Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaK spune:

mesajul nr 2
De muatii am aflat prea tarziu, dna. Uscatescu a apucat sa-mi dea Aspenter dar deja era prea tarziu, am apucat sa iau vreo trei zile pana la ecografia sinistra si trista din 18 decembrie. Am facut chiuretaj, am rugat-o pe dna doctor sa-mi faca analiza produsului de conceptie, mi-a zis ca nu prea i se cere asa ceva, am zis bine, ma rog, eram si ametita de la anestezie. Dna. Uscatescu m-a certat cand a auzit ca n-am insistat, si pe buna dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaK spune:

mesaj 3
Pe 14 martie am avut ET cu congelatii mei draguti, blastocisti ziua 5, calitatea BC daca am inteles eu bine. La FIV avusesem AB, si BB.
Am avut endometrul 8 si putin, obtinut cu greu cu cycloproginova...Peter Kovacs a zis ca-i ok, sincer nu prea credeam. Sincer... blastocisti BC si endometru 8 s-un pic la un FET nu era tocmai ce visasem. In plus fata de FIV, primisem de la ET clexane 2mg de doua ori pe zi. In rest Femibion, Acifol si... cyclopoginova. Si utrogestan 200/200.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaK spune:

mesaj 4 , inca unu si scap
Ieri de Buna Vestire am primit vestirea ca iar... s-a intamplat. Nu vreau sa stiu ce sanse erau de fapt. Si iata ca...s-a intamplat. Sunt iarasi suspendata si stiu ca stiti majoritatea dintre voi senzatia de suspendare. Nu e nici bucurie, nici spaima. E mult mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaK spune:

5
In mod special pentru Sandy vreau sa-i spun ca am facut injectia cu Ovitrelle pe 7 martie, pe 9 a fost deci ovulatia si pe 14 ET. Ei aveau 5 zile.
Iti urez multa multa bafta si sper din toata inima ca presentimentul tau sa se adevereasca.
Eu deocamdata nu pot decat sa sper ca voi avea alta soarta decat cea de data trecuta. Mi-am schimbat doctorul ginecolog, iau clexane si sper. Si bineinteles ma rog.
Va imbratisez si astept cu nerabdare sa va vad "suspendate" si intr-un final, fericite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

velvet,...sa-mi traiasca finuta...si surioara ei sa traiasca,sa fie amandoua norocoase in viata.

ioana,...bine ai venit in clubul nostru...desi nu pot spune ca ma bucur cand constat ca se ingroasa randurile acestui topic.
daca inteleg eu corect...ai pierdut o noua sarcina???
imi pare tare rau daca este asa.
nu stiu ce sa-ti spun care sa te ajute...de fapt,nu cred ca exista cuvinte potrivite in situatia asta.
tot ce pot sa-ti spun e ca..da,cunosc starea de suspendare de care pomenesti...poate si acum ma aflu,la randul meu,suspendata fara sa-mi dau seama.
si eu am pierdut o sarcina obtinuta greu....la FIV nr.5.
daca iti face bine sa vorbesti sau daca putemm sa te ajutam cu vreo informatie...aici suntem.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ioana bine ai venit si multa putere iti doresc...

sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Samira mercic mult! da ma ajuti mult

Velvet mersi si Doamne ajuta

Ioana bine ai venit doar in vizita ca eu din mesajul tau ultim inteleg ca esti suspendata cu o noua sarcina deci esti graviduta...ai practic 12 zile de la embriotransfer...Doamne ajuta sa ai sarcina usoara 9 luni si sa stai cu noi de placere. Felicitari!
Si da eu stiu ce inseamna suspendarea, adica sa-ti fie teama sa te bucuri ca nu cumva sa fie doar un vis. Nu va fi de data asta ca inteleg ca acum ai luat din timp tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:


scuzeee....nu am fost atenta.
cred ca ioana este gravida asa cum spun si fetele.
Doamne-ajuta sa fie bine pana la sfarsit.


ma retrag la dush si somn ca se pare ca nu mai am performanta la creier.
va pup.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Noapte buna fetelor si vise placute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaK spune:

Of, of, am recitit si eu mesajele si nu au un ton prea optimist, e adevarat. Imi cer scuze. Nu, din fericire s-a intamplat iar sa raman insarcinata voiam sa spun, lucru la care nu ma asteptam din cauza premiselor putin incurajatoare. Era de fapt un mesaj de incurajare, dar din cauza fricii sa nu se intample iar ceva, tonul meu se pare ca e foarte trist.
Multumesc mult Samira, multumesc mult Velevet!

Da, Samira, din pacate stiu povestea de la turci(stii, sunt fata care a venit sa faca cunostinta cu tine la Robert acum ...un an jumate in decembrie, nu mi-a iesit nici mie atunci; uite, mi-am facut in sfarsit curaj sa scriu mai ales ca aveam o informatie care sper s-o ajute pe Sandy, si nu numai).
Samira, stiu ca intr-o zi o sa ne spui si o poveste cu final fericit, mai ales ca la ultimul FIV s-a intamplat totusi un lucru foarte mare
Va pup si sper sa pot fi si eu de folos asa cum ati facut-o voi intotdeauna

Mergi la inceput