Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Buna dimineata fetelor....
Va doresc o zi faina...desi vremea nu tine cu noi....
Eu azi mi am luat o zi de conced si bag curatenie generala de Paste....

Voi fi harnicia in persoana.... desi nu stiu de unde sa incep

Vine si mama sa ma ajute...pt ca tb sa termin pana la 4 tot....
La 5 vine preotul sa sfinteasca ... casa

Asa ca ma apuc sa ma invart pe aici.... un mic plan suna simplu.....dar mai greu sa ma apuc....

..... incep cu dormitorul debara....aici sunt cam multe haine.... tb sa ma scap de unele...
... sufrageria...nu prea am ce sa fac....aspirator...mop...sters praful....toate sunt la locul lor...
.... bucataria.... cam dezastru ...trebuie sa fac curat in oale si sa mai arunc.... pt ca mi am luat acum un set delimano...de care sunt incantata cum arata...pt ca nu l am testat inca...
Azi vroiam sa le testez.... si s au oprit gazele pana la 12.... norocul meu....
..... apoi dormitorul nostru si baile.....

.....de geamuri...perdele si jaluzele se ocupa mama
Va puppppppp





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ioana felicitari.... imi plac povestile cu final fericit...
Incearca sa fii linistit si totul va fi ok

Sandy.... lucrez la tsh..... la endometru nu stiu ce sa fac
La fiv 2 a crescut pt ca am facut histeroscopia operatorie..... dar sincer nu as vrea sa fac inainte de fiecare fiv cate o histero op...

Acum voi vedea ce se va intampla la urmat fiv... care ar tb sa fie in mai... daca lucrurilr decurg normal....
Momentan asteptttt

Sami.... poate i cu noroc kktelul ... asa se spune....
Sper sa ti si bbeii tai cat mai curand in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

muaaahhh...de prin nameti
ioana felicitari pentru sarcina!
sandy am facut un FET acum vreo 5 ani? (parca), cu doi embrioni de 8 celule, de ziua 3, in clinica lui Tutunaru. A avut loc la 4 zile de la pregnyl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Neata fetelor,

Azi mie imi place ca intre timp a iesit si soarele surazator si chiar daca m-am saturat de iarna de vazut se vede frumos.

Ioana iti multumesc ca ai intrat sa ma ajuti si ma bucur ca ai avut curaj sa vii alaturi de noi mai ales ca ai venit cu vesti bune.

Elly spor la curatenie si Doamne ajuta ca sfintirea casei sa fie in ceas bun pentru voi
Eu in cautarile mele ref la FET in zi 6 am gasit tot felul de chestii, una dintre ele fiind ref ce e bine sa iei inainte de a concepe sau FIv idela cu 2 luni inainte:
"The supplements we suggest include:
CoEnzyme Q10
Myo inositol (esp if PCOS)
Melatonin at bedtime…unless you are taking thyroid medications
Omega 3 fatty acid
Vitamin C and E (antioxidants)
L’arginine
In our opinion, CoEnzyme Q10 is the most important of the supplements"
e de pe site-ul dr Hann cred (dr e pe prima pagina pus de Lara cred)
Drept sa iti zic nici pe mine nu ma incanta sa repet histeroscopia, dar merita pt un bebe; si apoi nu trebuie sa fie neaparat operatorie; poate fi diagnostica sa nu ai nimic si sa iti faci doar EI cu ocazia ei
Tot la ei pe site am citit si ca pt PCOS e bine sa faci FET in alta luna decat stimularea pt ca receptivitatea uterului nestimulat e mai mare la cele care au PCOS.

E important FIV-ul asta pt tine asa ca gandeste-le bine, si aseaza puzzelul astfel incat sa fie cu bebe la finalul lui, chiar daca mai astepti in plus 2-3 luni.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Aualeuuu am botezat doctoru e Dr T. Hannam

Ari te pupic deci la tine embi a fost de zi 3 si ti-au facut FET in zi 2 dupa ovulatie.
Oricum in afara se merge vad numai sau aproape numai pe criogenizare de balsto....
Nu gasesc nicaieri nici un articol nimic despre chestia asta cu 6 zile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Eu am facut FET in ziua 16 a cm-ului, dupa o luna de AC, insa a crescut foarte greu endom.abia a ajuns la 7 cm cu doza de 4 estrofem /zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Si salutari de sub nameti, mangaiati de un Soare timid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Many pupic MARE

Embi tau era de zi 3 sau 2 sau blasto?
Am inteels oricum ca ce-i peste 7-8 e Ok, ideal este intre 10-12; eu il am lunar in jur de 10-11 si ce folos nu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna dragelor
Azi se anunta putin soare, asa ca am sperante ca s-a terminat iarna asta
Samira finuta ta a mai facut un kktel imediat dupa ce ai plecat tu i-o fi fost rusine sa faca tot la tine in brate Imi pare rau ca pe Bianca ai prins-o intr-o mica criza de colici ( pt ca la plansul ala era mica, se poate si mai rau ), cand nu are dureri e cel mai dulce si cuminte copilas, rade non stop si scoate niste sunete incredibile ( acum invatam sa il zicem pe "eeeee" )
Sandy felicitari pt decizia de a transfera puiutii congelati.
Ioana felicitari
Elly spor la curatenie
Velvet
Aristico acum 5 ani soro? atita timp a trecut........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Adriana[pup]pt tine si printese

Sami a dat norocul peste tine ; tb musai sa te apuci iute de un FIV

Mergi la inceput