MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariadna cum au spus si fetele..esti sigura ca vrei sa consumi asa multa soia? pentru noi femeile e destul de periculos consumul de cantitati mari de soia(adik consumat zilnic) si a fost demonstrat ca favorizeaza dezvoltarea cancerului la san (continand soia estrogen vegetal in exces)

caress o sa incerc si eu savarina ta peste vreo sapt...

claudia ai slabit super super bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Child, povesteste-mi, te rog, cum faci tu acest lapte. Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Brindusik, nu-i nimic ca daca ma intorc in listuta, ma intalnesc cu prietene vechi acolo, n-o sa-mi fie rau
Puishorule, in we-ul viitor fac portofelele
Andanii, ce faci, pe unde umbli? hai la taclale.
Amiro, se vede clar diferenta, bravo-bravo, tine-o tot asa!
Ariadna, mai usor cu soia. pe langa estrogenii care nu-s buni, cum zice si Brindu, mai e si modificata genetic la greu.

Meniul meu de azi o sa fie asa:
MD: kefir cu briose (de data asta le-am facut si cu carne)
P: pui ton cu salata de cruditati
G: mere
C: salata de valeriana, ruccola si apio ( :)) inca n-am terminat-o, mai muncesc la ea:)

La gradi s-a facut exudatul faringian, si Mateias se pare ca are streptococul betahemolitic A. Ce stiti despre asta? ca m-am cam speriat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nina, stai linistita ca e un germene conditionat patogen. Adica il are foarte multa lume dar devine patogen doar in conditii de imunitate scazuta. Nu ai ce sa faci ca doar nu ii dai antibiotic la copil sanatos. Si la noi la gradi am avut scandalul asta anul trecut. Au fost cativa copii purtatori sanatosi dar nu s-a facut nimic, adica nici un tratament.

Subscriu si eu la evitarea excesului de soia. Mai bine lapte de migdale. Sau de caju

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puishorule, din pacate a trebuit sa-i dau penicilina, ptr ca nu mi l-au mai primit la cresa fara tratament. l-am tinut acasa joi si vineri si azi l-au primit cu conditia sa aiba antibioticul la el. Dar tratamentul asta nu te scapa de microb, asa e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Si daca il scapa, e doar temporar pt ca se va recoloniza faringele cu streptococ. Dar no, e greu de inteles pt unii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Va pup montigirls

am scris ieri un mesaj lung lung si binenteles ca l-am pierdut io nu stiu ce tot fac , apas aiurea

am multa treaba, nu stiu cum s-a condensat timpul asta ... de citit am citit tot , da efectiv nu reusesc sa ma adun sa scriu tot timpul

ninha ai toata admiratia mea draga pentru scaderea din ultima perioada
imi pare rau ca aveti probleme ... nu stiu ce sa-ti spun despre streptococ ... da uite ca ti-a spus puisorul

brandusik detox ?? si eu sunt pe detox "like you" ... simteam nevoia sa scot toxinele din mine .... prea multa carne in ultima vreme, mancasem si miel de paste de am facut o frumoasa criza de fiere, chiar ma simteam rau dupa si simteam nevoia ... acuma ma simt mult mai bine

si eu cand eram vegetariana consumam foarte multa soia in loc de carne ... de cand am auzit faza cu cancerul de san am redus-o foarte foarte mult

child cum faci laptele de migdale ??? e greu .... am blandar , am fulgi de migdale , am si praf de migdale si am si migdale intregi si e bun ???

puisorule eu pe pizza pun doar sos de rosii, si legume .... chiar e foarte buna doar asa cu legume .... sincer eu nu ma simt bine dupa nici un fel de combinatie de pizza .. ghiveciul imi da niste dureri de stomac de numa

claudia felicitari foarte, foarte bine ai dat jos bravoooo




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

am fost la poze, am vazut, studiat, analizat si referitor la ele am de spus asa :

ariel arati foarte foarte bine draga mea felicitari din suflet
si copilasii sunt absolut adorabili ... pupacesc

ninha gata, ai intrat in trupa slabanoagelor , felicitari ... ai toata admiratia mea pentru ambitia de care ai dat dovada in ultima vreme

amiro clar , se vede foarte bine difedrenta ... continua asa si acusica te bagam in lista invingatoarelor (slabanoagelor)

carmen am vazut ca ai mai pus niste pozici din parc , acolo esti intraga ... si daaaa, arati foartee foartee bine ... mie-mi pari de 60 kg

caress de tine am mai spus ca te bate deja vantul ... serios, esti destul de slaba, e cazul sa te opresti felicitari pentru felul in care arati

restul pozelor sunt vechi nu am ce sa spun ... va pup
ma bucur mult sa vad pozici cu voi ... astfel stim cand ne adresam una alteia cu cine vorbim ... nu e fain asa ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Am reusit si eu in weekend sa vad pozele.

Aratati super fetelor, Andanii, Carmen, Ninha, Andreea.
Sunteti exemplu ptr mine!!

Pe aici primavara sta pitita, asa ca eu sunt cu gandul la vacanta, dar mai am de asteptat 3 luni.

Ptr sapt. asta am facut: peste la cuptor, snitele de pui ptr restul casei, curry de fasole, varza calita cu costita, brocoli la aburi.
Le voi manca in diverse combinatii.
Asta seara, voi face supa de pui cu taietei ptr restul casei.

A, si brownies in varianta standard si in cea Monti. Intotdeauna sunt un succes la noi.


Ninha, si Victor a avut streptococul asta pe la 4 ani parca, dupa o serie repetata de raceli. I-am facut o tura de moldamin (parca 1 modalmin/sapt. timp de 4 sapt) si la analizele de dupa, nu i-a mai iesit.
Sanatate multa !! La noi a fost "distractie" mare cu schiopatatul de rigoare.

O sapt. frumoasa si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Andanii, nu am mai slabit, bag in mine ca intr-un spital,am niste gustari tarzii...:)
Am o intrebare, excesul asta de fibre, din tarate in special, poate fi daunator in timp?Si cu ouale mai am o problema, arareori este ceva care se face fara ou, de la cate in sus pe saptamana e ingrijorator?Omleta nici nu mai indraznesc sa ma gandesc sa fac, oua in turtite, oua in chec, in drob, in clatite, in pseudo galusti, cred ca mananc minim 7 /saptamana.E ok, oare, sau e cam mult...?

Mergi la inceput