FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Irilacule iti doresc sa ai parte numai de amintiri frumoase

Sandyai dreptate mie ieri mi a zi asa 36sijumate eu:doctore eu vreau 38s si el mi a zis asa de ajuns ajungem doar ca nu o sa mai poti respira deja respiri foarte greu si asa este acum ce o vrea DD

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Irilac, m-ai emotionat cu postarea ta! .Iti multumesc ca iti faci timp sa mai intri pe forum si sa incurajezi fetele luptatoare care mai devreme sau mai tarziu isi vor indeplini visul de a fi
Tusferi, Doamne ajuta sa fie bine!
Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Iri, ce emotionant a fost mesajul tau! Si eu cred ca pentru fiecare e un plan si ca ne implinim visul mai devreme sau mai tarziu, daca luptam iar pt mine, care am visat la gemeni de cand ma stiu, cred ca esecurile anterioare au fost calea catre gemenasii mei atat de asteptati.

Sandy, nu mai stiu ce analize am facut si cand le-am facut inainte de FIVul din Brno, pt ca eu o tineam deja de 10 luni tot intr-un FIV... Asa ca, din ce mi-au cerut cei de la Brno, o mare parte le aveam deja facutel. Stiu ca le-am repetat pe urma si in sarcina.

Nu ma cramponam decat sa ajung la 35, acum, cum o vrea DD. Noi suntem pregatiti in orice moment sa inceapa travaliul. Pe afara de la sapt 34-35 nu se mai considera prematuri, ci pre-term. De la 37 se considera la termen. In Romania, inteleg ca pana la 38 sapt se considera prematuri... Oricum, la 37 sunt super.

Amalia, nu-ti face probleme, dimensiunile uterului sunt maxime la 36 sapt. Deci dupa 37 incepi sa respiri mai usor.

Aaa si alta belea, a inceput sa imi creasca tensiunea cam rau...
Ar trebui sa imi pun un holter, dar nu mai am nici timp si nici putere sa mai merg sa imi pun si sa imi scot holterul...






Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Fetelorrrr, parca nu mai era cod galben!
Ningeeeee! Maine daca nu scriu inseamna ca sunt acasa(n-am internet acasa, n-am apucat sa bag).
'Om avea anul asta flori si fructe?! Tocmai ce pusesm trandafirii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Speranta , si la mine ninge de rupe, de azi dimineata
Si e si frig, m-am saturat de zapada si haine groase.
Primavara, primavara, unde esti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

tusferi pai sa o ti sub observatie e foarte important

toata gasca vesela

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Amalia si DD o sa aibe grija de printese si o sa vina pe lume atunci cand trebuie

Tusferi cred ca bebii tai vor afara, iar tu daca ai facut tensiune tot mai mare ar tb sa vb cu dr ta ca ar fi bine sa nu mai stai; fara sa te sperii dar e risc de preeclampsie/eclampsie ...iti spune ea. E pacat sa risti totul pentru cele cateva zile in plus; oricum beneficii mari nu mai au bebii in burtica de la 36+
holterul e stresant rau..am facut eu la un moment dat si n-am dormit iok atunci cand l-am avut.
Doamne ajuta sa fiti bine si sa nasti cu bine.!

Fetele va pup si sa aveti o seara faina
Eu ma duc la spectacolul lui Brenciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetelor unde sunteti stati la caldurica ?

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Amalia, Sandy
Stiu ca e serioasa treaba. Am mai avut anterior, acum 2 sapt probleme cu tensiunea si am fost la cardiolog. La cardiolog tensiunea era ok, EKG ok, mi-a recomandat sa imi iau un aparat performant si holter. Holter n-am pus, dar mi-am luat un Omron, scumputz, care zice ca ar fi omologat, etc. O perioada a fost ok, dar de ieri iar a inceput sa fie mai marisoara. Azi mi-am luat tensiunea de 2 ori la spital, la interval de o ora, a fost ok. Acasa iar e mare... Nu stiu ce sa cred, o fi iar aparatul meu de vina... Oricum, i-am spus doctoritei mele si mi-a zis sa o monitorizez. Acum 2 sapt am facut analiza de determinare a proteinelor din urina, care e un indicator mai bun pentru preeclampsie/eclampsie si a iesit relativ ok. Acum o sa fac un sumar de urina (deocamdata) pt ca e destul de dificil de facut iar proteinuria. Maine ma duc oricum la eco si din nou sa vorbesc cu doctorita. Oricum, la cel mai mic semn ca ceva nu e ok, mi-a zis sa o sun, la orice ora din zi si din noapte si ne vedem la spital.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Tusferi Doamne ajuta sa nu fie nevoie sa suni poate sunt doar emotiile intalniri in subconstient cu sarea cum stai ?

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput