FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Lara MULTUMESC!!
Tarosin mi-a dat 4 pastile pe zi,2 dimineata si 2 seara.
Tot tratamentul este pentru 5 zile dupa care eco,comunicare rezultat si primire tratament in continuare.
sandy va fi destul de indelungata perioada de absorbitie asa?

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


absorbtie doream sa spun

miracol te invit la o virtuala.
Tare mai imi place si mie doar ca acum incerc sa ma abtin.
Am baut aseara una,aveam impresia ca ma doare capul ...insa dupa ce am baut-o m-a durut cu adevarat din cauza cafelei sau din alta cauza nu stiu!!
Important este ca azi sunt ok.

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Buna, am vazut ca tu ai facut fiv la Giulesti. Dupa cum deja se stie, fiv 1 costa 1400 de euro, fiv2 costa 1100 de euro, iar fiv 3 costa 800 de euro. Total gresit! Preturile reale de la Giulesti de care n-a stiut nimeni sint: fiv 1 costa 1100 de euro, fiv 2 costa 800 de euro si atit. Daca la punctie se obtineau 1-2 ovocite, se plateste doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura este pacienta. In cazul in care nu se realiza ET, se returneaza 300 de euro. Iata ce nu s-a vrut sa se stie niciodata. Infractiunile de asemenea proportii! Toate pacientele care s-au perindat de-a lungul atitor ani la Giulesti, au avut parte de asemenea inselaciuni. Poti face plingere penala la politie (la sectia 20) , la parchetul de pe linga judecatoria sectorului 6 si sa ceri lista oficiala si completa de preturi fiv la ministerul sanatatii si la administratia spitalelor.Sa specifici in ce luna si an ai facut fiv, cit ai platit pentru fiecare procedura si sa ceri chitantele aferente sau copiile acestora din contabilitate si chitantele cu care spitalul sa-ti dovedeasca ca ai cumparat medicamentele de acolo. Niciuneia dintre noi nu ni s-au eliberat chitante pentru cei 300 de euro care au ramas la fiecare fiv la laborator si nici cele pentru medicamente. E cazul sa scoatem gunoiul din Giulesti la suprafata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Miracol te pup si fii otpimista asa cum esti tu de obicei ca vine bebeul si la tine. Acum le pregateste Amalia primirea Doamne ajuta

Wish este cam greu sa se absoarab(resoarba de fapt) in totalitate din cauza ca era maricel; dar ce-i mai important este ca se va elimina incet incet pe cale vaginala. asta inseman insa sa nu te sperii daca vei sangera o perioada mai lunga de vreme; e important insa ca sa fie bine sa stai numai si numai la patuc; citeste din urma postarea Alinei Alba ca si ea avut problema asta si a stat mult in pat.

Needa si tie

Amalia o sa ai niste balerinute

Feteloooor am uitat cum sa imi schimb semnatura; nu mai gasesc de unde in profil pot sa o schimb



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy, intri in "profil personal", in stanga paginii, sub poza ta de profil, apoi in "editeaza profil" pe bara albastra.
Iti mai cere inca odata parola si mai ai de completat niste chestii. Sper ca am fost destul de explicita , si sa mearga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Da asa am facut initial dar nu mi-a aparut casuta in care sa introduc/schimb semnatura...mai incerc poate am facut ceva nepotrivit
Mersic mult

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Citat:
citat din mesajul lui miracol11

mirivili...am umblat ca nebuna ca caut climara prin oras...la tine se gaseste mai usor?
Eu am gasit 3 cutii fara probleme la farmacia unei foste colege de liceu si o sa-mi comande restul. Ca sa nu mai umbli de nebuna prin oras eu iti recomand sa te uiti pe net la Sensiblu unde vezi daca au in stoc si apoi sa dai telefon. Eu asa fac cand nu gasesc ceva. Le sun si le intreb daca au. Sau merg la o farmacie si ii spun sa imi comande cate am nevoie. Daca nu gasesti pot sa iti iau eu si iti trimit prin posta. Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Sandy Mergi la Profil Personal, alegi Editeaza profil (introduci parola), mergi in josul paginii la Optiuni Profil + / - , apesi pe + , si la Semnatura faci modificarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Miracol Tu iei Proluton nor ca sa iti vina CM pe 3.04? Sau altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Mirivili ea ia ciclacur ca nu are ciclu deloc

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput