FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Iri, voi (mai ales cele din vechea gashca de fete extraordinare..care, m-au facut mereu sa ma simt binevenita aici) aveti un loc special in inimioara mea!

Da, chiar n-am putut ramane indiferenta la problema lui wish si la sarcina ei x2 atat de pretioasa si cu atatea riscuri..ooofff..si cate mai urmeaza (wish, tu nu mai citesti, te-ai culcat da?).
Pe la voi mai arunc un ochi, ca am grija (asa din umbra) sa se aseze cum trebuie link-urile alea de la cap. anterioare (am vazut ca si nanne a fost pe faza si m-am bucurat mult) pentru ca, ar fi pacat sa se iroseasca atata munca cata a depus sper, ca sa arate topicul asa de bine (amalia in curand va atinge perfectiunea si in ce priveste link-urile si atunci, pot sa-mi bag nasucul inapoi la cutie).
Te imbratisez, fata draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Lara multumim pentru informatii.Sunt foarte pretioase,desi treba cu hematomul e foarte controversata.Sunt medici si nu ma refer la ROMANIA care indica heparina ca si tratament al hematomului..pentru eliminarea lui.Sunt foarte curioasa daca la mine mai exista hematomul.O sa revin cu informatii marti dupa eco.Oricum la mine a functionat cred,dar am FACT.V LEIDEN combinat cu MTHFR.Sunt mai multe teorii,dar sunt de acord ca doza de 0,6 a lui Wish este mare.
Wish fa exact ceea ce simti.Oricum pana luni,marti nu se intampla nimic daca intrerupi Clexane.
Si apropos de faptul ca acest subiect cu ovo donate pare tabu pentru multi oameni eu cred ca daca am ajuns aici pe acest forum nu am ajuns sa aflam informatii despre celelalte ci pentru a ne ajuta.Nu cred ca exista persoane care sa fie interesate de datele personale ale celorlalte pentru ca suntem toate in aceesi oala si nu vad fun-ul.Asa ca cel mai bine este sa nu ne mai ascundem dupa deget si sa oferim informatii direct pe forum si nu pe privat ca sa aiba acces toata lumea la ele.Trebuie sa ne ajutam.DE aia a fost creat forumul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Lara, Wish ma bucr ca ati lamurit divergentele dintre voi ca era pacat ca 2 gravidute de gemenuti sa fie suparate si sa agite bebelinii

Lara subscriu la ce zici tu pt Wish cu un singur comment:daca Wish ar fi avut sarcina naturala era ok sa nu faca si Clexane, ci doar acid folic, pt ca factorul protrombotic in cazul asta ramanea doar varsta; asa cum e insa dozele mari de Utrogestan si estradiol pot duce la crestere a trombozelor la nivelul vaselor uterine; daca mai adaugam si varsta cred ce e OK ca Wish a avut Clexane in meniul zilnic; vezi ca si Uscatescu i-a zis sa scoata Clexane doar pt 5 zile.
Ce nu e OK este ca dr sau cine i-a marit doza de Clexane in clipa in care a dat de hematom; cred ca mai bine ii marea Utrogestanul si ramanea cu doza de Clexane la 0,4 si probabil hemoragia s-ar fi oprit si hematomul s-ar fi resorbit dar oricum e tardiv acum.

In fine ce mi se pare mie relevant acum e ca Wish a zis ca inimioarele erau Ok in ciuda hematomului si Wish daca stai la pat fara efort o sa treceti toti 3 cu bine peste asta.

Va pup si va doresc un weekend minunat





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Sandy curajul si vointa ta sunt de apreciat.Am intrat pe Surogate caci am o prietena care se gandeste la asa ceva si nu stia incotro sa o apuce.Datorita tie am reusit sa-i pun la dispozitie niste informatii dar si sa o indrum catre forumul tau revolutionar.Apreciez fetele care au fost deschizatoare de drumuri.Mare lucru.Bravo.
PUP toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Buna dimineata fete! Lara, ti-am "sorbit" fiecare cuvintel, foarte frumos gestul tau de sprijin si sustinere
Iti doresc sa ai o sarcina usoara, cu bebei sanatosi si cat mai aproape de termen. Si o pentru viitoarea mamica.
Amalia, cum te mai simti?
Wish te-ai mai linistit?
Sandy,Mirivili, O luptatoare, Danah, Enique, Speranta, Miracol
Sper ca nu am uitat pe nimeni.
Se pare ca primavara incepe sa-si arate coltisorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Danah nu vreau sa te supar dar cresterea dozei de Clexane fara Ddimeri sau AntiFXa e hazardata rau. Cand hematomul e in crestere e clar ca acolo e hemoragie si daca maresti Clexanele exista riscul sa cresti hemoragia cum s-a intamplat la Wish.

Cat priveste datele personale cred ca e la latitudinea fiecareia daca vrea sa fie expusa sau nu
Deasemenea cred ca va fi decizia fiecareia de aici daca doreste sau nu sa spuna copilului ca e din ovo donate...
Daca iti expui insa datele personale exista riscul ca intr-o buna zi altcineva sa o faca in locul tau...sau chiar copilul sa afle de pe forum...
Si nu uita ca e un forum public si nu doar noi cele in cauza avem acces aici; chiar si MP pot fi citite de cineva (administrator)

Eu una am ales calea confidentialitatii mele si a celor care mi-au dat date personale si momentan merg pe ea.
Cred ca pot ajuta si daca imi pastrez confidentialitatea.
Cat priveste informatiile medicale sunt total de acord ca ar fi mai bine ca ele sa fie discutate in cadrul forumului.

Hai te pup si ai grija de burtica ta pretioasa ca asta-i cel mai important





Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Danah toate suntem curajoase si luptatoare aici. Si chiar ma bucur tare daca am putut fi de folos cu topicul de surogate pentru ca din pacate exista situatii cand asta e solutia inca o data.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Wish poti intra pe site-ul urmator sa citesti despre hematom:www.justmommies.com/subchorionic-hematoma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Cred ca dupa ce vei citi acel articol vei intelege mai multe si te va ajuta sa te linistesti dar mai ales sa iei decizia corecta.Pe mine m-a ajutat foarte mult.Am citit oricum ffff multe despre acest subiect pentru ca am fost direct implicata.Am intrat pe multe forumuri cu acest subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Danah ce mi-a placut la articolul postat de tine este ca scrie clar ca majoritatea trec cu bine peste episodul asta cu hematomul.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput