FIV cu ovocite donate Cap. 44

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

needa,sandy,danah
pe perioada fara clexane hematomul a scazut la jumatate dar acum mi-a fost reintrodus clexanele si am emotii pana la urmatoarea eco sa vedem cum se prezinta hematomul.
La ultima eco bb-i erau bine,inca unul din ei se zbenguia de numa',a fost prima data cand l-am vazut miscandu-se si a fost o senzatie minunata.Celalalt era cuminte,probabil dormea,dar se vedea inimioara cum bate.
danah in instructiunile primite de la clinica dupa testul pozitiv se mentioneaza :
"All these medications should be taken until the 12th week of pregnancy. Week 11, you can reduce all medications by a half and discontinue taking them completely during the 12th week."
Fapt pentru care credeam ca tre sa le reduc din saptamana 11.
O sa-i scriu totusi Svetlanei dar cred ca o sa-mi spuna la fel.

Deci tu ai redus estrimaxul incepand din saptamana 12.
Ai luat mai putin cu o pastila timp de 3-4 zile dupa care ai mai renuntat la o pastila si tot asa?

Referitor la cerclaj nu stiu ce sa spun,inca nu am discutat cu medicul dar sincer nu prea vreau nici eu sa-l fac.

irilac cand ai inceput sa renunti la pastile?


10+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Wish bravo asa-mi place sa aud vesti minunate!
Acum cred ca ai Clexane 0,4 nu 0,6 asa ca stai linistita si bucura-te de bebelasii tai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Wish bravo! eu tratamentul am inceput in sapt 13 sa il reduc medicul a zis pt ca la sarcinile gemelare bb sunt mai micuti si conteaza inca 1 saptamana de ajutor

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy da,fac de 0.4.
amaliaro sar'na de informatie!!!
Eu nu am intrebat inca nici la cehi nici dr-ul meu ginecolog.

10+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

mi-a venit bucuria!! uf, bine ca nu a fost prea mare intarzierea. deja ma enerva gandul.
ma bucura mult atmosfera de aici si cred ca pana in august o sa am o gramada de motive sa ma imbat de bucurie pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Wish sa dea Dumnezeu asa sa fie,ma bucur ca esti bine
Cezara eu nu am auzit pe nimeni sa faca asta,in schimb am vazut ca aici se practica foarte mult hipnoza,chiar am vrut la un moment dat sa-mi comand si eu cd-ul,se pare ca ajuta foarte mult la implantare .Mai scrie cateva mesaje sa te vedem si pe tine in direct
Sandy frumoase planuri de ``concediu`` aveti.Doamne ajuta sa fie cu rezultate marete

fetelor,oare ar trebui sa cer informatii despre donatoare sau mi le trimit ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Danielooooo scot matura lasa naibi himnoza si alte balari incarcate cu energie pozitiva si sa nu uiti ca DD te a ajutat sa ajungi sa faci programare la cehi avand invedere ultima ta aventura sti la ce ma refer eu cea ce vreau eu sa intelegetieste ca:ORICE ATI FACE VOI SASTATI SI IN CAP DACA DD NU VREA NU VA IESE deci cel mai bine rugatil pe DD sa va ajute si dupa ET totul sta in mainile LUI

si sa stiti ca imi doresc din suflet sa reusiti fiecare in parte pt ca o meritati la cat ati luptat sa ajungeti pana aici deaia mai scot matura la voi dincand incand pt ca imi pasade voi

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Amalia tare imi esti draga ,ultima mea aventura v-a avea un baietel la inceputul lui august.Asa este,trebuie sa avem incredere in Dumnezeu,daca el crede de cuvinta ca asta ne trebuie ne da,daca nu putem noi sa tot cerem.Dumnezeu ne da ce ne trebuie,nu ce vrem noi,dar eu ma rog totusi,sper sa ma auda si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, am cetit in graba,scuze, deci DUPA Fet plecati in Europa.

Amalia, mamica cu maturoi.

Daniela eu cred ca poti intreba, nu se supara nimeni

O luptatoare

Noapte buna fete, o seara faina sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Daniela asa a fost sa fie DD avea alte planuri cu tine draga mea sunt sigura ca asta va fi incercarea ta norocoasa

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput