FIV cu ovocite donate Cap. 44

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa

Daniela
este normal sa treci si prin perioade cu intrebari si incertitudini dar eu cand am perioadele astea ma duc la biserica si de obicei mi le ia DD cu mana!

Noi suntem cu tine si iti tinem pumnii stransi ca dupa concediu sa te intorci acasuca la tine cu 2 la purtatoare

Fetelor care ati avut sarcini pierdute sau FIV-uri cu ET nereusite sa mergeti la un preot sa va faca o slujba de dezlegare/curatare de pacate pentru ca se considera pacat lepadarea pruncilor cu voie sau fara de voie. Se face o slujba scurta ce se cheama molidfa.

Va pup pe toate

Eu ieri am avut o zi frumoasa tare! si sunt tot f ZEN





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Miracol! Doamne ajuta! Tin pumnii stransi, stransi!
Esti puternica si optimista si presimt ca e de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Sandy, multumesc pt. sfat. Nu stiam de asa ceva.

Legat de starea asta de Zen..Un prieten bun, Dumnezeu sa-l ierte, m-a invatat ceva: Mi-a zis ca in fiecare dimineata cand ma trezesc si ma duc la baie sa ma uit in oglinda si sa-mi spun: sunt frumoasa si o sa am o zi deosebita si sa-i multumesc Domnului ca m-am trezit si azi si-n fiecare zi pt. ca este o binecuvantare. Important e sa fim sanatoase fetelor si sa ne rugam la Dumnezeu sa ne indrume spre calea cea buna si sa ne intareasca, restul tine de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol hai ca esti in grafic cu toate Vezi ca se aseaza bine de tot lucrurile si iepurasul o sa iti aduca cel mia frumos cadou din viata ta

O luptatoare cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Iti tin si eu pumnii Miracol!
Sandy, o sa fiu inhibata cam o luna juma, cam de pe 12 aprilie pana pe 29 mai. Sper sa n-am surprize sa nu imi vina CM in timp util. Adica ar trebui la cateva zile.Offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Speranta ti-am raspuns
Nu-ti fa probleme si griji de o diferenta de 1-2 zile a ciclului fata de donatoare. Tu oricum vei avea o crestere dirijata a endometrului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor ovulele cu bacili lactici se numesc Gynophilus.
Am corectat si in mesajul repectiv. Gynozolul e tot cu antibiotic...v-am zis ca sunt distrata

Azi am gatit si m-am taiat la deget in timp ce taiam ceapa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, mai exista si GynieL, tot ovule cu bacili lactici
Ce ai gatit bun?


Mie nu-mi place la bucatarie , dar gatesc pentru sot, norocu' meu ca nu e pretentios. Mananca orice, dar sa fie si o bucatica de carne langa.Daca nu e carnita, macar un oulet..merge si o omletica

Eu sunt cu verdeturile si cu lactatele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa de GynieL nu stiam dar e bine de adaugat la listuta
Am gatit ciorbita de legume cu bors si leustean.
Iar felul 2 fasole verde, asparagus si ceapa usor calite(sotate) cu oregano si putin usturoi pisat marunt si pt sot suplimentar piept de pui la gratar.

Asa impac si postul meu si nevoia lui de carnita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enique spune:

Salutare fetelor!
Va pup pe toate!

Looana sanatate multa baietelului :)
Amalia ce hainute frumoase ai luat fetitelor!
Mai ai putin pana la intalnirea cu bebelinele :). Spuneai ca nu poti manca decat intinsa pe pat. Cum iti mai este?

O seara frumoasa va doresc tuturor!

Mergi la inceput