FIV cu ovocite donate Cap. 44

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna dimi fetele!


Daniela, iti intind o mana, apuca-te de ea si iesi repejor din butoiasul cu depresii.
Miracol, azi e ziua ultimului CM. 9 luni nu o sa mai vezi rosu in fata ochilor, da?

Wish, cum mai esti? Sandy, nu mai zici nimicuta?

toate fetele, o zi insorita sa aveti.La mine e ploaie torentiala



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna!
Am primit si eu schema de tratament. Am primit-o aseara si ma uitam ca la masini straine de obosita ce eram. Dar azi am inteles.
Deci cand vine CM trebuie sa incep AC pana pe 29.05. Pe 27.05 trebuie sa fac Diphereline intramuscular, parca eu cand am mai facut am facut subcutanat. Voi ce ziceti?! Deci Diphereline se face cu 2 zile inainte sa termin AC? Mama frate, o sa fiu inhibata la maxim. Sunt curioasa cand o sa imi vina ciclu dupa aia. Sper sa n-am surprize. Si apoi la CM incepem Estrogenii.
Daniela, tu ai tot ceva de genul asta?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Speranta, eu stiu ca Diphereline 3,75 se face intramuscular, iar Diphereline de 0,1 cu eliberare imediata se face subcutanat. Daca gresesc sa ma corecteze fetele cu experienta.
Tu cand ai ET?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Aaaa, Needa, inseamna ca asa e! Diphereline de 3.75, la FIV-uri am facut din celalalt.
Da, nu mi-a dat in mail dozajul. Cred ca e in fisele alea informative trimise initial. Oricum o sa recapitulez cu Svetlana.
Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Hello fetele!
Speranta, din pacate eu nu am cum sa te ajut.
O zi frumoasa all!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Salutare fetele

Needa iti scriu intai tie si dupa aia mai revin.

Te rog ascult-o pe Amalia si du-te la Dr. sa iti tratezi candida.
Stii ca trebuie sa faca tratament si sotul tau atata local cu creme cat si oral cu Diflucan de exemplu.

Ovule sunt multe de ex cervugid, macmiror(crema sau ovule), clotrimazol, lomexin etc sau oral diflucan

Naturist -spalaturi alternative dimineata/seara cu bicarbonat de sodiu si iaurt: de exemplu dimneata bicarbonat si seara iaurt.

Pt dupa tratament cu ovule sunt ovule Gynophilus parca le spune ce contin bacili lactici pt refacerea imunitatii vaginului.

Sanatate multa iti doresc





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Speranta
Dyphereilne 3,75 se face intramuscular.

O sa fii inhibata 1,2, 3 luni sau 9 in tinand cont ca te duci sa te gravidesti ceea ce iti doresc

Eu am avut ciclu dupa Dyphereline la 1 luna dupa avortul spontan, dar cu ovulatia mi-am revenit dupa cam 41/2 luni de la difereline.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Multumesc Sandy,
Am fost la medic si iau deja tratament. Si sotul la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
Am intrat sa va zic ca a venit ULTIMUL CM!!!Doamne ajuta!Totul merge conform planului...mai avem putin si intram in ultimele 10 zile de asteptare!suntem nerabdatori sa mergem sa o vedem pe graviduta noastra!...abia astept sa le vorbesc zanelor face to face...prin telefon ma aud ele si danseaza la mami in burtica!

needa, Doamne ajuta sa fie cum spui tu...sa fie ultima data timp de 9 luni cand va rosu in fata ochilor!!...la fel iti doresc si tie!ai grija ce tratament faci pt candida...cel mai sigur ar fi sa mergi la medic...si sa nu iei ceva dupa ureche si sa ai complicatii...te pup

speranta...multa bafta cu tratamentul..

daniela iesi din butoi ca te
mirivili, cume esti?>
Looana, multa santate micutului tau!sa va faceti bine repede si sa mergeti acasa...ca mie de acolo imi place sa vad poze cu bebelinul nu de la spitalel e un curajos si un luptator...trece el si peste asta!pupici la amandoi!
sandy, amaliaro,
va pup si va dorec tuturor o zi buna...la mine ploua si e urat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

bravo bravo needa...asa trebuie!

Mergi la inceput