine ... mie nu mi-e clar cum e cu fainoaasele alea ... pot manca paine ..paine goala toata ziua ?
De ce scrie biscuiti ? Biscuitii nu sunt cu zahar ?

In afara de paste (care nu imi plac) si hummus (care imi place pe paine), nu am nici o idee pentru maine ...

P.S. Mi-a placut aia a lui Sunny - zid, cap, bang ... probabil ca era la raspuns rapid. Super faina, mi-o insusesc


Eu de exemplu maine la pranz o sa imi fac o focacia cu ceapa si la cina o sa manac o prajitura sau o felie de tort sau vad eu de ce am pofta.

Cum sa nu ai idei,ziua de carbo ma inspira cel mai mult
Imi fac de obicei pizza cu legume,focacia cu ceapa e preferata mea dar mai schimb si fac cu ciuperci sau cu masline,etc,clatite cu ciuperci,lasagna cu ciuperci si tot asa.

Azi eu am mancat fasole si a fost ok doar ca nu am apucat sa manac la pranz pentru ca mi-am uitat mancarea acasa Si nu am avut ce sa improvizez pentru ca aveam deja fasole acasa asa ca am facut foameaaa

Mergi la inceput