Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Mda, nu stiu ce sa mai spun, sa ajung acolo si sper sa fie bine; cum spuneam, eu sper doar la o dereglare hormonala eventual, nu stiu ce sa mai spun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Da, inteleg cazurile expuse mai sus, cand si alte fete au incercat o 4 saptamani o intrerupere de sarcina, iar aceasta nu a reusit; insa tot chinul acela din uter nu a afectat copilul?
Plus ca mi s-a fct si injectie, chiar doua, una inainte, alta in uter, am luat si antibiotic dupa sa evit infectia si am mai fct si injectia de rh negativ dupa intrerupere; mi-e rau; sper sa ajung pe propriile-mi picioare azi la clinica; eu tot sper ca intarzie si nu este altceva.
Nici nu am cu cine sa vb despre asta, asadar ma chinui singura, de aceea am si deschis acest subiect aici. :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaIleana

Da, inteleg cazurile expuse mai sus, cand si alte fete au incercat o 4 saptamani o intrerupere de sarcina, iar aceasta nu a reusit; insa tot chinul acela din uter nu a afectat copilul?
Plus ca mi s-a fct si injectie, chiar doua, una inainte, alta in uter, am luat si antibiotic dupa sa evit infectia si am mai fct si injectia de rh negativ dupa intrerupere; mi-e rau; sper sa ajung pe propriile-mi picioare azi la clinica; eu tot sper ca intarzie si nu este altceva.
Nici nu am cu cine sa vb despre asta, asadar ma chinui singura, de aceea am si deschis acest subiect aici. :(


poate ai facut gresit testul....ai respectat timpul de citire? sau a doua liniuta a aparut la cateva minute dupa timpul de citire recomandat de test?

eu nu stiu ce bau bau e injectia aia ptr rh-, dar stiu ca si femeile cu rh- fac copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

trebuie sa te linistesti putin si gandeste-te ca in cateva ore vei primi raspuns la tot ce te framanta acum.mult succes si ai putina rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Va multumesc frumos, pentru sfaturi; da, incerc sa ma linistesc si cand ma intorc de la clinica va povestesc; sper sa am vesti bune.
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaIleana

Da, inteleg cazurile expuse mai sus, cand si alte fete au incercat la 4 saptamani o intrerupere de sarcina, iar aceasta nu a reusit; insa tot chinul acela din uter nu a afectat copilul?
Plus ca mi s-a fct si injectie, chiar doua, una inainte, alta in uter, am luat si antibiotic dupa sa evit infectia si am mai fct si injectia de rh negativ dupa intrerupere; mi-e rau; sper sa ajung pe propriile-mi picioare azi la clinica; eu tot sper ca intarzie si nu este altceva.
Nici nu am cu cine sa vb despre asta, asadar ma chinui singura, de aceea am si deschis acest subiect aici. :(


Daca copilul a supravietuit inseamna ca nu a fost afectat. Daca era afectat nu supravietuia. Oricum la eco morfologica ti se va zice daca e sanatos sau nu.
Injectia de RH Negativ o face orice gravida cu RH Negativ indiferent daca pastreaza copilul sau nu.
Nu afecteaza in nici un fel copilul. Antibioticul nici atat, ti-am zis, exista f multe care se prescriu in sarcina. Iar injectiile care ti-au fost facute au fost calmante (No-Spa care e perfect permis si recomandat in sarcina), Mydocalm si alte anestezice de genul.


39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Parerea mea referitoare la avort este evidenta din postarile mele pentru ca sunt patita, am trecut prin asta, am intrerupt prima mea sarcina care aparuse intr-un moment nepotrivit, cu un barbat nepotrivit, cu totul nepotrivit, si tot n-am putut sa mai iert niciodata pentru decizia de atunci. De aceea te sfatuiesc ca daca ai ocazia sa te razgandesti sa o faci. Acum e inca devreme, esti inca in aceeasi situatie practic si nu constinetizezi cum si pe cate planuri te va afecta in viitor decizia de acum. As fi vrut sa am taria de a apela la ajutorul unui psiholog atunci, dar am crezut ca sunt destul de puternica sa depasesc singura momentul, si intr-un fel am fost, dar complet nu o sa ma vindec, n-o sa uit si n-o sa ma iert niciodata si poate un psiholog m-ar fi ajutat totusi putin mai mult.

39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

"intr-un moment nepotrivit, cu un barbat nepotrivit, cu totul nepotrivit, si tot n-am putut sa mai iert niciodata pentru decizia de atunci."

Stiu ce spui din pacate; Insa eu sunt singura, nu am pe nimeni, am luat decizia; nu stiu cum sau imi e prea frica sa ma gandesc la ce ar fi urmat; nu am avut cu cine sa vb, nici eu nu ma mai inteleg pe mine, sper sa fie ok, ti-am spus, la 6.30 merg la eco; si eu sunt contra avort si sunt constienta ca e pacatul vietii mele, nu stiu.
Sa vedem ce spune medicul. Incerc sa imi pastrez calmul.
Am vb cu o amica farmacista acum, la fel i s-a intamplat dupa o intrerupere, nu i-a venit o luna jumate si a primit un medicament, ceva se intamplase, curatase uterul prea bine.
La fel ca si mine nu avusese contact sexual dupa intrerupere.
Ti-am spus, sarcina nu cred ca mai are cum sa fie, abdomenul meu e plat, am scapat de toate simtomele dupa intrerupere.
Habar nu am; in mintea mea e haos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

corina, e un sufletel,daca mai e. nu ai de unde sa stii,poate e singurul care va fi in viata asta al tau,poate nu.
Dumnezeu stie.
si mama finutului meu a fost parasita si era insarcinata.acum,este casatorita si iti jur ca nimeni nu isi da seama ca sotul nu e tatal biologic.complimentele curg:vai ce bine seamana cu sotul!si e o elgatura fenomenala intre ei.

prietena mea nu mai poate face copii.

ai Rh negativ, e f greu sa gasesti pe cineva asemanator si un avort complica mult lucrurile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaIleana

"intr-un moment nepotrivit, cu un barbat nepotrivit, cu totul nepotrivit, si tot n-am putut sa mai iert niciodata pentru decizia de atunci."

Stiu ce spui din pacate; Insa eu sunt singura, nu am pe nimeni, am luat decizia; nu stiu cum sau imi e prea frica sa ma gandesc la ce ar fi urmat; nu am avut cu cine sa vb, nici eu nu ma mai inteleg pe mine, sper sa fie ok, ti-am spus, la 6.30 merg la eco; si eu sunt contra avort si sunt constienta ca e pacatul vietii mele, nu stiu.
Sa vedem ce spune medicul. Incerc sa imi pastrez calmul.
Am vb cu o amica farmacista acum, la fel i s-a intamplat dupa o intrerupere, nu i-a venit o luna jumate si a primit un medicament, ceva se intamplase, curatase uterul prea bine.
La fel ca si mine nu avusese contact sexual dupa intrerupere.
Ti-am spus, sarcina nu cred ca mai are cum sa fie, abdomenul meu e plat, am scapat de toate simtomele dupa intrerupere.
Habar nu am; in mintea mea e haos.


Eu aveam aproape 18 ani, cand am aflat de sarcina mai aveam 6 luni pana la BAC, barbatul cu care eram era extrem de gelos, posesiv, violent, agresiv mai ales la nivel psihic, viata cu el ar fi fost o trotura. Mult mai mult curaj as fi avut daca as fi fost singura, dar stiind ca copilul ma leaga pe veci de el si stiind ca eu incerc de mult sa scap de el si nu reusesc nicicum....
In fine... n-am nici o scuza oricum.

39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput