Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu stiu o fetita f inteligenta si super sanatoasa,a cum la liceu, pe care mama ei a incercat sa o avorteze de 2 ore, prin aspiratie.dr i-a motivat ca avea uterul in forma de para.
eu cred ca Dumnezeu a vrut sa traiasca.
poate ca Dumnezeu ti-a dat si tie un semn. ma rog pt strumful din burtica ta si sper sa te regasesc la odiesee!

activeaza-ti PM-ul,te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si eu zic ca in momentul asta cel mai rapid raspuns il afli la o ecografie. Poate te poti programa chiar azi pe undeva. Daca la o ecografie nu se vede nimic, fa si testul de sange. La testul de sange poti sa mergi si daca ai mancat, nu are legatura.

Daca a doua liniuta e intensa, probabil e sarcina.
Daca e pala nu cred ca are cum sa fie o sarcina viabila de 11 saptamani, poate a ramas un rest de la chiuretaj.

Si eu sunt mai degraba slaba (aveam 44 kg la 163 cm cand am ramas gravida cu primul copil si 48kg la al treilea) si sarcinile s-au vazut cam incepand cu 13-14 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Subscriu la ce zice Histamina.
Antibioticele nu au nici un fel de relevanta si e o prostie sa faci intrerupere pt ca ai luat antibiotic, majoritatea nu sunt recomandate in sarcina pt ca nu sunt testate pe gravide, dar asta nu inseamna ca provoaca malformatii sau afectiuni ci doar ca nu se stie cat sunt de safe, dar la o sarcina de 12 sapt medicul iti va zice daca bebe e ok sau nu.
Citeste aici: http://easiea.blogspot.ro/2012/05/despre-secretul-unei-vieti-sau-despre.html
Intensitatea liniutei de pe test nu are asa mare relevanta pt ca beta hcg creste f repede pana la o anumita varsta gestationala dupa care nu mai creste iar intensitatea liniutei depinde de calitatea testului.


39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu am luat la 9 saptamani antibiotic si ,cand eram in 5 saptamani, am facut 3 radiografii si am un leu paraleu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Ce fel de ecografie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eco abdominal+transvaginal
de ex, dr Parviz, Municpal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Merg pur si simplu la municipal si spun ca vreau o ecografie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

activeaza-ti PM sau da-mi mail la nike974@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Am facut o programare astazi la 6 pentru:
- Consultatie ginecologica
- 1 ecografie transvaginala
- 1 ecografie mamara bilaterala
- 1 colposcopie video asistata

Tocmai am achizitionat un voucher la o clinica privata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna Corina ,

Cunosc un caz ca al tau , o colega de serviviu a facut chiuretaj la Municipal , sarcina tot asa mica ca a ta . Dupa 1 luna i-a intaziat menstra , cand a facut testul de sarcina a iesit pozitiv . Acum are un baietel sanatos . Tind sa cred ca intreruperea de sarcina facuta devreme , poate sa nu fie corecta . Intr-un final doar Dumnezeu poate decide in privinta vietii pe care ti-o da sa o porti in pantec .
Iti doresc numai bine si sanatate !

Mergi la inceput