Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Fleur asa a avut si I pe corp,i se plimba pe corp, e un fel de dermatita atopica, noua ne merge fff bine cu atoderm crema, i-au disparut de la sine ca sa zic asa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Fleur acelasi raspuns ca si Ilenutza

Ana a avut niste pete mai grunjoase, dar nu colorate, doar pielea se descuama, pe picioruse, si de cand dau cu atoderm s-a rezolvat problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Felicitari Grace pt progrese :) eu optez pt varianta 2, cu completari de lapte dupa solide. Se apropie de meniul nostru.

Intrebare pt mamicile care folosesc patutz pliant/de voiaj: voi ati luat saltea separat, alta decat cea cu care vine patutul?

Cat va sta la ai mei Anto va dormi in patutul pliant primit de la nasha insa nu prea imi place saltelutza lui...e f subtire si mi se pare cartonata asa...plus k se pliaza si aia si parca e facuta din 3 bucati...nu-mi place deloc :(( ma gandeam sa cumpar separat o saltea de cocos sau spuma...vreau sa fie confortabil avand in vdr k akolo va dormi majoritatea timpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Iuli am facut si eu biscutii dupa reteta Cristelei dar am macinat eu meiul si a ramas mai mare cam ca un malai si se simtea naspa.Acum am luat faina de mei si vreau sa mai fac , o sa incerc si simpli cum ai zis tu.
am facut si briosele ei cu dovleac si i-au placut bambinei f mult, mai ales ca i-am dat-o in mana
banane bio de unde ei?
o fi o fitza treaba cu bio dar va spun cu mana pe inima ca bananele sunt muuult mai parfumate si dulci decat cele obisnuite.
Azi mi-au sosit citricele din Spania, sunt atat de zemoase si parfumate si proaspete,o sa faca bambina o cura de porto si fratiorii la fel

Eu ii dau 4 mese pt ca mananca f putin

-dimineata lapte, uneori nu mananca imediat cum se trezeste, ci la o ora ( pt Ana)
- la 9.30-10 fruct cu cereale gen mei quinoa fierte de mine nu din cutie
-12 suc de mere sau morcov
-15-16 legume cu cereale/galbenus/carne/
19 - fructe cu cereale sau iaurt sau branza sau un biscu de secara ( de la naturalia)
ma orientez dupa programul ei de somn
noaptea suge de 3-4 ori cine mai stie

intre mese Lm la discretie, uneori nici nu pune gura pe solide daca nu bea putin lapte

Azi a adormit in carrier asa brusc, eram la bucatarie cu ea si deodata vad ca sforaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

LMA si LML celor ce s-au serbat azi!

iuli, problemele renale ale lui eric mi-au schimbat complet planurile legate de job. adica, el trebuie sa manance regim (hiposodat, aport ok de lichide, proteine predominant vegetale si mai putin animale, etc), plus ca trebuie ferit de lovituri, cazaturi in zona renala, etc. asa ca el necesita supraveghere permanenta. intentionez sa stau acasa 3 ani, iar dupa acesti trei ani sa lucrez part time pana la 7 ani. te-ai prins, jobul meu va fi ceva asa...light, o umbra .
deci eu nu-s un exemplu ok pt intrebarea ta
aruba, eu n-as sti care varianta de meniu este mai ok, fiindca ai meu au unul complet diferit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Roxi am luat alta saltea, mai ieftina , nu e ok sa doarma pe aia subtire, eu asa am considerat. ma rog nu a la long, o noapte, doua ocazional poate dar altfel nu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Balanta - ce sunt 3 ani in viata noastra?!f putin, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Roxy eu folosesc patutul pliant ca si tarc de joaca si atunci nu imi trebuie alta saltea. Dar daca duci fata la ai tai si sta acolo majoritatea timpului, de ce nu duci si patutul ei acolo?

si Pufy cui ramane? il muti si pe el? pufy ii baiat sau fata??

Aruba cred varianta 2 dar cu completari de LM dupa masa de 10 si dupa cea de 14, ultima de solide noi o luam mai tarziu pe la 18.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

despre servici eu stau 2 ani acasa.

cu programul eu sunt bomba de la 7 - 17 , inclusiv sambata si duminica
asta 1 saptamana, apoi 1 saptamana libera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ile, asa e, 3 ani nu inseamna mare lucru. oricum nu realizez cum au trecut aproape 9 luni de cand s-au nascut. de fapt, nu imi vine sa cred cum a zburat timpul...
ai dreptate cu bananele bio, sunt minunate. tot ce am luat bio in materie de legume/fructe, mi s-a parut incomparabil la gust cu ceea ce este in magazine. de aceea si cred ca chiar sunt bio.
roxy, eu am patuturi pliante de cand s-au nascut bb-ii. tot de atunci am cumparat saltele separate. astea de vin cu patuturile pliante mi se par o gluma, nicidecum saltele.

Mergi la inceput