Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bravoooo Mada!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Eu am mancat orezul si m-am infipt si in praji .. pateuri .. suc ....
Nebunie ....

Diseara tb neaparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ai gresit,ai gresit,treci la loc esti pedepsit!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

neata repede ca tre sa fug

am un start bun astazi,
dimineata doua feli de pepene galben si doua merisoare. si cred ca mai bag un mar indata. plus cafeaua.

ptr pranz am pregatit o salata din cartofi, fasole boabe, linte, fasole verde, ceapa verde si cateva fire de coana leurda. ieri am gasit la Lidl leurda si am cumparat sa vaz daca intradevar este leurda. si este.

ptr cina am jumate din aceasi salata, de data asta fara cartofi.

maine am liber, asa ca ma organizez mai bine ptr zilele urmatoare.

Andra, daca mi-e foame ce fac? ce pot sa rontai? frunze sau boabe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Andra, daca mi-e foame ce fac? ce pot sa rontai? frunze sau boabe?


...Frunze

Edit:cu toate ca Rina nu permite gustari intre mese ,dar asa sunt eu permisiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Astazi dimineata am halit (cu gratie bineinteles) doua kiwi si am baut o cafea cu indulcitor.Acum am sa halesc din nou , dar fara gratie ca mi-e o foame de ma doare capul, o salata cu de toate si quinoa si am pregatit un ceai cu gheata in care am pus putiiin zahar (emoticon cu doamna cu bata aia mare).Nu pot si pace sa beau fara un gust dulceag si de la indulcitor mi se "sterpelesc"dintii.Ralu, lasa ciocatele deocamdata ca incerc sa ma las de zahar...am spus incerc.
Cand m-am cantarit ultima oara aveam 69 kg. (Zid, cap, bang)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mi-e foame de urlu, am mancat o banana de dimineata si juma de covrig...acasa ajung diseara...sunt cu echipamentul sport in poseta mea de doamna...de unde cartofi orez sau salate?Mi-e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Va rog sa nu vorbiti de cozonac. La sltceva rezist, nu fara mari eforturi.
In rest, zi buna, ma duc la orezul meu cu spanac, care a cam iesit spanac cu orez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Doamnelor, domnita si Buflea, (a se intelege ca doamne sunteti toate, domnita e Ralu si Buflea e unica) am intrat sa zic doua vorbe importante:
1- coronita de lauri (sau leurda) si inclinaciuni pentru ziua de ieri, cui credeti? cui se vaicarea mai abitir: Buflea. Pai in ritmul asta o sa slabesti repede si bine de nici n-o sa realizezi ce ti se intampla, garantat! Asa se face!
2- eu am zi de carbo si sunt tare multumita de mine pana acum. Am dat jos 2kg de miercuri. Asta ca incurajare, ca oficial o sa anunt si eu lunea, cu voi, chiar daca am 5 zile avans.


Kariguld, stai asa, nu pleca, lumineaza-ma cum gasesc eu la nemtii astia ai tai sau ai mei ceaiuri de cozi de cirese sau matase de porumb, ceva sa scoata apa din mine cu care ma trezesc invariabil adunata sub forma de pungi sub ochi sau carnati in loc de degete? :((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

of scrisesem si eu un mesaj si nu a mai mers netul si s-a sters asa ca reaiu:
Elly cand s-a ars orezul eram pe forum ma puneam la curent cu ultimele informatii.
La Suleyman ma uit si sotu a invatat sa nu ma intrebe nimic in timpul filmului ca de... degeaba ma intreaba ca nu ii raspund.
Strumphitza vreau si eu bicicleta , ma bucur ca faci si sport si poate in seara asta alergi 40min asa poate se apuca si Elly de bicicleta.
Andra cum de ai rezistat la tiramisu !!!!????, esti super tare, eu as manca o tava intreaga, nu ma pot abtine de la acest delicios desert... apropo m-a sunat bunica mea sa ma intrebe cand imi face un tiramisu am inghitit de 3 ori ca imi salivase gura si am refuzat-o frumusel, i-am spus ca m-am apucat de regim asa poate nu mai imi face ninica!
Eumada felicitari si pentru tine, ma bucur cand aud ca se face sport!!!
cine mai face sport, bicicleta, joging, fitness etc? Bravo
Salata orientala este ok la ziua de amidon? ma gandeam pentru tura urmatoare.


Mergi la inceput