Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

probabil ca simtindu-se singura,vestea venirii pe lume a unui bebe a facut-o sa ii fie si mai frica.si faptul ca nu a avut cu cine sa vorbeasca poate a impins-o sa ia o decizie pe care o va regreta mai tarziu,posibil...nici eu nu sunt de acord cu avortul.te-as fi sfatuit sa pastrezi sarcina.nici nu iti imaginezi cata putere si cat curaj iti poate da un suflet de copil.ti-o spun din propria experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Deea, cazul tau e de exceptie si puterea si curajul tau pe masura, ca tu ai 4 copilasi si esti singura.
Tot respectul si toata admiratia pentru curajul tau!



39+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

deea, toata admiratia mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

multumesc fetelor...eu as sfatui-o pe Corina,in cazul in care bebe inca e acolo in burtica ei,sa se gandeasca mai bine inainte sa ia o decizie.sunt multe femei care nu mai pot ramane insarcinate dupa prima sarcina-avort.indiferent daca nu va fi asa sau va avea la un moment dat un alt bebe,sigur va regreta decizia de a avorta.in plus cred ca e o binecuvantare data de dumnezeu sa putem sa dam viata unui ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Oricum ar fi, nu a fost si nu este usor.
La ce a fost, daca intr-adevar intreruperea a fost facuta corect, incerc sa nu ma mai gandesc, pentru ca si asa de o luna jumate incerc sa ma adun, nu pot sa dorm noaptea, visez numai copii, am avut si multe probleme din toate pctele de vedere si financiar si la job si f mult stres, nu ma plang, doar spun. Vad la 6 ce se intampla, oricum sunt in panica. M-am gandit ca poate de la stres intarie, mi se mai intampla inainte.

Despre relatia mea ce sa spun?
Am avut o relatie cu un barbat, ulterior am aflat ca este insurat; odata cu vestea sarcinii cumva; am rupt orice legatura cu el de atunci, stie ca testul a iesit pozitiv, ma mai cauta inca, nu i-am spus nimic din ce am facut si nu mai vreau sa am vreo legatura cu el.
Copilul nu are nicio vina, dar ar fi complicat situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

suntem aici sa te ajutam ,indiferent prin ce treci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Imi asum toata vina, pe masa aia am plans nu de durere si pt crima in sine, nu am avut taria sa merg mai departe, sunt o lasa, procese de constiinta am sa imi fac oricum.
De protejat m-am protejat, nu stiu cum mi s-a intamplat, a fost un soc; pe el nu am sa il iert vreodata, in primul rand pentru ca m-a mintit si pe mine si probabil continua sa isi minta si sotia, iar eu nu vreau si nu am vrut vreodata sa imi intemeiez fericirea pe suferinta altei femei sau a oricarui altcuiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

aici nu sunt de acord cu tine.intr adevar nu este usor sa cresti singura un copil,dar asta nu inseamna ca un copil iti complica viata.cred ca se gasesc solutii pentru orice.insa fiecare stie mai bine ce trebuie facut.oricum suntem alaturi de tine si asteptam vesti bune mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Si eu sper sa fie vesti bune; am avut curajul sa deschid aceasta rubrica tocmai pt ca am nevoie de suport; nu am fost la psiholog, insa in ultima vreme am fost mai des la biserica; in mintea mea copilul cu pricina ar fi fost fetita; am visat o fetita doua nopti la rand inainte sa fac testul respectiv; chiar am cumparat cele mai frumoase hainute pt o bebelusa si le-am dus la biserica, urmand sa gasesc pe cineva sa le dau, alaturi de cateva jucarii si mancare pentru bebelusi; nu e usor, de asta spun, niciodata sa nu spui niciodata, nu stii cand te loveste indiferent cat de corect esti, este ceva care te poate lua pe sus si te face sa iei o decizie pe care nu ai fi luat-o vreodata.
Mi-e clar ca am fost cu mintile imprastiate rau dupa...
Nu stiu. :/
E foarte important ca fiecare dintre noi sa nu fie singur nici la bucurie, nici la tristete, insa din pacate nu mereu acest lucru depinde de noi.
Multumesc pt sprijin... :/
Repet, oricum nu am nicio scuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Corina,eu zic ca nu are rost s ate chinui cu ce ar fi fost sau n-ar fi fost copilul ala.

Tu ai luat o decizie in acel moment,bazata pe trairile tale,pe judecata ta,deci tu ai procedat cum ai crezut tu ca este bine.

nu te chinui cu "avortul e o crima",nu te chinui invinovatzindu-te de lasitate,nu te chinui citind unele mesaje chiar daca ele sunt de incurajare.

Nu suntem totzi la fel si nu suntem noi in masura sa stabilim ce e bine sau nu pentru altul.

Itzi doresc sa fie asa cum itzi doresti tu.Viatza oricum merge mai departe!

Dana

Mergi la inceput