FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Asa, asa, sa curga cu vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sandy, bafta la histeroscopie! O sa iasa bine, trebuie!
Danah, felicitari pt baietei! Sa fie sanatosi si sa stea pana la termen. Cat despre cerclaj, eu nu am facut. Nu pot sa iti zic nici sa faci, nici sa nu faci. Gemenasii mei au stat amandoi jos si continuu am lovituri si presiune in col, dar iata-ma la 36 sapt. Unde mai pui ca de 2sapt tusesc f rau si se solicita colul suplimentar. Dar, decizia tb sa o iei tu, impreuna cu dr tau. Eu am luat decizia cu dr meu si in plus mai citisem pe net niste studii care mi-au confirmat ce mi-a zis dr meu.
Amalia, felicitari pt eco bun! Da, e foarte greu la 36 sapt cu 2 copii mari, toti drii se minuneaza la ecografii cat de mari sunt, intotdeauna au fost ca cei din sarcinile unice, chiar la odisee erau mamici cu unici mai mici decat ai mei. Sunt fff activi, de dim pana seara ma lovesc in ficat, in coaste, in col, scot genunchii prin burta, mai ales in zona buricului, unde pielea e cea mai sensibila, de imi ies ochii din cap. Noaptea e un chin cu dormitul, se zbat si nu pot sa stau pe nicio parte, ma chinui si ma intorc cu tot burtoiul, de pe o parte pe alta, pana reusesc sa adorm. Cand ma trezesc noaptea sa merg la baie, se cam trezesc si ei (nu intotdeauna) si o iau de la capat cu rotisarea pana adormim toti 3. Si ma trezesc de minim 2 ori pe noapte sa merg la baie. Nu zic toate astea ca sa ma plang, ci ca sa iti spun ca, cu toate astea, nu ma cer sa nasc si desi am programata cezariana la 37 sapt si jumatate, daca ajungem acolo si putem amana, in sensul in care copii se pot dezvolta in siguranta in continuare as vrea sa mai astept. Cu cat stau mai mult, cu atat sunt mai pregatiti pt lumea de afara si asta conteaza cel mai mult. Important e sa fie cel mai bine pt ei, disconfortul meu, desi mare, nu conteaza... Tine fetitele cat de mult posibil!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Tusferi asta i am zis si eu lui Mamas ca vreau la 38 s cel putin si a zis ca ok daca rezistam si copii sunt bine va fi langa mine

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Amalia, sa dea DD sa nastem pe la 38! . De putut, se poate. De cel putin 2 sapt toti drii care m-au vazut (hemato, neonato, cardio, eco, etc) nu mi-au dat mai mult de 2-3 zile pana nasc sau au zis ca duc maxim pana la 35 sapt. Slava Domnului ca am ajuns la 36
Si sper la mai mult!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Tusferi Doamne ajuta!

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Vai ce de copilasi cuminnti si dragalasi avem pe aici; sa stea cuminti la mamicile lor atat cat trebuie pana la 38 de saptamani

Tusferi, Amalia, Miri

Danah te pupic si felicitari pentru printisori
Eu am zis in sensul bun ca s-a provocat aceasta dicutie care nu a mai avut loc pana acum si cred ca e bine ca s-au schimbat opinii pe tema astaAsa ca sa nu iti para rau ci dimpotriva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Neata fete!

Va invit la o fierbinte.O zi frumoasa sa aveti.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Neata si din partea mea!
Doamne, cat mi-as dori si eu gemeni! Pe cat va e de greu pe atat o sa fie de frumos. Sa duceti cu bine sarcinile si sa fiti sanatoase fetelor!
In perioada asta sunt optimista, fericita, fara un motiv anume, sau poate ca stiu ca peste o luna voi fi acasa. Va transmit si voua din optimismul meu
Wish, cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Buna fetelor!

Amalia, Danah sa ajungeti cu bine la 38 de saptamani!

M-am deszapezit si eu, m-am dat ieri lovita cu ninsoarea asta si am stat acasa. A fost bine pana la ora 3 cand s-a deszghetat carnea si a trebuit sa ma apuc de mancare.
Sandy, sa iasa bine histeroscopia! Asta ma asteapta si pe mine intr-o luna.
Doamne ce trece timpul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Sandy bafta la histero.
Am scris la REprofit sa-i intreb ce cred ei despre cerclaj si parerea lor este sa nu fac.Ei nu recomanda CERCLAGE.Deci nu voi face.
Pupici la fetici

Mergi la inceput