Maine 26 martie nu se face gradi??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

merci, roli. asa ma gandeam si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

am o mare curiozitate: chiar asa urata e vremea acum, in Bucuresti, incat sa trebuiasca inchise scolile?


Nu. Anul trecut au fost o gramada de zile muuuuult mai urate si n-a mai inchis nimeni, nicio scoala...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

O posibila explicatie:

http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/incredibila-manevra-prin-care-sorin-oprescu-a-manipulat-2-000-000-de-oameni-297223.html

Si o "privire" pentru cei care nu locuiesc in Bucuresti:

http://jurnalul.ro/webcam/1-mai-turda-126.html




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noi nu am putut iesi azi din casa sa mergem la gradinita. La 7 ningea cu fulgi mici, viscolit, la 8 fara 20 deja era zapada in toata regula, fulgii erau mult mai mari si vantul si mai puternic. Efectiv iti arunca toata zapada in fatza, de-abia inaintau oamenii pe drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

nici eu nu consider ca era cazul de intrerupt scolile, da, a fost un pic rece si un pic de vant, dar asa ar trebui inchise toata iarna, nu?! Ei cum isi inchipuie ca in cateva ore ( au anuntat la ora 17 ieri) toata lumea isi rezolva pt a doua zi cine sa stea cu copilul? Ce ar fi ca toti parintii ( ma rog, unul din familie) sa isi ia concediu in ziua aia? Ma intreb ce faceam eu daca sotul era tocmai acum plecat din tara ( se mai intampla) si nu-si putea lua azi concediu, in conditiile in care eu saptamana asta sunt la niste cursuri platite de serviciu si nu as fi putut sa cer o zi de concediu?! Ce as fi facut de pe o zi pe alta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

nici eu nu consider ca era cazul de intrerupt scolile, da, a fost un pic rece si un pic de vant, dar asa ar trebui inchise toata iarna, nu?! Ei cum isi inchipuie ca in cateva ore ( au anuntat la ora 17 ieri) toata lumea isi rezolva pt a doua zi cine sa stea cu copilul? Ce ar fi ca toti parintii ( ma rog, unul din familie) sa isi ia concediu in ziua aia? Ma intreb ce faceam eu daca sotul era tocmai acum plecat din tara ( se mai intampla) si nu-si putea lua azi concediu, in conditiile in care eu saptamana asta sunt la niste cursuri platite de serviciu si nu as fi putut sa cer o zi de concediu?! Ce as fi facut de pe o zi pe alta?

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...




La fel cum isi inchipuie ca e ok sa se termine gradi la 17, cand mare majoritate a parintilor abia la 17 pleaca de la servici.
Niste minti luminate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Parerea mea a fost ca le-a fost frica de ceea ce ar fi putut sa fie si au zis sa fie pregatati oarecum mai bine.

Culmea e ca ieri am facut 45 de min pana la serviciu , azi 15. Ieri s-a circulat crunt, parca mult mai aglomerat decat intr-o zi normala cu cursuri si la scoli.

Eu am rezolvat cu sotul a stat cu cel mic si fetita a vrut la afterschool(privat) si asta a fost, putea sa stea acasa cu tatal, dar s-a distrat cu copiii de varsta ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

stati asa, ca nu s-a terminat.
saptamana viitoare cica se ia copilul la pranz (desi e la program prelungit), iar urmatoarea sapt. (de pe 8 aprilie) e vacanta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

De ce se ia copilul la pranz? La noi nici vorba de asa ceva. Ca e vacanta de pe 8 stiam, oricum gradinitele respecta acelasi program cu scolile, dar la noi sunt primiti copiii si in vacantele astea, doar ca nu se fac activitati si sunt mai putini copii. Majoritatea parintilor prefera sa-i tina acasa, mai pleaca din oras, dar cine nu are cu cine sa-si lase copilul il poate duce la gradinita linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Dar de ce la pranz? Nu inteleg.
Isi iau educatoarele preconcediu inainte de saptamana de vacanta?

Eu din cate am inteles, chiar si in saptamana aia de vacanta, gradinitele vor fi deschise (ma rog, nu stiu cate din ele), si pot fi lasati copiii, doar ca nu vor fi toate educatoarele (vin cu randul) si grupele vor fi comasate (ca oricum nu vin prea multi copii/grupa). Ma rog nu-i solutia ideala, dar e o solutie...

Mai naspa e cu vacanta de vara, sau cand ai copilul la scoala...

Mergi la inceput