Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly te si spor la toate cele
Mai stii poate dupa toate astea ramai natural si pui FIV-ul in cui ar fi o faza nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy - ... tare cucoana ...

Eu dupa fiecare histeroscopie m-am dereglat .. insa la mine au fost operatorii, facute in Z 8-10 ... si eu tot timpul am fost dereglata ... deci tb sa ma scoti din "statistici" .. nu sunt o persoana "normala"...
Acum .. sunt "reglata" ... sa nu ma deochi ... ...
Astept si eu CM in acest weekend ... si apoi inca unul dupa Paste ... si apoi vom vedea ce se va-ntampla...

Si eu sunt ff vesela.. desi vremea e cam nasoala ...
Am o energie in mine .. nu stiu ce sa fac cu ea ... asa ca sper sa o folosesc la slabit ..


Azi ar tb sa ma duc cu fina sa ne uitam de rochita de mireasa ... insa pe vremea asta nu prea am chef ... ...
Dar mai este pana la 17.00 .. .poate iese soarele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Sandy - ar fi de rasul curcilor .. sa ma concentrez pe slabit .. si sa se-ntample natural ...
.. oricum nu prea cred ... pt ca amandoi suntem "loviti in aripi" ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hello
ce de zen pluteste in aer pe aici imi place
elly never say never ! stiu cateva cazuri de gravidit pe negandite cand se asteptau cel mai putin, fiind in pregatiri de fivuiala, unul e subsemnata
sandy nu stiu cum e cu histero, dar sper sa se aseze lucurile cat se poate de bine pt tine si sa te vedem gravida la propriu si pe urma alaptand
velvet bafta pe 10, cu toate ca nu m-am prins ce se intampla atunci
miki ia-ti un concediu si relaxeaza-te ! Ulei esential de lavanda sau valeriana are colegul pe birou, ca i-a zis lui cineva ca e bun la nu stiu ce. noi lesinam de ras, pt ca el si asa e super-relexat, nu stiu la ce i-o trebui.
eu am ramas iar 2 in 1, colegul m-a parasit (again), iar maine nu vine deloc, deci urati-mi spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Qiao si spor la treburi! Pai poate colegul tau tocmai de aia e relaxat
Fetelor oare si mie mi se trage starea asta de bine ca am un gel dus de lavanda? acum am realizat

Elly si sotul meu are numarul "lovit"si totusi am avut 3 sarcini naturale asa ca faceti voi doi sport acum ca tot esti ceas, probabil ai si ovulatie, dar mai tarzie decat zi 14.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

si eu tot gel de lavanda am la baie .. si creme de lavanda ....

Mi le-a luat sotu' cado' de ziua mea .. desi mie nu-mi place lavanda ...

Cand le-am vazut ma uitam cam reticienta si ma gandeam de ce mi-a luat creme pt ca am tone (si el nu stie ce vreau eu) ... si il desfaceam si zambeam , dar nu prea era zambetul meu .... cred ca se amuza de nu mai putea ...

Era o cutie frumusica cu 2 creme, 1 gel si un port-farduri dragut .. .. toate de lavanda ...
Recunosc ca mi-a placut port-fardul care era mov ... ...

Si cand am luat port fard-ul.. ghici ce aveam in el ?? ...
ceva ce mi-a luat ochii ...
...un set colier & cercei movalui placat cu rodiu si cu swarovski ... din noua colectie a lui Oliver Weber

.. si a luat setul de lavanda deoarece era movaliu si se asorta cu bijuurile ... sa creeze o diversiune ...

Desi nu prea am unde sa le port ... mi le-a luat pt ca vrea sa fiu o nasica eleganta
...asa vreau eu sa cred .. pt ca daca ma gandesc bine cred ca mi le-a luat sa scape de gura mea.. ii reprosam tot timpul ca am fost la Praga si nu mi-a luat si mie un mic swarovski ...
Iar el se duce des la Praga si nu-mi ia .. imi spune ca nu are timp .. pt ca are sedinte .. si seara nu are chef de cumparele...
.. oricum s-a revansat ...

... acum tb sa-mi iau si rochie de nasa sa o asortez cu ele... musai movalie...

Ufffffffffffffff si acu' pic in butoi si ma gandesc ... in viata nu le poti avea pe toate ....
Dar nu pic in butoi .. acu' nu pot ... sunt pe "cai albi' .. nu stiu de ce ...

... ... aaaaaaaaaa de la lavanda ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna babute dragi am intrat sa va sa va urez toate cele bune

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Elly cred ca de la lavanda ti se trage si tie mai ales ca e de la consortul tau

Hai sa traim toate sanatoase si ZEN!

Ari ce-ti fac plantele? s-au acomodat la noua casuta? Ale mele au scapat cu bine din iarna si insfarsit am si eu gazon!!! ca l-am semanat anul trecut in primavara si abia acum arata bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

elly multumesc spor la slabit!

sandy

Qiao multumesc mergem sa depunem dosarul si sa repetam sperm

amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet te-am vazut la cadane si m-am bucurat ca incepi sa iti faci planuri pentru vizita la Istanbul. Poate te gravidesti din prima
Eu in locul tau as face asta ca plan A si as considera planul B programul cand si daca s-o aproba....
Mai gandeste-te ca e pacat daca tot te chinui atata cu banutii...
Daca ai sa iti propui Aacibadem ca plan A ai sa vezi ca o sa fecti rost si de banuti


Mergi la inceput