Maine 26 martie nu se face gradi??

Maine 26 martie nu se face gradi?? | Autor: MACARIE

Link direct la acest mesaj

Pt ca este cod portocaliu ni sa spus ca maine sa stam acasa c copii, eu as sta dar de la munc nu mi sa spus la fel , ce ma fac??

----------------------------------------------------------------------

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deborah77 spune:

Suna la gradi si intreaba ce au ei de gand. Pe noi ne primeau in cazuri din astea, se strangeau o grupa -doua de copii, ca in vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

nu am la cine sa sun , educatoarea ia spus sotului deci este clar ca nu se face nici o grupa ,
la alte gradinite este tot asa ?

----------------------------------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

In Bucuresti, scolile si gradinitele sunt inchise.
Ne-a sunat educatoarea, dupa ce a suntat la inspectorat sa se asigure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Da, si pe noi ne-au anuntat gradi si scoala la fel. Au dat si inspectoratul comunicat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

eu am reusit sa primesc acordul sefilor sa lucrez maine de acasa. Voi cum va descurcati ?

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Noi? Pai eu (sper sa) zbor dimineata...sper sa ma intorc (tot cu avion) seara...acum daca nu ma intorc seara n-o fi bai, doar sa resuesc sa plec sa-mi fac treaba.

Eu nu stiu ce cod galben si portocaliu o fi - acum totul e liniste si pace (ahhh de-ar fi asa si maine dimineata la 6).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Eu am avut noroc ca after school-ul (privat) nu a tinut cont de avertizarea guvernantilor si am dus fetita de dimineata direct acolo. Asta voi face si saptamana viitoare ("saptamana altfel") cand cei de la scoala au decis ca orele se vor face intre 9 si 11. Ar insemna sa ajung la munca la ora 10.00 o saptamana intreaga asa ca am decis ca fetita nu va mai merge la scoala ci direct la after (voi plati mai mult, normal, dar alta solutie nu exista).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

am o mare curiozitate: chiar asa urata e vremea acum, in Bucuresti, incat sa trebuiasca inchise scolile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

al meu e la after-ul scolii, care azi e inchis, odata cu scoala.
Insa saptamana viitoare va functiona. Nu stiu in schimb cum ma voi descurca in vacanta de o saptamana. Cred ca ne vom lua alternativ cu sotul concediu. Greu cand nu ai ajutoare...

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

am o mare curiozitate: chiar asa urata e vremea acum, in Bucuresti, incat sa trebuiasca inchise scolile?


E o zi normala de iarna. Le-au inchis din exces de zel sau ca sa faca niste economie la gaz si curent si sa dea toti parintii peste cap.

Mergi la inceput