MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

caress, vreau si eu reteta de checulet. Vine weekend-ul si vreau sa ii fac o surpriza la sotz care a fost tare, tare cumintel si mananca conform de m-a uluit. A rezistat si ispitelor de la o receptie unde a pescuit numai carnita, branza telemea si salata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Azi MD doua feliute din checuletul la cana, cu un pahar de lapte 0% grasime.Nu am putut sa mananc nici jumatate din ce era pe farfuriuta din poza, desi este foarte bun.
G-cateva caise deshidratate
P mancarica de fasole verde cu 2 turtite cu seminte
G-alte caise si un ceai cu scortisoara-daca ii pun scortisoara pot sa il beau neindulcit
C supa crema de ciuperci
salata cu ton (ieri m-am saturat cu supa, nu am mai facut nicio salata, si am completat cu crochetele de la miezul noptii)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha da am ajuns back in UK...cu dinti functionali

chiar ca fetele pe aci is harnice si cu chef de gatit..mie nu-mi vine sa mai fac nik de mancare...ieri de exemplu am mancat vreo 150g de zacusca de-a lu mama cu paine de tarate...bunaaaa rau si am mai mancat si niste placinta de brinza cu foi cumparate dar fara zahar ci cu stafide pentru a-i da dulceata

azi am in plan sa-mi fac neste supa de pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Brindusik, cred e noutatea cea care ne da cheful de gatit,eu am o lista intreaga de incercat, doar ca trebuie sa o iau incet ca nu prea apucam sa terminam ce avem...Oricum, cu greu mai mananc cu placere ceva de pe o zi pe alta, vreau mereu altceva!

Si daca tot esti in zona, reaminteste-mi , te rog, preparatele facute cu faina Monti(50:50 in grame) se pot combina cu lipide in faza 1?

Carmencat, iti dau reteta, sigur, e cel mai usor dulce pe care l-am facut vreodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

caress da...cele din faina monti (50-50) opt fi combinate cu lipide...poti pune mai multa cantitate de tarate daca vrei ca scade si mai tare Ig-ul produsului...desi nu prea se leaga coca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu am cumparat faina integrala abia saptamana trecuta, mi-am cumparat si o rasnita de cafea noua, am rasnit taratele cat s-a putut de fin si dupa ce le-am cantarit, le-am combinat.Nu am folosit-o inca, si la checulet am pus 2 lg de tarate de grau si 2 de ovaz, rasnite, ca aseara mi se amestecau rau in cap tipurile de faina, si am zis sa nu risc, si clatitele le-am facut la fel, doar din tarate; Carmencat a facut sambata paine din tarate fara strop de faina, si culmea, a si crescut...Singurul amendament este ca trebuie scoasa rapid din tava, taiata rapid si lasata sa se raceasca asa, aerisita, ca transpira ingrozitor si se umezeste.La gust era ca grahamul de pe vremuri, bunuta tare...v-o recomand.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Buna, fetelor, la mine continua situatia aglomerata si stresanta la job si nu am reusit sa ma organizez ce maninc. Cred ca voi face planul in w-k pe toata saptamina, daca se continua in aceeasi nebunie
Azi am mincat mere si prune uscate si niste alune
Nu am timp nici ce sa aleg sa maninc, dar sa-mi mai si gatesc
Ufff...vreau sa fiu mai libera si mai relaxata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Meniul de azi:
- felie de tort, cafea
- nuci, coacaze uscate
- cascaval la tigaie, ceapa verde, ardei, rosii
- seminte de floarea soarelui
Daca o sa-mi fie foame, o sa mai beau un pahar de lapte covasit.

ANDANII si mie imi e dor de povesti, as mai spune una-alta, dar pana sa apuc sa spun eu, vad ca raspundeti voi la intrebarile adresate pe aici. Asa ca nu-mi ramane decat sa aprob tacid ceea ce scrieti voi

M-am reintors la vreo 59-60 kg, de aceea am reinceput in forta.
Pentru maine mi-am propus un sufleu de conopida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

child cum faci sufleul de conopida ca am juma de punga prin congelator si sa scap d ea

m-am apucat sa fac la dry cooker..sa vedem ce-o iesi...desi necunoscatoare cum sunt...am pus putin ulei de masline (din spray-ul meu cu ulei de masline) si am pus carnea (piept d curcan) si peste am pus legume congelate( brocoli si niste ciuperci si un bostanel crud) zis si facut..toate treburile astea si-au lasat apa...am spus bine..ca o sa se faca la abur...cert e ca apa, marea parte, o ajuns pe aragaz...acu legumele is facute (dupa cum arata)..pieptu de curcan mai trebe... acu sa vedem ce-o iesit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

edit la dry cookeru meu...o iesit chiar buna toata treaba..da de acu trebe sa pun carnea...cu un puf de ulei si cu putina apa si dupa vreo15 min sa adaug si legumele...dar e chiar dietetic...insa nu-mi inchipui cum cineva ar putea face cartofi prajiti fara ulei..ca e o tigaie normala

Mergi la inceput