MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress poti sa pui si ceapa, usturoi ..... cred ca ar fi si mai gustoase ..... eu am preferat simple sa le fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Andanii, ti-am vazut pozele. EXCELENT!
Arati bestial . Ce diferenta! In cat timp ai slabit atat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Andanii, crochetele sunt la cuptor.Le-am pus si o lingura de psillium, nu prea puteam sa le modelez cu mana!Te anunt cum au iesit cand sunt gata.Nu sunt normala, e clar, oricum in maxim 10 minute au fost in tava, asa ca nu e vreun mare efort.

Later edit-mai bine nu le puneam, se vor face mai greu, raman mult timp cleioase la interior.Am gustat una, asa cleioasa si tot e super buna!!!

Iata si dovada, si remarca , te rog, cat de putine am facut...Am luat frica de la biscuitii tai cu faina de migdale.Excelenti!

http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo23_zpsa38f3e81.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Caress, esti tare
Sa stii ca mie mi se intimpla uneori sa ma duc pina in bucatarie, la 11 noaptea (sau alta ora), sa beau apa, si ma trezesc ca fac ceva de mincare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Neata, am fost la Loredana... super concert, mai vreauuuu!
Sunt mai bine cu fierea, am inceput sa iau niste Omega 3-6, hepastim, silimarina.
dim: iaurt 0% cu o turtita de secara
gustare: 2 nuci
pranz: urda (stiu ca nu e tocmai ok, insa telemeaua e prea grasa si branza cu 0% nu mai suport) cu ardei
seara: nu stiu inca: salata poate, gratar de pui...mai vedem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineata,

Andanii sincer incerc sa fiu cat mai mult alaturi de voi, dar cateodata imi este imposibil...
Cand m-am alaturat grupului aveam 80kg..sper sa ajung la 65kg.

Meniul de azi:
MD iurt cu fulgi de ovaz; cafea
G mar
P mancare de fasole verde
C ciorba de gasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

caress, foarte bine arata crochetele alea, sunt curioasa ce gust au

Meniul meu pentru azi:
cafea cu cofeina si indulcitor
MD: iaurt 0.1% cu fulgi de secara
G: para
P: sufleu de conopida cu branza si salata de rosii
G: o turtita mica (nu am mancat deloc saptamana asta)
C: mancarica de dovlecei cu pui si salata verde

suncile mele incep sa scada vizibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Carmencat, sunt foarte gustoase, si data viitoare vor fi si mai gustoase, pentru ca voi pune mai multa branza-am pus putina pt ca era f sarata si mi-a fost teama, dar mergea mai multa.Si clar, tarate de psillium nu mai pun, le-am copt o mie de ani si tot usor gumoase sunt.Am mancat doar 2, una mica mica si una normala.Mare lucru, dar am vrut sa le impart cu cele doua prietene ale mele care trec azi, pe rand , pe la mine.
PS Bravo pentru suncile tale!
claudia_a, evita oleaginoasele in perioada asta, nucile sunt mult prea grase ca sa iti faca bine.

In alta ordine de idei, aseara am facut checulet la cana, nu ca aveam eu vreo mare pofta, mai mult curiozitatea era, dar cineva din preajma era sa cedeze ispitei teribile a unui cozonac cu ciocolata, asa ca i-am oferit alternativa...Incredibil cat de usor se face si cum poate sa creasca vazand cu ochii.Pe al doilea l-am si filmat!Le-am taiat in doua,le am insiropat putin cu sirop de fructoza si rom si am pus si putina frisca deasupra -.De aratat aratau superb, eu am gustat doar o faramita cand le-am scos din cuptor, si nu erau destul de dulci, si mi-a fost de ajuns.Mi-am pastrat o jumatate sa o mananc azi la MD, cu lapte, si iar ma intreb, e ok sa il mananc cu lapte, facut fiind cu smantana lichida si ou...?Mama lor de lactate, ca mi-au mancat ficatii!Revin cu poza.

In cuptor :http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo24_zps5e15eab5.jpg

Jumatatea mea, taiata:http://i185.photobucket.com/albums/x90/nicollecc/photo26_zps1446a9f1.jpg


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

caress, depinde de care lapte, fiindca lapte dulce am inteles ca nu avem voie din cauza de zer, dar cu iaurt cred ca poti...numai ca la cum arati tu, la cite kg. ai acum nu cred ca ai vreo problema daca consumi o cana de lapte de orice fel...eu am aceeasi inaltime ca a ta si mult mai multe kg in plus...bine au avut si timp sa se adune ca am oarece ani...
in alta ordine de idei azi am mincat
2 oua fiete cu branza si castravete
peste la cuptor cu sos de rosii si usturoi pt. pranz
pe seara pregatesc mincarica de ciuperci cu pui si salata verde
eu incerc in ultimul timp sa nu mai maninc nimic dupa ora 17-18 cind e cina
au fost zile cind ultima masa a fost la 16, asta in Weekend si vad ca da rezultate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Neata!
Moaaama, ce bine arata crochetele alea cu susan!! Musai sa fac si eu, in we. Puteti sa mai puneti reteta aici? sau e pe share? spanac, branza si mai ce?
Si checuletul arata bestial!!! am facut si eu intr-o vreme, pana mi-am dat seama ca faceam in fiecare zi si mancam ca sparta

Brindusik, bine ca ai ajuns cu bine. cum te mai simti? ai terminat-o cu dentistii?
Andanii, esti super gospodina! ma holbez la pozele tale si salivez!
Bebe, sa stii ca e f buna metoda asta cu mancatul pana la ora 4-5 dupa-amiaza. pe langa faptul ca slabesti la kg, ajuta si la silueta, in sensul ca abdomenul arata mult mai plat

Am o nelamurire: prunele uscate nu se pot combina cu mancare, asa-i? Numai daca sunt fierte in mancare, poate. Tocmai am mancat niste prune uscate si probabil nu mai pot manca mancare. ups!

Eu ma cantaresc maine sau sambata, dupa ce pleaca rusii.

Va si






Mergi la inceput